Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
LARYSA
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2007 12:44

Zasiłek dla bezrobotnej matki?

Postautor: LARYSA » 17 gru 2007 12:57

Mieszkam w UK 3 lata.Do tej pory pracowałam w firmie na kontrakcie.Odeszłam bo szukam lepszej pracy,lepiej płatnej.Sama wychowuje siedmioletniego syna.Wiem że należy mi sie zasiłek dla bezrobotnych.Jakie to pieniądze na tydzień?Pobieram Child Benefit- Child Tax Credit.Czy coś mi sie jeszcze należy z tytułu samotnej matki?Prosze o pomoc...nr. -nazwe biura gdzie mogłabym coś wiecej sie na ten temat zorjentować ...dziękuje

miloszek
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2008 01:42

Postautor: miloszek » 05 lut 2008 13:49

Witam.Nie wiem jakie pieniadze naleza ci sie ze jestes bezrobotna ,bo nigdy nie nie pobieralam czegos takiego,ale oprocz tych benefitow o ktorych pisalas nie pobierasz zadnego dodatku do mieszkania jako samotna matka?pozdrawiam

kobitka
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2008 18:41

Postautor: kobitka » 11 lut 2008 18:42

Ja tez jestem samotna mama.Przykro mi,ze nic nie doradze,sama nie mam zadnych informacji na ten temat i nic nie pobieram na dziecko.Ale z checia bym Cie poznala.Bo nie mam tu zadnych fajnych kolezanek.

user681861
Gastarbeiter
Posty: 37
Rejestracja: 29 lis 2007 10:32

Re: ZASIŁEK DLA BEZROBOTNEJ MATKI...

Postautor: user681861 » 12 lut 2008 07:48

LARYSA pisze:Mieszkam w UK 3 lata.Do tej pory pracowałam w firmie na kontrakcie.Odeszłam bo szukam lepszej pracy,lepiej płatnej.Sama wychowuje siedmioletniego syna.Wiem że należy mi sie zasiłek dla bezrobotnych.


No i tu pierwsza niespodzianka - osoby, ktore z wlasnej woli rezygnuja z zatrudnienia podlegaja troche innym procedurom - JCP udzieli Ci wszystkich informacji. Doradzam podanie jakiejs prawdziwej i wiarygodnej przyczyny odejscia (JCP moze tez zapytac twojego pracodawce o opinie.
W praktyce Jobseekers Allowance moze byc zawieszony na okres od 1 do 26 tygodni.
W Twoim przypadku pomaga fakt, ze jestes samotna matka, przeszkadza natomiast fakt ze porzucenie pracy moze zostac uznane za nieodpowiedzialne - np. utrata srodkow do zycia, na utrzymanie dziecka...Choc moze sie okazac, ze jesli masz obecnie oszczednosci pozwalajace na przezycie jakiegos okresu bez pracy, taki zarzut nie zostanie podniesiony

Jako samotna matka zapewne po dwoch tygodniach, a czesto od razu zostanie przyznany zasilek w mniejszej wysokosci - lower rate (Income Based)
Redukcja wynosi 20 lub 40% - zaleznie od sytuacji.
W przypadkach takich jak Twoj nie ma jednoznacznej odpowiedzi - wszystko zalezy od okolicznosci i pracownika JCP podejmujacego decyzje.

Doradzam kontakt z lokalnym JCP w celu uzyskania wszystkich informacji.

lukas2004
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2008 21:20

Re: ZASIŁEK DLA BEZROBOTNEJ MATKI...

Postautor: lukas2004 » 24 mar 2008 13:37

LARYSA pisze:Mieszkam w UK 3 lata.Do tej pory pracowałam w firmie na kontrakcie.Odeszłam bo szukam lepszej pracy,lepiej płatnej.Sama wychowuje siedmioletniego syna.Wiem że należy mi sie zasiłek dla bezrobotnych.Jakie to pieniądze na tydzień?Pobieram Child Benefit- Child Tax Credit.Czy coś mi sie jeszcze należy z tytułu samotnej matki?Prosze o pomoc...nr. -nazwe biura gdzie mogłabym coś wiecej sie na ten temat zorjentować ...dziękuje

lukas2004
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2008 21:20

Re: ZASIŁEK DLA BEZROBOTNEJ MATKI...

Postautor: lukas2004 » 24 mar 2008 13:42

Witam,ja tez sama wychowuje synka,mieszkam w Londynie od 2.5roku,stracilam prace bo firma dla ktorej pracowalam zostala przeniesiona do innego miasta..Nie dostalam zadnego zasilku,odeslali mnie z kwitkiem,jedyne wyjscie to szybko znalesc cos innego i nie liczyc na nich...Pozdrawiam :wink:

DeeMka
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2008 14:51

Postautor: DeeMka » 11 lip 2008 15:16

Witam. Jestem samotną matkę. Przed zajściem w ciąże prcowałam tylko 16h tygodniowo dlatego nie należało mi się Statuory Maternity Pay więc dostawałam Maternity Allowance. Po porodzie zaczęłam dostawać Working Tax Credit i Child Tax Credit oraz Child Benefit. Po skonczeniu maternity zrezygnowałam z pracy, bo chciałam zajmować się jeszcze swoją córką. Zadzwonilam po 2 mies. na Taxy i dowiedziałam się, że mam nadpłatę i muszę oddać im te pieniądze od momentu kiedy zrezygnowałam z pracy :roll: Ojciec dziecka wpłacal mi dobrowolnie pieniądze na konto w stałej kwocie także mogłam się jakoś sama utrzymać, choć nie było łatwo. Teraz mam oddać im ogromną sumę i zostanę tylko z child benefitem (ok 75Ł miesięcznie) i kwotą od ojca dziecka. Przecież nie będę mogla nas z tego utrzymać. nie chcę oddawać jej jeszcze do żłobka, chciałabym opiekować się nią do jej drugich urodzin. Czy przez ten czas państwo nie może mi jakoś pomóc? Proszę o odpowiedź. Dziękuje i pozdrawiam


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości