Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
sniegowa
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2011 18:09

Disabled persons Freedom Pass

Postautor: sniegowa » 25 lip 2011 18:21

Witam!
Może i był już temat o tej karcie, nie wiem, nie sprawdzałam.
W każdym razie, może ktoś z Was wie, jakie dokładnie dokumenty są potrzebne do wyrobienia takiej karty i gdzie dokładnie ją wyrobić?
Jestem osobą niepełnosprawną, chodzę o kuli, mój stopień niepełnosprawności: umiarkowany. W Polsce, miałam taką kartę "Legitymacja osoby niepełnosprawnej", która pozwalała na jeżdżenie bez biletu komunikacją miejską. Szukałam informacji o takim czymś tu, w Londynie i natrafiłam na właśnie tę kartę. Tylko właśnie niepokoi mnie mała ilość potrzebnych dokumentów (zdjęcie, dowód osobisty/paszport, jakiś rachunek potwierdzający adres zamieszkania). Może ktoś z Was posiada taką kartę, albo macie znajomych z tą kartą i moglibyście mi odpowiedzieć na te pytania?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

lukaszlondynaptekarz
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2011 09:52

Postautor: lukaszlondynaptekarz » 29 lip 2011 10:06

Cześć
Mam niepełnosprawne dziecko z najwyższym stopniem niepełnosprawności w UK.
Faktem jest ze tutaj jeżeli masz potwierdzenie z DLA to to jest podstawa do wszystkiego. Idziesz do swojego authority i załatwiasz wszystko bezproblemowo. Potrzebujesz do wglądu DLA i dokument tożsamości. Niestety co do tej karty nie pomogę bo mieszkam poza Londynem i nie korzystamy ze środków transportu publicznego. Jednak jak załatwiałem blu bedge do samochodu wysłałem podstawowe dokumenty i za tydzień otrzymaliśmy listem zwolnienie z opłat parkingowych.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 70 gości

cron