Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
nielus
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2009 16:37

Makijaż permanentny...

Postautor: nielus » 08 maja 2010 14:54

pytanie do osob ktore wykonywaly w Londynie makijaz permanentny- czy macie jakies godne polecenia lingeristki wykonujace tego typu makijaz, a moze ktoras z was korzystala z uslug p.Doroty Bylicy???? Ktos polecil mi ta osobe ale wole skonsultowac z wieksza grupa kobiet ktore korzystaly z jej uslug!

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 09 maja 2010 17:29

muja siostra kilka razy sobie robila.. i teraz juz nie musi bo powypadaly zesy :x za mocnych srodkow chyba urzywaja...

nielus
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2009 16:37

Postautor: nielus » 09 maja 2010 18:30

aha :D :D :D

karowr
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2010 13:39

Re: Makijaż permanentny...

Postautor: karowr » 09 cze 2010 13:44

nielus pisze:pytanie do osob ktore wykonywaly w Londynie makijaz permanentny- czy macie jakies godne polecenia lingeristki wykonujace tego typu makijaz, a moze ktoras z was korzystala z uslug p.Doroty Bylicy???? Ktos polecil mi ta osobe ale wole skonsultowac z wieksza grupa kobiet ktore korzystaly z jej uslug!

No tak sie swietnie sklada, ze ja robilam sobie makijaz permanentny u Pani Doroty Bylicy i musze stwierdzic, ze z tak wspaniala specjalistka jeszcze sie dotad nie spotkalam. Naprawde bardzo mila osoba, z bardzo duza wiedza. potrafi fachowo doradzic. Ma ponoc bardzo duze doswiadczenie, dyplomy.
Ceny jak na Londyn tez bardzo przyzwoite.

Znalazlam ja przez strone www.imagebydorota.co.uk

Moja mam na przestrzeni moze 8 lat robila sobie makijaz permanentny juz 4 razy i nie bylo mowy o zadnych skutkach ubocznych, wiec pewnie zalezy od tego w jakich rekach sie osoba znajdzie i jakie srodki stosuje.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Re: Makijaż permanentny...

Postautor: Usercostam » 09 cze 2010 16:39

karowr pisze:
nielus pisze:pytanie do osob ktore wykonywaly w Londynie makijaz permanentny- czy macie jakies godne polecenia lingeristki wykonujace tego typu makijaz, a moze ktoras z was korzystala z uslug p.Doroty Bylicy???? Ktos polecil mi ta osobe ale wole skonsultowac z wieksza grupa kobiet ktore korzystaly z jej uslug!

No tak sie swietnie sklada, ze ja robilam sobie makijaz permanentny u Pani Doroty Bylicy i musze stwierdzic, ze z tak wspaniala specjalistka jeszcze sie dotad nie spotkalam. Naprawde bardzo mila osoba, z bardzo duza wiedza. potrafi fachowo doradzic. Ma ponoc bardzo duze doswiadczenie, dyplomy.
Ceny jak na Londyn tez bardzo przyzwoite.

Znalazlam ja przez strone www.imagebydorota.co.uk

Moja mam na przestrzeni moze 8 lat robila sobie makijaz permanentny juz 4 razy i nie bylo mowy o zadnych skutkach ubocznych, wiec pewnie zalezy od tego w jakich rekach sie osoba znajdzie i jakie srodki stosuje.


jesli to jest permanentny to dlaczego robila go 4 razy ? hmm

LashByBella
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2010 15:28

Postautor: LashByBella » 10 cze 2010 20:53

DLatego, ze jak kazdy makijaz z biegiem czasu blednie, wiec sie poprawia.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 11 cze 2010 08:37

wg slownika jezyka polskiego http://sjp.pwn.pl/slownik/2571251/permanentny

permanentny znaczy nieprzerwanie trwajacy wiec skoro ten nie trwa bo blednie to czemu nazywa sie permanentny?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 cze 2010 10:27

LashByBella pisze:DLatego, ze jak kazdy makijaz z biegiem czasu blednie, wiec sie poprawia.


Co kręcisz

LashByBella
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2010 15:28

Postautor: LashByBella » 11 cze 2010 12:18

banita pisze:wg slownika jezyka polskiego http://sjp.pwn.pl/slownik/2571251/permanentny

permanentny znaczy nieprzerwanie trwajacy wiec skoro ten nie trwa bo blednie to czemu nazywa sie permanentny?


Tylko dlatego, ze sie nie zmywa :)

Wiele jest terminow w jezyku polskim, ktorych nie mozna braz doslownie.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 11 cze 2010 13:55

Makijaż permanentny po pewnym czasie zaczyna blednąć.

Prawda. Zaczyna stopniowo blednąć już następnego dnia po zabiegu, bo naskórek cały czas się złuszcza. Ale przez rok (gdy makijaż jest delikatny) do dwóch lat (jeśli jest intensywniejszy) wygląda dobrze. Potem trzeba zrobić korektę, która jest o połowę tańsza. Jeżeli się jej nie zrobi, makijaż będzie stopniowo zanikał. Jego resztki mogą być widoczne jeszcze przez 4-5 lat, ale jeśli barwnik był równo wprowadzony, makijaż będzie schodził równomiernie.

zrodlo: http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-domowy/1,48635,4809484.html?as=2&startsz=x

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 11 cze 2010 14:56

kaslawka wiadomo, ze tak jest tylko im chodzi o to, ze skoro blaknie czy sie zmywa to nie powinno sie uzywasc slowa permanentny, bo to kind of oszustwo.. pernamentny znaczy na stale a tu trzeba wszystko powtarzac co kilka miesiecy az do utraty rzes i brwi :twisted: z farbowaniem tak samo permanent a cp do czego do 6 tyg :shock:


mysle,ze to w glownej mierze spowodowane jest tym, ze albo sie czlowiek ksztalci albo zostaje kosmetyczka czy fryzjerka i pozostaje takiej polski komunikatywny, wiec skad mialaby taka wiedziec o poprawnej polszczyznie i znaczeniu doslownym slow ktorymi operuje i potem idzie ta glupota z pokolenia na pokolenie :x

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 11 cze 2010 15:15

w sumie to w jez. polskim pelno jest takich przykladow..

np zwrot- dokad idziesz?
a nieuki mowia- gdzie idziesz? :shock:
A gdzie to d.u.p.a siedzisz... wszystko co o ruch chodzi to - dokad :!:

lub pomarancza(owoc) to jest r. zenski, a duzo polakow mowi- ten pomarancz, ze niby to rodzaj meski ... :roll:

itd :roll:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 cze 2010 16:56

aina24 pisze:w sumie to w jez. polskim pelno jest takich przykladow..

np zwrot- dokad idziesz?
a nieuki mowia- gdzie idziesz? :shock:
A gdzie to d.u.p.a siedzisz... wszystko co o ruch chodzi to - dokad :!:

lub pomarancza(owoc) to jest r. zenski, a duzo polakow mowi- ten pomarancz, ze niby to rodzaj meski ... :roll:

itd :roll:


tak samo mezczyzna - rodzaj zenski, a powinno sie mowic ten mezczyzn

LashByBella
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2010 15:28

Postautor: LashByBella » 11 cze 2010 16:58

aina24 pisze:mysle,ze to w glownej mierze spowodowane jest tym, ze albo sie czlowiek ksztalci albo zostaje kosmetyczka czy fryzjerka i pozostaje takiej polski komunikatywny


Wyjatkowo wredny komentarz. I pozostawie to bez komentarza, bo nie warto.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 11 cze 2010 18:12

Aina...troszke pieprzysz jak potluczona, niewiem po jakie licho wkrecilas w to komunikatywny angielski, tak jakby slowo "makijaz permanentny" byl wymyslem i zlym tlumaczeniem polskim???
Poczytaj sobie dziecko troche o "permanent makeup" a pozniej sie czepiaj umiejetnosci jezykowych i zgadzam sie z moja poprzedniczka ze komentarz o wyksztalceniu kosmetyczek i fryzjerek jest wyjatkowo nie na miejscu a juz napewno nie na poziomie studentki prawa, kuzwa...czego oni teraz na tych uniwersytetach ucza??? Napewno nie uczysz sie metoda "online"?? :evil:


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 59 gości

cron