Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
marysia1983
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2010 20:25

Kolka u niemowlaka - jakieś pomysły?

Postautor: marysia1983 » 22 mar 2010 20:31

Może któraś z Was może mi podpowiedzieć co mam robić z kolką u niemowlaka? próbowałam leków, syropków etc, ale Krzyś nadal wygina się i płacze.. tak mi go żal, nie mogę patrzeć na to, a nie chce faszerować go lekami;/ Może jakieś niekonwencjonalne sposoby? gdzieś przeczytałam ze dźwięk suszarki pomaga, któraś z Was próbowała??

pozdrawiam!

mb
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2007 18:19

Postautor: mb » 23 mar 2010 08:32

Sprobuj rozgrzewac troszke brzuszek reka idelikatnie masowac w kierunku wskazowek zegara. Niektorzy grzeja suszarka ale ja bym sie bala. Moze pomoc tez kapiel Jesli jednak kolki sa mocne to tylko leki, niestety i to tez nie musza podzialac. Ja uzywalam takich portugalskich, ale podobny sklad i dzialanie maja Sab Simplex, mozna kupic na ebay'u. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci. Acha, naszy syncio mial dwa napady kolki (male, bo on nigdy nie mial mocnych) po tym jak skonczyl 3 miesiace, wiec kolka moze wystapic i pozniej. U niego bylo to od mleka modyfikowanego. Karmie piersia, ale probowalismy go namowic do butli i stety/niestety lyknal. :)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 23 mar 2010 11:17

u mnie "pomagalo" to http://www.boots.com/en/Infacol-Colic-Drops_1820/
pomagalo w "" dlatego ze maly moze z raz mial kolke - ale to dostawal profilaktycznie na samym poczatku i moze dlatego nie mial kolek, kto wie

Angelique
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2010 21:38

Postautor: Angelique » 07 wrz 2010 21:55

Nie piszesz, jakie duze jest Twoje dzieckoj, zakladam, ze to paromiesieczny niemowlak. Wspolczuje Tobie i Maluszkowi, naprawde. Moj syn ma 12 miesiecy i nadal przechodzimy męki, ale to juz dluzsza historia...

Doraznie mozesz zastosowac:

- Espumisan (kupisz w polskich sklepach)- doraznie, zawiera te sama substancje czynną co Infacol lub Dentinox (symetikon/dimetikon) a podaje sie go znacznie latwiej niz angielskie leki, poniewaz Espumisan jest w kropelkach, zas Infacol czy Dentinox to cuchnacy, gesty żel ktory trzeba wcisnac dziecku do buzi.

- Debridat - , przez kilka tygodni, to polski lek, chociaz producentem jest zagraniczny koncern, nie pamietam...W kazdym razie Debridat jest skuteczny, bo normalizuje motoryke jelit. Dziala!@!!

- Gripe Water- kupisz w Bootsie, mamy sobie chwala, chociaz po moim synku to splynelo...

Metody naturalne:
- pierwsze, najwazniejsze: odklepuj Malenstwo po kazdym jedzeniu, tak dlugo, az beknie i wyraznie to uslyszysz. Jesli Malensto nalyka sie powierza podczas jedzenia, to przemieszcza sie ono do jelit, rozpycha jego scianki powodujac bol brzuszka.

- masuj brzuszek przyciskajac Malenkiemu kolanka do jego brzuszka, zrob takie "pompowanie". To naprawde skuteczne, pozwoli Malemu konkretnie sie wypierdziec, chociaz jak wyje w nieboglosy to...:-(

- kup sobie w aptece, drogerii termofor napelniony ziarnami pszenicy i lawendy (obojetne, jakie to nasiona), podgrzej w mikrofalowce i poloz Malenkiemu na brzuszek. Taki termofor jest skuteczny i bezpieczny, poniewaz utrzymuje dlugo cieplo, trudno tez nim sie poparzyc. Poza tym, jest troche ciezszy , co pozwala utrzymac go na miejscu.

- kladz Malego na boku do spania z podkurczonymi nozkami

Herbatki koperkowe to juz standard...


Powodzenia.


P.S. jak Malemu nie przejdzie, idz do GP i powiedz, ze chcesz zrobic test na nietolerancje laktozy, ktora to powoduje wzdecia i bole brzuszka u niemowlat. Nie wahaj sie, jesli to konieczne. [/u]

guziczek1
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 17 sie 2010 19:54

Postautor: guziczek1 » 15 wrz 2010 19:35

bede sie zapewne powtarzać ,ale wlasnie kolankami do brzuszka ,oraz koperek stare metody ,ale skuteczne ,pozdrawiam i mame i maluszka.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

hmm

Postautor: marekleyton » 24 lis 2010 12:54

moja siora stosowała dla swojego berbecie tzw "Proszek Troisty"
sposób podania i zakup..jedynie w polskiej aptece...

na czubeczku noza rozrobiony z plynem..załatwiał kolke w 5 minut

michaljestem
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 24 lis 2010 17:57

Postautor: michaljestem » 25 lis 2010 20:14

kreta wlej... przeczysci jak nic... :P


zartowalem :wink:

user2055862
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2011 20:29

Postautor: user2055862 » 10 sty 2011 21:23

siemka, ja mam 2 synow i na 2 dzialalo, mianowicie suszarka :-)
tak tak zwykla suszarka do wlosow. dzwiek suszarki do wlosow ( wlaczonej oczywiscie ) jest bardzo podobny do dzwiekow ktore dziecko slyszy w lonie mamuski :-) i dlatego dziecko sie tak szybko uspokaja. czasem mozna nia poruszac i tyle. przysnam ze czasem zasypialismy przy wlaczonej suszarce :-)
ale dziala na 100%
pozdrawiam i powodzenia.
Zyczliwy Tata :-)

tomekjak
Gastarbeiter
Posty: 47
Rejestracja: 07 sty 2011 10:05

Postautor: tomekjak » 24 sty 2011 13:04

moja siostra zginała i rozprostowywała synkowi nózki tak jakby robił brzuszki, po jakiejś chwili mały puszczał bąka i było ok do nastepnego karmienia, pamietam że tak było do czwartego miesiąca potem powoli samo mu ustało ;) trzeba było to widzieć , jak dwójka dorosłych ludzi gimnastykuje małego pie..., dodam że leki które im przepisywali lekarze nie działały

Amitaba
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 01 cze 2008 16:08

Postautor: Amitaba » 14 lut 2011 00:46

Jako by jeszcze jakas zdesperowana mama szukala pomocy to pisze co pomoglo mojej corce. Suszarka to jest najlepsza rzecz jaka mi polecono. Dzwiek, nie ogrzewanie.
Suszrka walczy ze skutkami a zeby zwalczyc przyczyne to ja skorzystalam z pomocy osteopaty - polecam jedna pania, ktora pomogla mojej corce, bierze tylko 35 £ od wizyty. W wyszukiwarce wpisz Ania osteopata powinna wyskoczyyc jej strona. Poza tym Alveo tez nam pomoglo.
Pozdrawiam


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 46 gości

cron