Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
user1652352
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2007 20:11

Ciąża

Postautor: user1652352 » 20 paź 2007 20:15

Witam. Moja zona jest w ciąży. Czy mógłbym prosić krok po kroku co należy zrobić w takiej sytuacji? Jakie obywatelstwo nadać dziecku? Czy jest nadanie dziecku obywatelstwa angielskiego? Bardzo proszę o pomoc, za która z góry dziękuje.

user2131580
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2007 20:29

Postautor: user2131580 » 02 lis 2007 20:48

Witam
Ja wlasnie jestem w 35 tyg ciazy i mozna powiedziec ze mam troszke doswiadczenia w tym temacie :) tak wiec...
Pierwsze co musisz zrobic to zarejestrowac zone do lokalnego GP(nie beda jej badali tylko sie zapytaja jak sie czuje i kiedy miala ostatnia miesiaczke), na wizycie umowia ja na 1 USG ktore odbedzie sie okolo 13 tyg ciazy w Szpitalu, GP przypisze jej polozna, ktora albo do niej zadzwoni albo napisze list by sie umowic na spotkanie na ktore sie czeka okolo miesiaca czy dwoch, na ktorym zapyta sie o przebyte choroby, zmierzy cisnienie, pobierze krew, posluchacie bicie serca dziecka, da duzo ulotek i umowi na nastepne spotkanie za miesiac. Okolo 23 tyg ciazy prawdopodobnie bedzie miala 2 USG na ktorym sie zapyta czy chcecie znac plec dziecka no i oczywiscie najwazniejsze sprawdzi czy prawidlowo sie rozwija.
Gratuluje i pozdrawiam

unwinka
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2007 17:55

ciąża

Postautor: unwinka » 15 lis 2007 18:10

Cześć

Zgadzam się z powyższym postem, mniej wiecej tak sprawa wygląda w każdym regionie (aczkolwiek może się nieznacznie różnić, ale są to drobne sprawy).

Nie podajesz konkretnych info, czy oboje pracujecie, czy jesteś zarejestrowany w przychodni itp, owe info pomogłoby w zarysowaniu przykładowej sytuacji w jakiej sie znajdujecie, albowiem np. gdy ty nie jesteś zarejestrowany w przychodni, a żona nie pracowała w UK sprawa nie wygląda tak super prosto....

Nie bardzo rozumiem twoje pytanie o obywatelstwo, czy Twoja żona jest Brytyjką?
Na jakiej podstawie zastanawiacie się nad obywatelstwem Waszego dziecka?
(dla ścisłości nie ma obywatelstwa angielskiego (!!!) jest obywatelstwo BRYTYJSKIE!).
W UK obowiązuje prawo krwi czyli dziecko urodzone ze związku małżeńskiego Polaków automatycznie dostaje obywatelstwo polskie (jeżeli np. posiadacie rezydenta takowy status będzie posiadało Wasze dziecko).

Inaczej sprawa wygląda, gdy jedno z rodziców posiada obywatelstwo Brytyjskie....

Pozdrawiam
A~

moniaa
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2007 12:41

artykuły dla niemowląt

Postautor: moniaa » 21 sty 2008 10:53

Niestety nie mogę pomóc w takich kwestiach jak wyb ór obywatelstwa, bo się na tym nie znam. Nie miałam takich problemów. W innych kwestiach służę pomocą. Oczywiście należy udać się do lekarza, który będzie prowadził całą ciążę. Później zostają już same przyjemne rzeczy czyli kompletowanie wyprawki. Mogę polecić sklep dla dzieci, gdzie ja kupowałam wszystkie artykuły dla niemowląt http://www.4kids.com.pl. Najwięcej uwagi trzeba poswięcić na wybór wózka. Ja osobiście polecam bugaboo.

AgatkaP
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2008 21:12

Postautor: AgatkaP » 27 mar 2008 21:48

Hej
prowadze blog: www.baby-england.blog.onet.pl
pisze o ciazy, porodzie,dzieciach,zdrwoiu dziecka,poradach prawnych,obywatelstwie, oparty jest on na wlasnych doswiadczeniach
zapraszam bardzo serdecznie mamusie i tatusiow


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 54 gości