Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
sandra175
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2009 21:28

Psycholog/przychodnia psychologiczna w Londynie - gdzie?

Postautor: sandra175 » 08 lut 2009 21:36

Mam pytanie czy zna kots jakiegos psychologa lub poradnie psychologiczna w londynie lub okolicach gdzie porady sa udzielane za darmo... mam starszny problem z krorym sam sobie nie poradze a nie stac mnie na terapie psychologiczna. prosze o szybka odpowiedz bo dlugo juz nie wytrzymam. dziekuje

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 08 lut 2009 22:49

Oczywiscie ze sa darmowe ale skierowac musi Cie Twoj lekarz GP - czesto jest dluga lista oczekiwania, zalezy od rejonu.

Idz do swojego lekarza i sie dowiedz.

sandra175
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2009 21:28

Postautor: sandra175 » 09 lut 2009 17:02

Niestety nie ma swojego lekarza... Rozumiem ze nie masz szans zeby w maiare szybko skorzystać z takiej darmowej wizyty... :( Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 09 lut 2009 18:34

czy gdzies jest za darmo, nie wiem, ale nie zaszkodzi podzwonic:

1) polish psychologists club
http://www.polishpsychologistsclub.org/

2) BPS (British Psychological Association)

Tutaj masz gwarancję że ludzie przeszli rozne procedury uznawalnosci i posiadaja odpowiedni dyplom z UK lub uznawanej uczelni poza UK

Wchodzisz tu

http://www.bps.org.uk/e-services/find-a ... ectory.cfm

1) W pierwszej rubryce wypełniasz "clinical" jesli wiesz, ze chodzi o powazne zaburzenia, "councellor" jesli nie jestes pewien, co sie dzieje, ale chcesz porady, "child clinical" jesli szukasz kogos dla dzieciaka

2) Wybierasz region

3) Wybierasz język

Przykladowo, ja wybralam councellorow w Londynie, mowiacych po polsku. O to co mi wyszlo:

Mrs Agnieszka Bassaly SW5 9PE London
Will travel beyond base region Counselling

Mrs Renata Harris W7 3HL London
Will travel beyond base region Counselling

Dr Francziska Magdalena TW19 5EY London
Will travel beyond base region
Overseas Counselling

Mrs Eva Rea N5 1JT London
Will travel beyond base region
Overseas Counselling

Mr Christopher Wacyk, CSci AFBPsS SW7 1EE London
Will travel beyond base region
Overseas N/A

pod adresem: http://www.bps.org.uk/e-services/find-a ... dditional=

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 10 lut 2009 00:11

Counselling kosztuje miedzy 20 a 40 na godzine - prywatnie.

lekarze GP teraz przewaznie kieruja na CBT - Cognitive bahaviour Therapy.

To ze nie ma lekarza w tej chwili nie znaczy ze nie moze sie w ciagu jednego dnia zarejestrowac gdzies i miec tego lekarza - jedyna metoda na skierowanie do darmowego psychologa niestety.

sandra175
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2009 21:28

Postautor: sandra175 » 10 lut 2009 15:00

Dziekuje bardzo srdecznie za wszystkie informacje!!

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 18 maja 2009 21:57

sandra napisz jak poszlo i jakie wyniki . pozdrawiam

GetSmarter
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2015 12:17

Re: Psycholog/przychodnia psychologiczna w Londynie - gdzie?

Postautor: GetSmarter » 21 wrz 2015 13:08

Poszukujecie spotkań z polskimi psychologami? Przydatna może być dla Was nowa platforma wymiany wiedzy - Get Smarter. Umożliwia ona bezpieczne i wygodne spotkania z wybranym specjalistą online, dzięki czemu bariera odległości nie dogrywa roli. Skuteczność terapii online jest taka sama co tradycyjnych form spotkań (potwierdzają to sami psychologowie), więc tutaj nie ma powodów do obaw. Platforma umożliwia też bardzo dokładne zapoznanie się z rekomendacjami i doświadczeniem posiadanym przez ekspertów, a każdy specjalista zamieszcza minutowy film z autoprezentacją swojej osoby. Spotkania odbywają się w ramach platformy, więc wszystko jest zabezpieczane z góry. Zapraszam do zapoznania się z platformą i dzielenia spostrzeżeniami. :)

DariuszNicbud
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2013 16:22

Re: Psycholog/przychodnia psychologiczna w Londynie - gdzie?

Postautor: DariuszNicbud » 02 lis 2015 19:52

Moja siostra, co prawda nie z pomocy psychologa, ale stomatologa i że tak napiszę lekarza od kobiecych spraw, korzysta w Tooting Medical Centre. Jest bardzo zadowolona z poziomu obsługi, jak i tak prawdę powiedziawszy, to licząc przelot i wszystkie koszty, to moim zdaniem nie opłaca jej się latać specjalnie do Polski do lekarza. Nie mniej jeżeli chodzi o psychologa, to też tam się znajduje (dlatego post mój tutaj). Zresztą sami sprawdźcie... na http://polski-lekarz.london


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości