Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
canary
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2008 18:18

Benefity - czy i o jakie możemy się starać?

Postautor: canary » 07 sty 2009 23:15

Witam, jestem w 7 miesiacu ciazy i obecnie od kilku dni jestem na Maternity Leave. Sytuacja wyglada tak, iz moj chlopak z dniem 1 stycznia stracil prace i mam pytanie odnosnie benefitow. O ktore z nich moge sie juz starac i jakie wogole w obecnej sytuacji mi przysluguja? Prosze o porade.

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 09 sty 2009 07:04

Twoj chlopak moze starac sie o zasilek dla bezrobotnych, jesli przepracowal min. rok, mozecie rowniez starac sie o Housing Benefit i Counsil Tax Benefit.

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 09 sty 2009 10:49

Racja zgadzam sie z AGIKIEM - ale poczytaj o income support, beneficie.Ja tez jestem w ciązy i jak byłam pare dni temu w szpitalu to midwife była zdziwiona że ja jeszcze nie biore żadnego benefitu, możesz mi napisać co to ten maternity leave? bo nie doszłam do tego jeszcze? będe wdzięczna.

user862138
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2009 19:45

Postautor: user862138 » 14 sty 2009 19:51

Czarnas, Maternity leave to odpowiednik naszego macierzynskiego urlopu, dostajesz jezeli pracowalas okreslony czas, obecnie jest 9 miesiecy platnych, z czego chyba 6 tygodni dostajesz 90% swojej placy, a potem jest to okolo 120 tygodniow nie pamietam ile dokladnie. Canary generalnie jezeli chodzi o benefity to polecam poczytac w ksiazce ktora na pewno dostalas od swojego GP na temat ciazy(taka fioletowo-zielona:)), tam w tyle jest sekcja, ktora objasnia dokladnie co, gdzie i jak :) ale jakby co to sluze pomoca ;)

canary
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2008 18:18

Postautor: canary » 16 sty 2009 20:01

Dzieki za odpowiedzi, obecnie moj chlopak oczekuje na decyzje o przyznaniu zasilku. W job cenetre powiedzieli mi ze kwalifikujemy sie rowniez na housing benefit i council tax benefit. Wiec teraz czekam na papiery z councilu do wypelnienia i zobaczymy jak to bedzie dalej. Od znajomych znowu dowiedzialam sie ze moge starac sie juz 11 tygodni przed data porodu o child tax credit i working tax credit. Nie wiem na ile jest w tym prawdy wiec znowu zwracam sie z zapytaniem, z gory dziekuje.
Co do Maternity Leave to jest to tzw polskie macierzynskie i rzeczywiscie 9 miesiecy jest platnych. Pierwsze 6 tygodni to 90% zarobkow a nastepne tygodnie to 118£ tygodniowo. Po 9 miesiacach platnych masz jeszcze prawo do 3 miesiecy nieplatnych. Pozdrawiam


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości