Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
Ewela55
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 11 cze 2008 09:21

Szkła kontaktowe - gdzie i jak dostać w Londynie?

Postautor: Ewela55 » 16 wrz 2008 18:58

Kochani!Czy ktos moglby mi powiedziec gdzie w Londynie mozna kupic szkla kontaktowe?Czy to mozliwe,ze mozna je kupic tylko na recepte?I jakie mniej wiecej sa ceny szkiel na miesiac?

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 16 wrz 2008 19:45

to zalezy od Twojej wady wzroku - krotko-, dalekowzrocznosc, astygmatyzm? to ostatnie jest nieco drozsze. jednodniowki mozna dostac juz od £0.75/dzien, ja nosze dwutygodniowe torics, zapas na 3 miesiace i dwie politrowe butelki plynu wyniosly mnie 80 funtow.

ja odwiedzam taki malutki sklepik na Queensway - optyk/okulista, moze gdzie indziej ceny sa nizsze/wyzsze. i nie mysl o kupowaniu soczewek bez recepty - mozesz sobie zrobic niezla krzywde na dluzsza mete. tylko okulista moze Ci powiedziec, jaka naprawde masz wade i dobrac odpowiednie szkla.

Pozdrawiam

Ewela55
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 11 cze 2008 09:21

Postautor: Ewela55 » 16 wrz 2008 20:05

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.Pytam o szkla bez recepty,poniewaz przyjezdza do mnie kolezanka z Polski i ma bardzo powazna wade wzroku tzn -13.Ona kupuje szkla od wielu lat i zna dokladnie swoje parametry.A twierdzi,ze w Polsce -13 jest rzadko osiagalne i czesto musi kupowac -12.Pytam o cene,bo musze jej powiedziec jak duzy to moze byc wydatek,w gre wchodza tylko szkla na dluzszy okres.Z gory dziekuje.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 wrz 2008 20:38

Specsavers. Okulista jest tam na miejscu i nie potrzebujesz zadnej recepty.

Przeprowadza na pocztaku zwykle badanie wzroku aby ustalic wade a nastepnie drugie, juz pod soczewki kontaktowe (wilgotnosc oka itp).

Ja place za soczewki chyba £13 miesiecznie, przysylaja ci je do domu z plynem i innymi takimi do przechowywania. Poza tym masz tez w cenie badanie wzroku raz na pol roku czy raz na rok (nie pamietam) i dodatkowe soczewki gdyby twoje ci zginely/zniszczyly sie.

Z tym ze 13 dioptrii to duza wada, w jej przypadku soczewki moga byc drozsze. Twojej kolezance polecam LASEK - nie jest to jakies ekstremalnie drogie i pozbedzie sie problemu.

Ewela55
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 11 cze 2008 09:21

Postautor: Ewela55 » 16 wrz 2008 20:55

Czy moglbys mnie oswiecic co to jest Lasek?Bo kompletnie sie nie orientuje.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 wrz 2008 21:04

To byl troszke off-topic :)

LASEK to laserowa korekta wady wzroku. Ja mialem ja robiona kilka lat temu i ... szczerze mowiac to jak spojrzec na swiat z zupelnie innej perspektywy :D

LASEK
LASEK (Laser-Assisted-Epithelial Keratomileusis) eye surgery is an alternative laser refractive procedure to correct short sightedness, long sightedness and astigmatism. LASEK eye surgery is sometimes referred to as "Epi-LASEK."

The LASEK Procedure
LASEK eye surgery involves removing the top layer of the cornea as a flap-like sheet before re-sculpting the cornea with the excimer laser. The epithelial sheet is then replaced on the surface of the eye and a soft contact lens is inserted for a few days following the LASEK eye surgery.



Off topic o LASEK wydzielony:
http://forums.londynek.net/gb/viewtopic.php?t=3086
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008 14:36 przez MarcFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.

Ewela55
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 11 cze 2008 09:21

Postautor: Ewela55 » 16 wrz 2008 21:50

No tak,ale ona mieszka w Polsce i chyba nie za bardzo ja na to stac.W kazdym razie dziekuje za odpowiedzi, a czy kupimy te soczewki w Londynie nie wiem,bo ja teraz patrzylam w internecie to J&J(ona kupuje tej firmy)koncza sie na -12dioptri.

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 16 wrz 2008 22:00

tez polecam specsavers :) ja sie u nich przestawilam na dniowki, i jestem bardzo zadowolona :)

niestety ale w tym kraju bez wizyty u lekarza (na szczescie w salonie jest) się nie obędzie... to jendak nie zaszkodzi. jak ostatni raz badalam sie w vision express w polsce, lekarka powiedziala, zebym poszla gdzies na badanie dna oka, bo powinnam, a ona odpowiedniego sprzetu nie posiada. tutaj badanie tego rodzaju nalezy na szczescie do podstawowych i jest robione chyba w kazdym gabinecie :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 wrz 2008 07:26

Kwestia przyzwyczajenia. Pierwsze kilka dni rzeczywiscie jest ciezko, pozniej to juz rutyna ktora zajmuje kilkadziesiat sekund.

user2095490
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2008 09:41

Postautor: user2095490 » 27 wrz 2008 11:32

Ewela55 pisze:Pytam o szkla bez recepty,poniewaz przyjezdza do mnie kolezanka z Polski i ma bardzo powazna wade wzroku tzn -13.Ona kupuje szkla od wielu lat i zna dokladnie swoje parametry.


Soczewki o znanych parametrach to się kupuje w sklepach internetowych w USA - od paru lat zamawiam duże pakiety (po 24 sztuki - 2x12 ze względu na różnice wady w oczach) Night&Day (ostatnio zmienili nazwę). Wychodzi o połowe taniej i nikt o nic nie pyta. Sklepów jest wiele, trzeba znaleźć tani (to się zmienia) i wysyłający do Europy.

Bloom15
Emigrant
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2014 08:22

Re: Szkła kontaktowe - gdzie i jak dostać w Londynie?

Postautor: Bloom15 » 10 lut 2017 12:36

Pytanie do zorientowanych w temacie. Orientujecie się czy przy astygmatyzmie mozna nosić soczewki?

asierp
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 11 lis 2015 10:13

Re: Szkła kontaktowe - gdzie i jak dostać w Londynie?

Postautor: asierp » 10 lut 2017 16:37

Można, ale wskazany jest w tym przypadku inny rodzaj soczewek. Konkretnie soczewki toryczne. Dopasowują się one do oka oraz nie poruszają w trakcie użytkowania. Takie soczewki potrafią być jednak droższe. Nie polecam kupować samodzielnie. Najlepiej jest wybrać się do lekarza po to aby lekarz dobrał dla Ciebie odpowiedni model

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Re: Szkła kontaktowe - gdzie i jak dostać w Londynie?

Postautor: kajametrowska » 20 lut 2017 08:17

Raczej optyk. Sama również mam astygmatyzm i wydawało mi sie jeszcze do niedawna,że jestem skazana na noszenie okularów do końca życia ( na operację bym się nie wybrała bo jednak obawiałabym się komplikacji a przecież chodzi tutaj o wzrok czyli o najważniejszy nasz narząd....).

kusanka
Gastarbeiter
Posty: 47
Rejestracja: 10 gru 2014 06:26

Re: Szkła kontaktowe - gdzie i jak dostać w Londynie?

Postautor: kusanka » 20 mar 2017 10:54

Pewnie,że można. Sama mam astygmatyzm oraz noszę soczewki. Nie zrezygnowałabym z nich na rzecz okularów bo widze jak soczewki są wygodniejsze i jakie duże pole widzenia mi daja. okulary raczej tego mi nie dawały :)

Są droższe, ale bez przesady ( niektóre soczewki tradycyjne kosztują praktycznie tyle samo co toryczne - a tak właśnie nazywają się soczewki przy astygmatyzmie).
https://www.mojepierwszesoczewki.pl/co- ... -leczenie/
Wybierzcie się do optyka. Powinien Wam doradzić jakie są najkorzystniejsze cenowo ( sama kupuję w Polsce ponieważ ceny są niższe niż w Londynie).


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości

cron