Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.

Z którymi polskimi klinikami w Londynie miałeś do czynienia?

Medyk
1
50%
Private Medical Centre
1
50%
 
Liczba głosów: 2

andrzejek321
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2008 11:29

Polskie kliniki w Londynie - konkurencja?

Postautor: andrzejek321 » 06 sie 2008 11:32

Od kilku lat możemy obserwować powstawanie w Londynie polskich klinik lekarskich. Coraz większa ich ilość jest związana z dużą liczbą Polaków, którzy zdecydowali się zostać w Londynie i założyć tam dom oraz rodzinę. Kliniki takie przydają również się rodakom, którzy pracują w Anglii sezonowo i często nie znając języka, mają problem ze znalezieniem dobrej opieki medycznej. Najprężniej rozwijają się dwie kliniki, które pomimo rosnącej liczby klientów nie zaczęły jeszcze ze sobą konkurować. Widać jednak wyraźnie nakłady na promocję tych klinik w Internecie. Pierwszą z nich jest Klinika Medyk. Firma ta zdecydowała oprzeć swoją stronę internetową o gotowy system zarządzania pacjentami iGabinet, który umożliwia automatyczną rejestrację. Wadą tego systemu jest brak interakcji z lekarzami przed wizytą w klinice. Drugą polską kliniką w Londynie jest Polish Medical Centre Polska Prywatna Klinika w Londynie Klinika ta posiada stronę internetową, która jest oparta na autorskim systemie zarządzania treścią. Wszyscy pacjenci są obsługiwani poprzez bezpośredni kontakt z pracownikami kliniki lub z konkretnymi lekarzami (np. dentystą, internistą, kardiologiem, ginekologiem itp.), dzięki czemu pacjent jest szybko umawiany na wizytę i uwzględniane są jego osobiste preferencje. Klinika posiada również osobny system do zarządzania rejestracją, który jest na tyle skuteczny, że znacznie redukuje kolejki i przyspiesza obsługę poszczególnych pacjentów. Kiedy te dwie polskie kliniki w Lonydnie zaczną ze sobą konkurować? Jeżeli ich liczba pacjentów będzie wciąż rosła w takim tempie jak dotychczas to jest to kwestia kilku miesięcy.

incus
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2008 00:23

Re: Polskie kliniki w Londynie - konkurencja?

Postautor: incus » 15 lis 2008 21:47

andrzejek321 pisze:Od kilku lat możemy obserwować powstawanie w Londynie polskich klinik lekarskich.



e tam przesada :D

marian_paprocki
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2009 13:45

Postautor: marian_paprocki » 11 sty 2009 14:12

Zakończyłem właśnie kilkugodzinny przegląd stron WWW polskich klinik na wyspach i bezapelacyjnie najlepszą rejestrację pacjentów posiadają kliniki działające w oparciu o platformę iGabinet (www.igabinet.pl). Przykład - Zielona Przychodnia (www.green-surgery.com), która posiada wersję zarówno dla polskich, jak i angielskich pacjentów, a z samej strony można wywnioskować, że obsługiwanych języków będzie znacznie więcej.

Nie jestem pewien z jakim skutkiem wykorzystują możliwości tego oprogramowania, ale jedno co od razu rzuca się w oczy, to estetyka przygotowania stron internetowych, która zachęca, aby zajrzeć głębiej.

Zajrzałem zatem i gdy po przejściu na stronę z opisem możliwości iGabinetu, trafiłem na stronę przykładowych realizacji (www.igabinet.pl/casestudy.html), a następnie opinii ich klientów w Polsce (www.igabinet.pl/testimonials.html), wiedziałem już o co chodzi.

W skrócie, jest to usługa, za pomocą której firma świadczy pełne usługi informatyczne dla placówki medycznej. IGabinet to właśnie świetne oprogramowanie + utrzymanie + monitoring + darmowe aktualizacje + pomoc i obsługa techniczna. Z tego co widać, bardzo udany pomysł.

Co do samego oprogramowania, to jak sama nazwa wskazuje, umożliwia wielojęzyczną komunikację w sposób całkowicie automatyczny, zatem począwszy od rejestracji pacjentów przez internet, po przypominanie mu o wizytach, zapraszanie na wizyty kontrolne, czy nawet składanie życzeń urodzinowych - wszystko odbywa się automatycznie i w języku pacjenta (np. polskim i angielskim) za pomocą wiadomości e-mail i SMS.

Dla mnie z punktu widzenia pacjenta, jest to świetne rozwiązanie, bo w dowolnej chwili mogę sprawdzić, kiedy mój lekarz znajdzie dla mnie czas i od razu umówić się do niego na wizytę, o której nawet nie muszę pamiętać, bo system sam mi przypomni, a potem sam zaprosi mnie na kontrolę (np. u dentysty). Naprawdę chciałbym wszędzie być obsługiwany w ten sposób. Rewelacja!

Podobno producent planuje wejście na inne rynki europejskie, co bardzo dobrze wróży. Najprawdopodobniej jednak ceny będą analogiczne, tylko w funtach. Mimo to, przykład Zielonej Przychodni pokazuje, że polskie kliniki mogą skorzystać z iGabinetu już teraz, a do tego podejrzewam, że po znacznie niższej cenie. No więc właściciele - do roboty, bo pacjenci czekają ;)

Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia
- Marian

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 11 sty 2009 14:58

Dziwna ta ankieta - tylko dwie opcje?

A moze ciekawie byloby zobaczyc kto z zadna z tych klinik nie mial do czynienia bo radzi sobie "po tutejszemu" na zasadzie "jesli wszedles miedzy wrony...."

Nie korzystam z zadnych polskich klinik, nikt z moich znajomych tez nie korzysta.

marian_paprocki
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2009 13:45

Postautor: marian_paprocki » 11 sty 2009 15:42

A rzeczywiście... nawet nie zauważyłem tej ankiety. Niestety ponieważ nie odzwierciedla ona pełnej listy polskich przychodnii w Londynie, nie jestem w stanie z niej skorzystać.

Oddaję za to swój "wirtualny głos" na Zieloną Przychodnię, za najbardziej funkcjonalną stronę internetową i nowoczesną obsługę pacjentów, z jaką się dotychczas spotkałem, będącą w mojej subiektywnej ocenie dobrym wzorem dla innych przychodni.

wiewior93
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2008 14:51

Postautor: wiewior93 » 11 sty 2009 18:40

Taka trochę żałosna ta auto-reklama panów wprowadzających iGabinet gdzie tylko się da. pewnie teraz co jedna przychodnia to bedzie miala... i co w tym takiego wyjatkowego? moze by bylo jakby strony interetowe przychodni, ktore maja ten program miały chociaż inna szate graficzna...troche wiecej inwencji twórczej.
a mądry pacjent i tak pojdzie do przychodni gdzie jest lepszy lekarz, a nie do tej gdzie jest "fajniejsza" strona internetowa....
czy tylko ja widze, ze green surgery tanio sie reklamuje na tym forum? :roll:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 12 sty 2009 10:36

na tym forum kliniki sa nietykalne :twisted:

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 12 sty 2009 10:45

no nie Banita!!! Mozesz je tykac...ale tylko w formie glaskania :lol:


PS: nie podskakuj tak bo i ty wylecisz bez wypowiedzenia. I tylko Job's seeker allowance ci pozostanie :lol:

marian_paprocki
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2009 13:45

Postautor: marian_paprocki » 12 sty 2009 11:01

Panie wiewiór93, radzę trochę się zainteresować tematem, a potem pisać. To nie jest żadna reklama, a jedynie drobne spostrzeżenie osoby zainteresowanej tematem.

Co w tym wyjątkowego że więcej klinik będzie świadczyło usługi na lepszym poziomie, nawet przy wykorzystaniu tego samego oprogramowania? Otóż zyskasz na tym Ty, drogi pacjencie! Doceń to.

A co do stwierdzenia:
moze by bylo jakby strony interetowe przychodni, ktore maja ten program miały chociaż inna szate graficzna...troche wiecej inwencji twórczej
... No cóż musiałem jeszcze raz wejść na stronę firmy, bo myślałem, że może mi się coś przywidziało, ale popatrzmy na kilka przykładów...

www.kolmed.com,
www.dentmar.igabinet.pl,
www.sonomedszczecin.pl,
www.sztenc.pl,
www.green-surgery.com

No i wystarczy. Jeżeli to są identyczne strony internetowe, to zalecam wizytę u okulisty! Dla mnie są one całkowicie inne, a do tego całkiem estetyczne jak na strony medyczne, które jak wiemy, zazwyczaj do najlepszych nie należą.

Jasne że liczy się lekarz - nawet najlepsza strona internetowa nie wygra ze sławą wybitnego lekarza. Oczywiście kliniki powinny się skoncentrować na tym w pierwszej kolejności, jednak cała otoczka również jest ważna. Im więcej klinika zdejmie ze mnie obowiązków, tym lepiej, bo czasu zbytnio nie posiadam.

Nikt tu niczego nie promuje, ale ja po prostu idę tam, gdzie oprócz fachowej wiedzy i umiejętności, mam również najlepszą obsługę i tego życzę każdemu.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 12 sty 2009 12:40

hop hop hop hop :twisted:

wiewior93
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2008 14:51

Postautor: wiewior93 » 12 sty 2009 15:10

jestem bardziej zaznajomiony z tematem niż myślisz..........

ale widocznie tak działa współczesny marketing............ :?

pharao
Emigrant
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2008 13:01

Postautor: pharao » 12 sty 2009 18:10

Nie ma to jak darmowa reklama jakiegoś produktu - szkoda, że pisząc w taki sposób zapomina się, że niektórzy ludzie mają myślące rozumy....

wiewior93
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2008 14:51

Postautor: wiewior93 » 13 sty 2009 09:24

ubawiłem sie po pachy: http://www.londek.pl/forum/watek/2792/?p=0
ale takich rzeczy można znaleźć dużo w internecie....

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 13 sty 2009 10:38

toz wiadac na pierwszy rzut oka ze to reklama, macie swoich rodaków za az takich idiotów ?:)

ppacholski
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2009 11:33

Postautor: ppacholski » 13 sty 2009 12:26

Szanowni Państwo,

Ponieważ kilkukrotnie wymieniona została nazwa aplikacji iGabinet, której jestem jednym ze współtwórców, postanowiłem włączyć się do dyskusji, aby raz na zawsze uciąć wszelkie domysły i wątpiwości.

Jako producentom oprogramowania, naturalnie zależy nam na jak najszerszej jego propagacji. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, chętnie udzielę merytorycznej odpowiedzi na Państwa pytania, czy to na forum publicznym, czy za pośrednictwem poczty elekronicznej, dzięki czemu sami ocenicie Państwo przydatność naszego rozwiązania, również na brytyjskim rynku (na którym się jeszcze nawet oficjalnie nie znajdujemy).

Bardzo bym jednak prosił aby nie mieszać nas w londyńskie batalie o polskiego pacjenta a także w szereg animozji, których jako czytelnicy możemy uświadczyć tutaj (i pewnie również na innych forach internetowych). Nie zależy nam ani na specjalnej promocji klientów korzystających z iGabinetu (gdyż z reguły potrafią oni świetnie wypromować się sami), ani tym bardziej na deprymowaniu placówek z niego niekorzystających.

Wymyślne spekulacje są zatem trochę nie na miejscu. Ze względu na ilość naszych rodaków na wyspach, nie można wykluczyć iż znajdzie się zawsze ktoś, kto dla zabawy będzie zajmował się agitacją na rzecz jednych przychodnii, oraz epatowaniem czarnym piarem na rzecz konkurencji. Jako producenci oprogramowania nie mamy na to wpływu.

Proszę wybaczyć mi również stosunkowo późną rejestrację na forum, jednak o niniejszym wątku dowiedziałem się niedawno od jednej z londyńskich przychodni. Aby ukrócić wszelkie domysły związane z tym oprogramowaniem, bardzo proszę kierować wszystkie pytania bezpośrednio do mnie. Postaram się na wszystkie obiektywnie odpowiedzieć, a wszelkim "pomagaczom" uprzejmie dziękuję za to dość wątpliwe wsparcie.

I na koniec taki drobny aspekt merytoryczny. Ponieważ niniejsza dyskusja dotknęła w pewnym momencie tematyki stron internetowych dla placówek medycznych, pragnę tym wszystkim z Państwa, którzy rzeczywiście są nią zainteresowani polecić artykuł, w którym swojego czasu dość obszernie opisałem ideę i możliwości, jakie według nas powinna taka strona oferować i które od lat wdrażamy w ramach platformy iGabinet. Artykuł nosi tytuł "Idealna strona internetowa dla placówki medycznej".

Pozdrawiam Państwa serdecznie i życzę wielu sukcesów osobistych oraz zawodowych!

Przemysław Pacholski
współtwórca platformy iGabinet (www.igabinet.pl)
Email: ppacholski [at] igabinet.pl
Ostatnio zmieniony 13 sty 2009 16:51 przez ppacholski, łącznie zmieniany 2 razy.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości