Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
user1419382
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2007 19:19

Ciąża i urlop macierzyński?

Postautor: user1419382 » 16 wrz 2007 19:34

wiatam moja zona jest w 10 tygodniu ciazy od poczatku lutego pracuje dla agencji w tej samej firmie moje pytanie czy przysloguje jej urlop macierzynski czy tez nie z gory serdecznie dziekuje za wszelkie komentarze i podpowiedzi :)

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 17 wrz 2007 11:18

jezeli pracuje legalnie i przpracuje 12 misiecy to tak, jak rowniez roznego rodzaju pomoc, dokładnie nie wiem ile tygodni, ale wiem ze może isc na urlop juz kilka tygodni przed poridem, ale w tedy krócej będzie z dzieckiem, po prostu ilosc tygodni jest nie zmienna,
skoro dopiero zapylona to urodzi gdzieś na wiosne spokojnie dopracuje do tego czasu bo nie wolno jej juz zwolnic, tylko musi pamientac aby powiadomić pracodawcę o fakcie bycia w ciąży, najbezpieczniej na papierze, by nie było tak że polecą jej zrobić coś ona tego nie wykona i dopiero wtedy wywali ze nie moze tego robić gdyż jest w ciazy.
poszukaj info na polskich portalach i w archiwach poslkiej prasy jest wiele informacji na ten temat.
Poza tym gratuluję i życzę znalezienia jak najlepszej pracy by dzieciakowi niczego nie brakowało :)

margo706
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2007 15:46

Postautor: margo706 » 04 paź 2007 15:57

nalezy sie 13tygodni urlopu,mozna wziasc juz w 3miesiacu ciazy.W agencji musi powiadomic o tym,ze jest w ciazy min 3 miesiace przed porodem.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron