Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
choraalicja
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2019 07:27

aplikacja o zasilek PiP - cukrzyca - pytania.

Postautor: choraalicja » 25 gru 2019 07:35

Witam,

Mam na imie Alicja ~30l i choruje na cukrzyce typu1 od 7 lat. Na terenie UK przebywam prawie 2 lata. Jestem zarejestrowana w przychodni i pracuje.

Dowiedzialam sie niedawno ze istnieja biura ktore pomagaja w aplikowaniu o zasilek PiP za drobna oplata, jedyny wymog to minimum 2 lata w UK. Powiedziano mi ze z ta choroba jest duza szansa na otrzymanie tego zasilku (300~600f) co miesiac na pare lat/dozywotnio. Zalezy od komisji.


Chcialabym sie dowiedziec od osob ktore otrzymuja taki zasilek, lub maja informacje w tym temacie. Jaka szansa jest na przyznanie tego zasilku, oraz czy po rozpatrzeniu i otrzymaniu pozytywnej decyzji, sa jakies kontrole co x czasu ktore beda weryfikowac moj stan zdrowia/czy przebywam w uk.

Czy brexit moze zmienic cos w tej materii i utnie tego typu zasilek? Dodam ze pracuje na kontrakcie i nadal zamierzam. Osoby ktore pomagaja zajac sie aplikacja mowia ze sytuacja finansowa/zarobkowa nie ma znaczenia, liczy sie choroba.


Prosilabym o jakies informacje, z gory serdecznie dziekuje.

choraalicja
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2019 07:27

Re: aplikacja o zasilek PiP - cukrzyca - pytania.

Postautor: choraalicja » 02 sty 2020 09:55

Czy jest ktos w stanie mi podpowiedziec ?

sandyB
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2020 12:38

Re: aplikacja o zasilek PiP - cukrzyca - pytania.

Postautor: sandyB » 17 sty 2020 12:55

Tak, musisz mieć trudności w życiu codziennym, to nie jest ''means tested''. Nie widzę powodu by używać agencji i płacić, generalnie zależy to od komisji.

choraalicja
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2019 07:27

Re: aplikacja o zasilek PiP - cukrzyca - pytania.

Postautor: choraalicja » 19 sty 2020 05:40

Czy moglbys moze cos wiecej rozwinac, bo nie rozumiem do konca o co chodzi...

1. Czy sa jakies kontrole po otrzymaniu juz zasilku.
2. Czy sam fakt ze chodze do przychodni, w przychodni wiedza o mojej chorobie, wypisuja mi recepty nie jest wystarczajacym dowodem na otrzymanie zasilku ? Jestem chora na nieuleczalna chorobe, z ktora bede do konca swoich dni...


Dziekuje


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron