Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
jaguska
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2008 15:32

Obowiazkowe szczepienia?

Postautor: jaguska » 30 maja 2008 14:24

moja corka ma 9lat jest zarejstrowana w GP zastanawiam sie jak tu jest z obowiazkowym szczepieniem dzieci?czy tu taz tak jak w Polsce wysylaja skierowania z terminem szczepienia?

Chinenye
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2008 20:20

Postautor: Chinenye » 02 cze 2008 01:31

Najlepiej wybierz sie na kontrolna wizyte u GP i zapytaj o szczepienia,zabierz ze soba ksiazeczke dziecka z Pl,w ktorej powinny byc wpisane te szczepienia ,ktore dziecko juz dostalo .Lekarz poinformuje Cie o nastepnym terminie szczepienia,z tego co wiem tutaj nie wysylaja powiadomien....

jaguska
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2008 15:32

obowiazkowe szczepienia

Postautor: jaguska » 02 cze 2008 19:50

Ostatnie szczepienia corka miala jeszcze w Polsce nie ma tutaj zalozonej karty szczepien.Zapytam w GP przy najblizszej wizycieDziekuje za odpowiedz

agula1980
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2008 14:40

Postautor: agula1980 » 02 cze 2008 22:44

Witam,ja tez przywiozlam synka z Polski i reszte szczepien ma robione tutaj,jedyne co zrobilam to zapisalam go do mojego lekarza.Pozniej dostalam list kto jest jego pielegniarka(to pielegniarka szczepi)-dostaje sms kiedy jest kolejne szczepienie.Ale z Polski mialam ksiazeczke szczepien napisana w jezyku lekarskim(lacina),poprosilam pielegniarke w Polsce i bez problemu mi to napisala.

catisia
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2008 19:13

Postautor: catisia » 09 cze 2008 01:04

Czesc, w sumie ja tez mam problem moj synek ma 2 lata... w POlsce mial szczepienia ale nie wszystkie z tych do 2 lat brakuje mu ostatniego szczepienia.

Podczas wizyty u lekarza zapytalam co ze szczepieniami... oczywiscie odeslali mnie do pielegniarki...

Po dwoch tygodniach mialam wizyte z pielegniarka i ona stwierdzila ze nie ma potrzeby wykonywania tego szczepienia i mam sie zglosic dopiero gdy syn bedzie mial 3 lata i bede go chciala poslac do szkoly...

..wiem ze szczepienia w PL roznia sie z tymi tutaj no ale wolala bym zeby synek mial zrobione wszystkie potrzebne szczepienia..

..jak sadzicie co powinnam zrobic ?? bo nie bardzo wiem?

...w najblizszym czasie chyba zmienimy GP poniewaz sie przeprowadzilismy i moze wtedy znow sie upomniec co ze szczepieniami?

Chinenye
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2008 20:20

Postautor: Chinenye » 09 cze 2008 14:06

Napisze jak to bylo w naszym przypadku.Przyjechalismy tutaj kiedy corka miala ok 2 latka,i zalegle szczepienie (poliomyelitis).Zapisalismy sie do GP ,przy pierwszej wizycie zapytalam o szczepienia , doktor sprawdzil ksiazeczke dziecka ,zalozy kartoteke i wpisal te szczepienia ,ktore dziecko juz mialo w Pl. Pozniej zamowil szczepionke,''zabookowal'' wizyte u pielegniarki,ta bez problemu uzupelnila zalegle szczepienie i dodala kolejne(Hib/MenC) oraz uprzedzila o terminie nastepnego.
Tak to chyba wlasnie powinno wygladac...

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 09 cze 2008 16:14

Hej dzieki za odpowiedz z tego co widze Chinenye bylas w takiej sytuacji jak ja teraz . Synek ma zalegle wlasnie ostatnie szczepienie... ale mi poweiedzieli zebym go nie robila i troche zglupialam.

No nic jak zmienie lekarza to odrazu zapytam co i jak...

A powiedz mi mialas tlumaczone te szczepienia jakas karte czy tak jak mialas polska ksiazeczke to tak ja pokazalas?

Chinenye
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2008 20:20

Postautor: Chinenye » 10 cze 2008 23:45

.....Polska ksiazeczke i juz..Te szczepienia maja zdaje sie uniwersalne oznaczenia i oni wiedzieli o jakie chodzi ,te ktore dali dziecku tez dopisali do polskiej ksiazeczki i do ich kartoteki
Dodam jeszcze ,ze polski osrodek zaczol nas scigac (wyslali mi w Pl powiadomienie o szczepieniu,a w razie nie zaszczepienia dziecka grozili sanepidem :shock: )wiec poprosilam GP o wystawienie zaswiadczenia ,ze dziecko dostalo szczepionke i wyslalam do Pl. :)

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 11 cze 2008 23:16

ooo rany dzieki:) za podpowiedz... chyba bede musiala sie naprawde przejsc do lekarza i dowiedziec o te szczepienia....

.... bo pielegniarka jak widziala moja ksiazeczke dziecka to ona nie wiedziala co to za szczepienia ani nic...

musialam jej wszystko tlumaczyc.

Jagoda81
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2008 11:48

Postautor: Jagoda81 » 01 sie 2008 11:52

Hej, moja coreczka ma 2 latka i urodzila sie w Anglii a teraz wrocilismy do Polski. Moje pytanie jest czy ktoś moze juz tłumaczył szczepionki z j. angielskiego na polski.

kama15
Emigrant
Posty: 102
Rejestracja: 23 lip 2008 20:51

Postautor: kama15 » 02 sie 2008 20:47

Podrzuc nazwy szczepien, to zerkne w papiery mlodej, co jest co.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości