Strona 1 z 1

Cienie pod oczami

: 01 maja 2017 22:48
autor: MagdaBerezowska
Czy cienie pod oczami to tylko defekt kosmetyczny, który wystarczy maskować odpowiednimi kosmetykami, czy też coś, co świadczy ewentualnie o jakiejś chorobie? Zastanawiam się, czy mam się pogodzić z moją uroda, czy raczej podrążyć temat i pójść do lekarza.

Re: Cienie pod oczami

: 04 maja 2017 14:25
autor: iwonik
niektore dziewczyny naturalnie maja ciemne cienie pod oczami, moze lepiej zeby zobaczyl to lekarz

Re: Cienie pod oczami

: 05 maja 2017 12:51
autor: pawletto
moja dziewczyna również takie ma, była z tym u lekarza, okazało sie że to poprostu "taka jej uroda"

Re: Cienie pod oczami

: 15 maja 2017 11:37
autor: izka87
Cienie pod oczami albo są Twoją urodą albo oznaczają chorobę. Są dwa wyjścia. Najlepiej sprawdzić swój stan zdrowia i zrobić podstawowe wyniki. Ja np. mam cienie po mamie i muszę jakoś z nimi żyć. Używam korektora pod oczy. Jeszcze na http://www.vichy.pl/blog/cienie-pod-oczami-jakie-sa-przyczyny-podkrazonych-oczu/vmag60832.aspx czytałam sensowne porady jak walczyć z cieniami.

Re: Cienie pod oczami

: 17 sie 2017 08:49
autor: dadara
Cóż, cienie mogą być "ozdobą" twojej cery albo objawem choroby. Nie lekceważyłabym tego na Twoim miejscu i udała się dla pewności do dermatologa. Przy okazji chciałam się poradzić forumowiczek w sprawie "makijażowej". Szukam odpowiedniej bazy pod makijaż, która pozwoliłaby wygładzić skórę i przedłużyć trwałość makijażu. Zrobiłam więc drobny rekonesans w sieci i znalazłam taką bazę - https://lirene.pl/produkty/makijaz/no-pores/ . Podobno dzięki niej efekt zmatowienia może utrzymywać się aż do 12 godzin. Co sądzicie o kosmetykach Lirene, są warte ceny?

Re: Cienie pod oczami

: 28 sie 2017 09:52
autor: jerzy90
Cienie pod oczami moga świadczyć o chorobach nerek. Warto je zbadać dla świętego spokoju :) Nie zaszkodzi pić tez więcej wody :)
Doraźnie możesz smarować skore pod oczami kremami z arniką, która poprawia ukrwienie czy robić chłodne okłady ze świetlika.

Re: Cienie pod oczami

: 20 gru 2017 11:18
autor: lkop12
ja na moje ogromne cienie pod oczami stosuje krem Remescar, cienie schodzą do kilku minut od aplikacji, krem nakładam codziennie rano, żeby opuchlizna zeszła :)

Re: Cienie pod oczami

: 21 gru 2017 11:50
autor: vegeAleks
Podobno masaż kostkami lodu może coś na to pomóc. Nie wiem bo nie próbowałem i nie mam takiego problemu, ale moja dziewczyna kiedyś coś jakiego próbowała.

Re: Cienie pod oczami

: 15 sty 2018 04:15
autor: Daniero
Loreal ma całkiem dobre korektory. Siostra ma bardzo okropne sińce pod oczami i bezskutecznie próbowała już wszystkiego.

Re: Cienie pod oczami

: 06 mar 2019 15:09
autor: elabarbara
Ja też mam cienie pod oczami i nie wiem, jak z nimi zadziałać, by zniknęły. Niby poziom witamin mam w normie, ale jednak nie dosypiam czasem. No, nie wiem. Jeszcze mam suchą skórą i musiałabym coś z tym zrobić. Koleżanka pokazała mi ten ranking https://znawcaurody.pl/jakie-kremy-nawilzajace-do-twarzy-ranking/ i może wśród tych kremów znajdę coś, co będzie do mnie pasowało.

Re: Cienie pod oczami

: 12 mar 2019 13:08
autor: Nela09
nie cierpię jak lekarz używa określenia “że taka jest czyjaś uroda”. Z reguły ze wszystkim da się coś zrobić, a lekarzom się nie chce doszukiwać możliwych przyczyn :) odpowiedni korektor zakryje cienie, ale jeśli chcesz mieć efekt na dłużej, to poszukaj innego lekarza i sprawdź przyczynę.