Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
irekss
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 04 lut 2015 16:21

Polskie obiadki

Postautor: irekss » 26 kwie 2017 08:02

Już nie mówię o schabowym - chociaż też bym jadał, ale najbardziej brakuje mi smacznych polskich pulpetów, bigosu czy gołąbków.
Brakuje mi też naszych krajowych ogórków kiszonych lub małosolnych :)

A czego wam najbardziej brakuje w UK -> Londynie ??

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Re: Polskie obiadki

Postautor: kajametrowska » 26 kwie 2017 10:37

irekss pisze:Już nie mówię o schabowym - chociaż też bym jadał, ale najbardziej brakuje mi smacznych polskich pulpetów, bigosu czy gołąbków.
Brakuje mi też naszych krajowych ogórków kiszonych lub małosolnych :)

A czego wam najbardziej brakuje w UK -> Londynie ??


Możesz sobie sam przyrządzić takie jedzenie :) Przepisów nie brakuje. Produktów w sklepach również. Jedyne czego nie dostaniesz to ogórki małosolne. Sama również takich w Londynie nie robię, ale każdych wakacji wracam do Polski oraz jem przepyszne ogóreczki mojej mamy (jest w tym niekwestionowaną mistrzynia......).

Nie wiem czy w sklepach polskich w Twojej okolicy mozna kupić, ale w moich dostanie sie takie dania gotowe:
http://profi.com.pl/dania-gotowe/#dania-gotowe
Smakują naprawdę dobrze.

kasia899
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2017 20:41

Re: Polskie obiadki

Postautor: kasia899 » 18 lip 2017 15:28

Trochę niezdrowe są takie obiadki :D Dobrze jest jakieś warzywo jeszcze dobrać ;) http://ekofruits.pl/oferta/oferta-warzywa/

kusanka
Gastarbeiter
Posty: 47
Rejestracja: 10 gru 2014 06:26

Re: Polskie obiadki

Postautor: kusanka » 17 sie 2017 13:11

irekss pisze:Już nie mówię o schabowym - chociaż też bym jadał, ale najbardziej brakuje mi smacznych polskich pulpetów, bigosu czy gołąbków.
Brakuje mi też naszych krajowych ogórków kiszonych lub małosolnych :)

A czego wam najbardziej brakuje w UK -> Londynie ??


Rany a co za problem sobie taki obiadek ugotować Nie masz przepisów w sieci? Jest bardzo wiele stron, na których jest bardzo dokładnie opisane jak przyrządzić dania z polskiej kuchni.... Poza tym polska kuchnia wcale nie jest taka trudna jaka się wydaje. Sama kiedys nie gotowałam, potem jak zaczęłam to tak się wprawiłam, że nie wyobrażam sobie nie gotować. Dania samodzielnie zrobione są o wiele smaczniejsze i tańsze od dań gotowych. Wszystkie składniki znajdziesz w Uk. TO nie jakies Chiny gdzie bedziesz miał problem z kupnem mleka czy ziemniaków. Proponowałabym zacząć od czegoś prostego. Od leczo czy od tradycyjnego rosołu.
Na pierogi czy na bigos jeszcze przyjdzie czas ;)

vegeAleks
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2017 15:27

Re: Polskie obiadki

Postautor: vegeAleks » 12 sty 2018 10:39

Polska kuchnia jest ciężka i w dodatku trzeba poświęcić sporo czasu, żeby przygotować dobry obiad. Np. takie pierogi czy gołąbki, jak pomyślę ile przy tym jest pracy to trochę już mi się nie chce. Wiadomo, że jak się większość czasu spędza na obczyźnie to niestety tęsknota za takimi frykasami w końcu się pojawi.

Daniero
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 09 gru 2017 09:04

Re: Polskie obiadki

Postautor: Daniero » 15 sty 2018 04:13

Ciężka ale przepyszna!

patrykzduniak90
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2018 18:47

Re: Polskie obiadki

Postautor: patrykzduniak90 » 22 sty 2018 12:30

Coraz więcej osób inwestuje mimo wszystko w swoje zdrowie, jak i w samych siebie. To wszytsko oznacza, że

Kod: Zaznacz cały

  [quote][url=http://www.salonwroclaw.pl/fryzjer/]salon fryzjerski[/url][/quote]
również cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego jeśli komuś mocniej będzie zaleząło własnie na tym, by dobrze zjeść i ładnie wyglądać, nalezy na coś takiego się zdecydować.

Raquela
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2017 18:30
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: Polskie obiadki

Postautor: Raquela » 15 lut 2018 18:05

polska kuchnia niezdrowa ? chyba jednak lepsza od fast foodów...

angelkowal
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2018 07:47
Lokalizacja: Londyn

Re: Polskie obiadki

Postautor: angelkowal » 16 lut 2018 07:51

Jak niezdrowa? Wszystko co POLSKIE to zdrowie :D Ja uwielbiam kuchnię polską...

winogronko
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2018 07:19
Kontaktowanie:

Re: Polskie obiadki

Postautor: winogronko » 22 lut 2018 07:23

Może i trochę nie zdrowa bo tłusta :P teraz tendencje żywieniowe się zmieniają i wszystko powinno być fit, kuchnia fusion itd :? ja jednak jestem wierna naszej polskiej kuchni :D najbardziej brakuje mi pierogów ruskich i gołąbków mojej mamy :roll: próbowałam je kiedys tutaj zrobić , ale to już nie to samo... nawet twaróg inaczej smakuje niż nasz polski :P

Raquela
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2017 18:30
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: Polskie obiadki

Postautor: Raquela » 22 mar 2018 16:26

polskich młodych ziemniaków, których smak nie pobije nic innego :)

Raquela
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2017 18:30
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: Polskie obiadki

Postautor: Raquela » 22 mar 2018 16:28

też staram się robić polskie potrawy, ale wiadomo, na obczyźnie to nie to samo....

vegeAleks
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2017 15:27

Re: Polskie obiadki

Postautor: vegeAleks » 03 kwie 2018 09:41

Czasem brakuje tak po prostu polskich produktów, albo trzeba ich szukać w polskich sklepach, a nie zawsze się uda. Można coś zrobić, ale zamienniki zmieniają często smak. Najlepiej jest na urlopie w Polsce. Wtedy je się tylko i wyłącznie polskie produkty.

james44
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2018 08:26
Kontaktowanie:

Re: Polskie obiadki

Postautor: james44 » 04 kwie 2018 06:39

Oj mnie najbardziej brakuje takiego swojskiego rosołu z polskiej kury z zagrody mojej mamy :-) Już nie mogę się doczekać kiedy do niej pojadę .

https://piekneastry.wordpress.com/

onmen
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2015 15:09

Re: Polskie obiadki

Postautor: onmen » 04 kwie 2018 13:45

href="http://forum.londynek.net/">http://forum.londynek.net</a><!-- m --></div>


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości