Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
lukita3423
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2008 01:19

Benefity - dwoje rodziców samotnie wychowywujących dzieci?

Postautor: lukita3423 » 02 maja 2008 01:31

czy wy tez macie wrazenie ze rodziny(tzn dwoje rodzicow i dziecko(ci) sa tu tak samo gorzej traktowane jak samotnie wychowujacy dzieci? jak to przeskoczyc - rozwod czy co? benefity niebo a ziemia , placenie za mieszkanie , mieszkania socjalne a my co ciezko zap....lac zeby na bills zarobic. osobiscie znam przyklady ze sobi takie pracuja po pare godzin tyg. i zyja jak paczki ... a my z zona zasuwamy overtime zeby jakos szlo. no i gdzie tu sprawiedliwosc.te z dziecmi w domu i kasuja a nasze dzieci moze gorsze sa? jakies pomysly ? luk

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 02 maja 2008 08:38

zostan politykiem, bedziesz mial szanse zmienic zle prawo

blanka27
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2008 23:02

Postautor: blanka27 » 05 maja 2008 09:43

zadnych pomyslow nie mam..ale zadzam sie z toba.wlasnie jestem w podobnej sytuacjii i ...co..myslec o rozwodzie ..chyba pomysle ...tym bardziej ze juz nawet na sam tylko child benefit czekam 2 miesiac

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 05 maja 2008 10:06

alez wszedzie tak jest nie tylko w UK ze rodzic samotne wychowujacy dziecko dostaje pomoc a pelna rodzina nie.... i niby gdzie tu jest niesprawiedliwosc?
Swiat jest tak ustawiony ze trzeba pracowac zeby zyc, dwoje rodzicow bez pomocy ma troche wiecej szans na normalne zycie niz samotnie wychowujacy, nieprawdaz? Inna kwestia jest wykorzystywanie przez tutejszych ich praw do benefitow no ale....takie prawo

myslec o rozwodzie zeby dostac benefit??? Ludzie, co z wami?? Moze lepiej wrocic do kraju jesli tu jest tak zle.....

Matko, no pierwszy raz sie zbulwersowalam.... :lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 06 maja 2008 10:08

kaslawka pisze:myslec o rozwodzie zeby dostac benefit???


czego to ludzie nie zrobia dla paru funtow :evil: funcica szaleje ...

goniec77
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2008 15:15

Postautor: goniec77 » 30 sie 2008 15:23

wlasnie polaczku jak ci jest za malo to wracaj do polski .bedziesz dostawal po40 zl na dziecko to bedzie ok.!!!!!!!a nie zerowac na benefitach i jeszcze smiesz myslec o rozwodzie ?????????????DLA KASY!!!!!!!!!!! smieszny i plytki jestes . wlasnie takich nie nawidze w londynie .KASA,KASA,KASA.i jeszcze jakies zale do samotnych lasek ?bardzo dobrze robia ze wychowuja swoje dzieci siedzac w domu przynajmniej nie beda tak cwane w zyciu jak twoje .

lalunia18
Gastarbeiter
Posty: 66
Rejestracja: 09 lip 2008 21:00

Postautor: lalunia18 » 31 sie 2008 12:22

ludzie nie jest Wam wstyd??? rozwodzic sie ,zeby dostac pare pensow wiecej?? zenada... Moze pomyslcie o powrocie do Polski skoro taka krzywda Wam sie dzieje w UK? :twisted:

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 31 sie 2008 12:28

lukita3423 chyba masz problemy z perspektywa. dwojgu ludziom latwiej utrzymac rodzine niz samotnej matce - co 2 wyplaty, to nie jedna. poza tym, twoje dzieci maja mamusie i tatusia, dzieci samotnych rodzicow z reguly tylko mamusie, jak maja szczescie, to widza tatusia w weekendy. idz to sobie przemysl, zanim zaczniesz marudzic.

kinia24
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2008 18:38

Re: benefity dwoje rodzicow vs samotnie wychowujacy dzieci

Postautor: kinia24 » 01 wrz 2008 20:55

lukita3423 pisze:czy wy tez macie wrazenie ze rodziny(tzn dwoje rodzicow i dziecko(ci) sa tu tak samo gorzej traktowane jak samotnie wychowujacy dzieci? jak to przeskoczyc - rozwod czy co? benefity niebo a ziemia , placenie za mieszkanie , mieszkania socjalne a my co ciezko zap....lac zeby na bills zarobic. osobiscie znam przyklady ze sobi takie pracuja po pare godzin tyg. i zyja jak paczki ... a my z zona zasuwamy overtime zeby jakos szlo. no i gdzie tu sprawiedliwosc.te z dziecmi w domu i kasuja a nasze dzieci moze gorsze sa? jakies pomysly ? luk
a ja sie z toba nie zgadzam ja mam szczesliwa rodzinke dostaje benefity i jest o wiele laepiej niz w polsce a to co piszesz to czysty egoizma to ze ktos czeka na decyzje to nie wina samotnych mam tylko urzedasow mam nadzieje ze ci nie przyznaja tych benefitow za swoje egoistyczne podejscie do zycia pozdrawiam ps gdyby napisal to jakis angol to moze bym zrozumiala ale ty jestes gosciem w tym kraju i najchetniej chcialbys wszystko za darmo

mmmb
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 14 lut 2008 00:47

Postautor: mmmb » 02 wrz 2008 16:53

Z tymi samotnie wychowujacymi dziecmi to roznie bywa, tak jest w Polsce i tak jest w Uk Przewaznie dzieci maja na codzien mamusie i tatusia tyle ze bez urzedowego papierka bo na tym sie sporo korzysta przypuszczam ze o to chodzilo lukicie. przyznam szczerze ze mnie to tez drazni bo wiele osob tak robi /wlasnie dla tych pieniazkow/ i to jest nieuczciwe wzgledem SAMOTNIE wychowujacych dzieci i wlasciwie nas wszystkich.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 02 wrz 2008 17:54

jasne, ze takie sytuacje tez maja miejsce. wiec co proponujesz mmmb? naloty czy bicie po lapach? niestety - trafna uwaga - tak jest w PL i w UK; sek w tym ze ja te wszystkie benefity-srity widze jako forme pomocy, a nie cos co sie nalezy od panstwa. dlatego tez, za wszelkie ekstra pieniazki prosze calowac w reke, a nie jeczec ze malo.[/b]


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 60 gości