Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
MStenzel
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2015 23:44

Złamanie ręki - potrzebna porada

Postautor: MStenzel » 20 sie 2015 00:02

Witam. Mój chłopak złamał rękę - 5 kość śródręcza. Ze szpitala wrócił z dwoma sklejonymi plastrami palcami, mających pełnić funkcję usztywnienia. Zrobiono prześwietlenie, które po usilnych prośbach mógł zobaczyć lecz zdjęcia nie dostał, ani kwitka do pracy, że nie jest w stanie posługiwać się tą ręką (występuje znaczna opuchlizna, zasinienie i oczywiście nieustający ból). Po krótkiej 'lekcji' w Internecie, doczytałam iż na złamanie bez powikłań powinien mieć na 3-6 tyg gips by usztywnić to miejsce i umożliwić prawidłowe zrośnięcie a w gorszych przypadkach operacja. Tu zaczynają się moje pytania i wątpliwości:
1. Czy powinniśmy ponownie udać się do szpitala i prosić/żądać nałożenia gipsu? Co jeżeli odmówią?
2. Czy macie jakieś porady dotyczące leczenia?
3. Czy należy mu się odszkodowanie jeżeli nie stało się to w pracy, gdzie ewentualnie to zgłosić?

Bardzo martwię się o ewentualne powikłania (krwiaki, drętwienie ręki itp) i proszę o pomoc.
Z gory dziękuje

Gostek
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 23 sie 2015 19:52

Re: Złamanie ręki - potrzebna porada

Postautor: Gostek » 23 sie 2015 20:14

Fakt, opieka medyczna jest tam tragiczna. Brat po wypadku samochodowym i złamanej rece i żebrach praktycznie został obsłużony jakby miał biegunkę, o wszystko musiał się upominać i mówić lekarzom, jakie są współczesne standardy medyczne ( sam jest ratownikiem to wie co jest 5).


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron