Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
karol
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2008 16:29

Jak ubezpieczyć dziecko w UK, transfer ubezpieczenia do PL?

Postautor: karol » 07 kwie 2008 13:13

witam, mam pytanie odnosnie ubezpieczenia dziecka. wraz z małą przebywam obecnie w polsce, gdzie studiuję i do konca studiow tzn. do pażdziernika ubezpiecza nas moja mama. mój mąż pracuje od niedawna legalnie w londynie, ma NIN, i chciałabym żeby to on zaczął nas ubezpieczać. słyszałam że jest możliwy tzw. transfer ubezpieczenia, ale nie wiem jak tego dokonać. zaraz po obronie, czyli za ok. miesiąc planuję razem z dzieckiem przeprowadzić się do męża- jak wtedy będzie wyglądać sprawa naszego ubezpieczenia? gdzie mąż powinien się zgłosić, jakie dokumenty będą mu potrzebne itd.? z góry dzięki za wszelkie informacje :)

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 16 kwie 2008 18:08

Juz teraz maz, ktory pracuje w Wielkiej Brytanii moze sobie zrobic Europejska Karte Ubezpieczenia Zdrowotnego, bo ma NIN.
Wypisujac aplikacje mozna wpisac dzieci, na ktore chce sie otrzymac rowniez taka sama karte.
Karta jest uznawana w calej UE.
Natomiast jesli maz ma ubezpieczenie w Wielkiej Brytanii to jesli do niego przyjedzie to tylko zarejestrujcie corke u GP czyli u lekarza rodzinnego. To wystarczy tutaj.
A w Polsce jak bedzie trzeba isc do lekarza do bedziesz miala Europejska Karte Ubezpieczenia Zdrowotnego na dziecko, gdzie na pewno ja uznaja.
Jesli potrzebujecie pomocy w uzyskaniu tej karty to prosze o kontakt na:

Jesli macie ubezpieczenie w Polsce to tez mozecie starac sie o ta karte, tylko ze w Polsce jest ona wydawana na 1 miesiac. Natomiast w Wielkiej Brytanii na 5 lat.

Pozdrawiam
Robert

user842809
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2008 22:24

Postautor: user842809 » 16 gru 2008 12:51

W jaki sposób można tą kartę wyrobić w UK,tak żeby można było korzystać z tego w Polsce?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 gru 2008 13:03

Aplikujesz on line tutaj:

https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do


Karta jest za darmo i bedzie ci przyslana do domu.

user842809
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2008 22:24

Postautor: user842809 » 16 gru 2008 17:14

Wielkie dzięki za pomoc

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 17 gru 2008 10:57

MARCFLOYD dzieki sama zrobiłam ta karte dziś dla mojego, ja wole poczekać aż maleństwo sie urodzi moje i zrobie wtedy dla siebie i dziecka.Czyli ta karta jest aktualna w polsce tylko przez 5 lat tak? ukażdego lekarza czy sa moze jakies ograniczniki głupie? po tych latach ona sama sie anuluje? fajna sprawa z ta karta mam nadzieje że nie będziemy musieli z niej korzystać, ale w przypadku dzieci to jest super.W polsce jest ona płatna chyba z tego co pamietam.Pozdrawiam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 gru 2008 12:08

Karta wazna jest przez piec lat na terenie calej EU. Ma expiry date.

Uprawnia cie do leczenia na takich samych zasadach jak obywatela kraju w ktorym aktualnie przebywasz. Tyle tylko ze NIE mozesz jechac z nia specjalnie "na leczenie" do innego kraju. Ona jest na przypadki kiedy rozchorujesz sie w czasie pobytu za granica.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 30 gości

cron