Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Problem z zębami

Postautor: kajametrowska » 17 mar 2014 12:27

Mam dosyć spory problem z kilkoma zębami. Planuję na początku kwietnia zrobić urlop do świąt i w kraju to wyleczyć. Czy znacie jakiegoś dobrego stomatologa w Szczecina (bo stamtąd pochodzę) który mógłby w ciągu 2-tyg się tym zająć?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 17 mar 2014 12:36

boshe juz 10 lat w unii a ludzie ciagle lataja do pl zeby robic? myslalem ze to wyszlo z mody 5 lat temu? na miejscu i taniej i szybciej i tyle czasu nie trzeba stracic

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 mar 2014 13:08

banita pisze:boshe juz 10 lat w unii a ludzie ciagle lataja do pl zeby robic? myslalem ze to wyszlo z mody 5 lat temu? na miejscu i taniej i szybciej i tyle czasu nie trzeba stracic



kiedy ty ostatnio byles u dentysty w uk banitus? :shock:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 17 mar 2014 13:13

w pazdzierniku, usuwane 2 osemki, pod pelna narkoza - ZA DARMO
wczesniej oczywiscie trzeba byla pojsc na wizyte ktora kosztowala cale £17.50
nie wiem jak na prowincji ale w moim rejonach w pl bez min 100 za byle co nie masz po co isc do stomatologa

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Problem z zębami

Postautor: aina24 » 17 mar 2014 13:15

kajametrowska pisze:Mam dosyć spory problem z kilkoma zębami. Planuję na początku kwietnia zrobić urlop do świąt i w kraju to wyleczyć. Czy znacie jakiegoś dobrego stomatologa w Szczecina (bo stamtąd pochodzę) który mógłby w ciągu 2-tyg się tym zająć?





http://dentysta.studentnews.pl/serwis.p ... &c2=102038

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 mar 2014 13:41

banita pisze:boshe juz 10 lat w unii a ludzie ciagle lataja do pl zeby robic? myslalem ze to wyszlo z mody 5 lat temu? na miejscu i taniej i szybciej i tyle czasu nie trzeba stracic


Dokładnie - głupota.

Tracić dwa tygodnie urlopu, płacić rent / mortgage w UK, płacić za wynajem w Polsce (czy siedzieć na głowie znajomym), płacić za przeloty...

Pozatym jak będziesz musiał robić leczenie kanałowe, to może to zająć zdecydowanie więcej niż dwa tygodnie. Przy głębokiej infekcji, może to zająć nawet kilka miesięcy. W Polsce więc będziesz mógł conajwyżej wyrwać sobie (co o ile pamiętam w UK jest za darmo, albo jakieś grosze), albo kontynuować leczenie w UK (a to oznacza, że jeszcze raz będziesz musiał robić RTG, sprawdzenie itd.)

Jeżeli nie będzie musiał robić nic kanałowo, to pewnie cie cały koszt wyniesie mniej niż bilety do Polski i z powrotem.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 17 mar 2014 13:45

bilet na autobus/pociag dla wiekszosci zeby dostac sie na "tanie" lotnisko kosztuje tyle co tutaj wizyta

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 mar 2014 14:01

byc moze tak jak sie bierze najgorszy scenariusz pod uwage :lol: :lol:

o tyle co wiem to ludzie jada na urlopy do polski z rodzina spedzic czas a przy okazji dentysta, wiec i tak jedzie.

przy kanalowym leczeniu pierwsza wyzyta jest najdrozsza bo usuwaja nerwy itd, druga wizyta to juz wlozenie plomby, tak jest jak sie pojdzie do dobrego dentysty. Jak ktos chce mocno oszczedzic i idzie do taniego dentysty to potem ma rozne infekcje i musi biegac co chwile bo dentysta sam nie wie co robi. Mialam kiedys pierwsze kanaowe leczenie i to 3 zeba, wiec dosc wazny dla mnie byl. Pierwsza wizyta byla drozsza, druga juz tyko mialo byc wlozenie plomby. Poszlam do innego dentysty co byl blizej a on mowi, ze jest infekcja i sprobuje leczyc ale byc moze trzeba wyrwac, ja jednak powiedzialam, ze ok niech mi innego zeba leczy a z tym pojde do tamtej dentystki co zaczelam leczenie. Poszlam na drugi dzien do niej, a ona mowi, ze jest infekcja ale to normalne, wsadzi mi plombe a skoro mnie zab nie boli to sam sie wyleczy i stoi zab juz dluuugo i po infekcji ani sladu, a tamten dupek juz rwac chcial. Nigdy nie pojde do taniego dentysty bo i malo wiedza i slabe sprzety i ogolnie jakos plomb najslabsza brr...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 mar 2014 14:21

aina24 pisze:byc moze tak jak sie bierze najgorszy scenariusz pod uwage :lol: :lol:

o tyle co wiem to ludzie jada na urlopy do polski z rodzina spedzic czas a przy okazji dentysta, wiec i tak jedzie.

przy kanalowym leczeniu pierwsza wyzyta jest najdrozsza bo usuwaja nerwy itd, druga wizyta to juz wlozenie plomby, tak jest jak sie pojdzie do dobrego dentysty. Jak ktos chce mocno oszczedzic i idzie do taniego dentysty to potem ma rozne infekcje i musi biegac co chwile bo dentysta sam nie wie co robi. Mialam kiedys pierwsze kanaowe leczenie i to 3 zeba, wiec dosc wazny dla mnie byl. Pierwsza wizyta byla drozsza, druga juz tyko mialo byc wlozenie plomby. Poszlam do innego dentysty co byl blizej a on mowi, ze jest infekcja i sprobuje leczyc ale byc moze trzeba wyrwac, ja jednak powiedzialam, ze ok niech mi innego zeba leczy a z tym pojde do tamtej dentystki co zaczelam leczenie. Poszlam na drugi dzien do niej, a ona mowi, ze jest infekcja ale to normalne, wsadzi mi plombe a skoro mnie zab nie boli to sam sie wyleczy i stoi zab juz dluuugo i po infekcji ani sladu, a tamten dupek juz rwac chcial. Nigdy nie pojde do taniego dentysty bo i malo wiedza i slabe sprzety i ogolnie jakos plomb najslabsza brr...


Żaden normalny dentysta nie wsadzi ci plomby jak masz niewyleczoną infekcje, bo jest ryzyko, że się sam "nie wyleczy".
Dentysta zwykle chce rwać, jeśli widzi, że infekcja jest spora i będzie oznaczała wiele wizyt (a jak pacjent jest upierdliwy, to znaczy wiele straconych nerwów) - kanał wtedy wypełnia się lekiem i po tygodniu - dwóch robi zdjęcie i patrzy jak rozwija się zakażenie. Jeśli nadal jest, znowu podaje się lek i zapisuje na kolejną wizytę. Tego typu wizyty są krótkie bardzo i mało kosztują, ale mogą rozciągnąć się sporo w czasie.

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Postautor: marcinek33 » 17 mar 2014 15:15

Niestety w mojej okolicy w UK lekarze dentyści mają bardzo wysokie ceny ... A na fundusz jeden raz sie wybrałem i nie byłem zadowolony z jakości. Plomba niestety nie trzymała się zbyt długo.
Sam jestem ze Szczecina -wracam tam kilka razy w roku aby spotkać się z rodziną tak więc jak to ktoś wcześniej określił jest to bardzo dobra okazja na wybranie się do stomatologa. Mam tam swój sprawdzony gabinet stomatologiczny, w którym leczyłem zęby już wiele razy i zawsze byłem zadowolony. Jest to klinika Wejt & Tawakol , która mieści się przy ulicy Emilii Plater 18 - to jest ich stronka: http://www.edentist.com.pl/ . Bardzo dobra obsługa, przystępne ceny i przede wszystkim używają plomb z najwyższej jakości materiału. Mi na przykład jeszcze jak do tej pory nie zdarzyło się aby wypadła mi plomba (co niekiedy zdarzało się w przeszłości) .
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2014 17:56 przez marcinek33, łącznie zmieniany 1 raz.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 mar 2014 19:24

No widzisz, a ja miałem robione u kilku prywatnych stomatologów w Polsce i musiałem wszystko poprawiać w UK...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 17 mar 2014 20:01

Dentysci NHS maja 3 "pozimy" cen za usluge:

http://www.nhs.uk/NHSEngland/AboutNHSse ... arges.aspx

Band 1 course of treatment – £18.00
This covers an examination, diagnosis (including X-rays), advice on how to prevent future problems, a scale and polish if needed, and application of fluoride varnish or fissure sealant.
Band 2 course of treatment – £49.00
This covers everything listed in Band 1 above, plus any further treatment such as fillings, root canal work or removal of teeth.
Band 3 course of treatment – £214.00
This covers everything listed in Bands 1 and 2 above, plus crowns, dentures and bridges.


Wiec Banita nie zaplaciles £17.50 za "wizyte" ale za Band 1 course (to taK NA MARGINESIE)

Jak znalezd dentyspe pracujacego w ramach NHS

http://www.nhs.uk/NHSEngland/AboutNHSse ... ntist.aspx

Moj dentysta przyjmuje i na NHS i prywatnie - nie nazekam, w zyciu nie przyszloby mi do glowy do Pololandu latac

Ale nie, latajcie do Polski

:roll: :roll:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 mar 2014 08:53

emigrantka pisze:Wiec Banita nie zaplaciles £17.50 za "wizyte" ale za Band 1 course (to taK NA MARGINESIE)

zwal jak zwal, obejrzeli, zdiagnozowali, zrobili :roll: (ryplem sie w cenie o 50p :) )

PS. tak w ogole to mam jeszcze firmowe ubezpieczenie "na zeby" z ktorego ani razu nie skozystalem :roll: roczny koszt to tyle co bilet na autobus na lotnisko w 1 strone :wink:


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 67 gości

cron