Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
betty99
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 05 sie 2013 11:16

Leki w Polsce a w UK

Postautor: betty99 » 14 lis 2013 10:52

Może to głupie pytanie, ale wolę je zadać, żeby potem się nie zdziwić. Czy w UK można kupić na ogół takie same leki jak PL? Czy będzie trzeba szukać alternatyw, bo dominują inne firmy? Ja mam np. swoje ulubione kremy Alantan (takie jak te tutaj) i mam nadzieje, że nie będę musiała szukać dla nich substytów :P

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 14 lis 2013 11:00

Raczej będziesz musiała poszukać alternatyw. Tutaj nie ma takiej lekomanii jak w Polsce, ludzie lepiej się odżywiają (bo jedzenie jest lepszej jakości) i mniej chorują.

betty99
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 05 sie 2013 11:16

Postautor: betty99 » 14 lis 2013 11:54

Kurczę, szkoda :/ Czyli jednak pytanie nie było głupie, bo już myślałam, że w całej UE mogą być te same leki i się wyglupie tylko :D

No nic, dziękuje ślicznie za informacje :)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 14 lis 2013 13:15

No ale niech pocieszy Cię informacja, że istnieją "polskie apteki" lub też w niektórych polskich sklepach można kupić leki z polski (jeśli nie są na receptę)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 14 lis 2013 13:23

Tu jest lek ktory cuda czyni, dziala na wszystko - paracetamol.

WY tachacie walizki z roznymi cudami, MY mamy opakowanie paracetamolu w domu i na wszystko pomaga ;)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 14 lis 2013 13:41

Jedyny lek jaki tu brałem odkąd mieszkam od wielu lat to paracetamol. Nic więcej nie jest potrzebne.

Ah no i raz dostałem antybiotyk u dentysty profilaktycznie po usunięciu zęba.

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 26 gru 2013 23:15

usercostam pisze:Raczej będziesz musiała poszukać alternatyw. Tutaj nie ma takiej lekomanii jak w Polsce, ludzie lepiej się odżywiają (bo jedzenie jest lepszej jakości) i mniej chorują.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To mnie rozbawilo do lez

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 27 gru 2013 13:19

77omega pisze:
usercostam pisze:Raczej będziesz musiała poszukać alternatyw. Tutaj nie ma takiej lekomanii jak w Polsce, ludzie lepiej się odżywiają (bo jedzenie jest lepszej jakości) i mniej chorują.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To mnie rozbawilo do lez


Polaków nie stać na normalne jedzenie stąd moje porównanie. No chyba, że kupujesz produkty z linii "basics" to ich jakość na pewno najlepsza nie jest. Ale przeciętnego Brytyjczyka stać na normalne jedzenie, przeciętnego Polaka na chemie. Ponieważ tutaj ludzie mają pieniądze, firmom nie opłaca się kombinować i oszukiwać, gdzie w Polsce to jest nagminne.

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 12 sty 2014 23:06

usercostam pisze:
77omega pisze:
usercostam pisze:Raczej będziesz musiała poszukać alternatyw. Tutaj nie ma takiej lekomanii jak w Polsce, ludzie lepiej się odżywiają (bo jedzenie jest lepszej jakości) i mniej chorują.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To mnie rozbawilo do lez


Polaków nie stać na normalne jedzenie stąd moje porównanie. No chyba, że kupujesz produkty z linii "basics" to ich jakość na pewno najlepsza nie jest. Ale przeciętnego Brytyjczyka stać na normalne jedzenie, przeciętnego Polaka na chemie. Ponieważ tutaj ludzie mają pieniądze, firmom nie opłaca się kombinować i oszukiwać, gdzie w Polsce to jest nagminne.


Mylisz sie to co je wiekszosc Brytyjczykow ciezko nazwac jedzeniem
Linia basics to juz nie jest jedzenie
Brytyjczykow nie stac nna normalne jedzenie bo wlasnie to co tu kupujesz w marketach bez znaczenia czy to tesco ,lidl czy M&S to jest jedna wielka chemia , firmy kombinuja tak samo na calym swiecie
Podam ci przyklad nie jestem z londynu tylko z Poludnia i jest tu zaglebie warzywnicze mam znajomych ktorzy pracowali w szklarniach przy zbiorach i pakowaniu papryki , ta sama papryka z tej samej szklarni trafia do tesco,sainsburego ,M&S ,i Waitrosa ale co gorsze czasami ta sama nosi nazwe ORGANIC :shock: Kolejny znajomy robil kiedys w firmie Princes ktora produkuje zywnosc w puszkach ta sama zawartosc trafia do roznych puszek np tesco i M&S roznica tylko w cenie i opakowaniu

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 12 sty 2014 23:18

Mylisz sie to co je wiekszosc Brytyjczykow ciezko nazwac jedzeniem


Brytyjczycy ktorych ja znam odzywiaja sie super zdrowo i bardzo dobrze.

Wszystko zalezy od srodowiska w jakim sie obracasz.

Wiec znowu zablysnales znajomoscia tematu ... :lol:

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 12 sty 2014 23:43

emigrantka pisze:
Mylisz sie to co je wiekszosc Brytyjczykow ciezko nazwac jedzeniem


Brytyjczycy ktorych ja znam odzywiaja sie super zdrowo i bardzo dobrze.

Wszystko zalezy od srodowiska w jakim sie obracasz.

Wiec znowu zablysnales znajomoscia tematu ... :lol:


Moja wypowiedz dotyczyla zdrowego odzywiania sie Brytyjczykow
Swietnie ze znasz takich Brytyjczykow - co nie zmienia faktu ze Brytyjczycy sa najbardziej otylym narodem Europy co jest scisle powiazane z ich odrzywianiem sie niestety

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 12 sty 2014 23:46

Widac z jakimi Brytyjczykami masz na codzien do czynienia...

Jak pisalam, kwestia srodowiska w jakim czlowiek sie obraca

noname2
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2014 20:34

Postautor: noname2 » 07 wrz 2014 17:57

w UK na wszystko jest paracetamol ;) a w PL APAP :)


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości