Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
akaMisiek
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2013 21:49

Okulary + badanie wzroku

Postautor: akaMisiek » 12 sie 2013 21:56

Witam, chciałbym udac sie do okuisty i optyka. Wiecie może, gdzie na wschodnim Londynie znajde tanie badania wzroku + koszt okularów? Ile czsu trwa wyrabianie okularów?, oraz wasze opinie na temat rodzajow oularów, ostatnio spotkałem kolege, co nosi okulary, które pryciemniaja podczas gdy jest na słońcu. Bardzo chwalił sobie szkła. Sytuacja finansowa pozwala mi wydac ok. 60Funtów za wszystko. Mam 21 lat, czy przysługują mi jakieś benefity na badanie + szkla?
Z góry pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 12 sie 2013 22:51

Badanie wzroku zrobisz sobie u optyka, tam kupisz tez okulary. Jesli pobierasz benefity to masz okulary chyba za darmo, w przeciwnym razie samo badanie wzroku kosztuje ok 20 funtow, za 60 funtow kupisz sobie jedynie tanie oprawki, a do tego musisz zaplacic za szkla, ktore sa najdrozsze. Ja za same szkla placilam ok 250 funtow 5 lat temu, choc zalezy jaka masz wade wzroku, bo ja mam duza i musze miec drozsze szkla, zeby nie wygladaly jak dekielki od sloika.
Przyciemniane szkla sa drozsze, choc mi sie osobiscie one nie podobaja, bo sie przyciemniaja nie tylko na sloncu, ale czesto rowniez w pochmurny dzien, co wyglada glupio.
Ja chodze do Vision Express (mam z nimi okulary i szkla kontaktowe), Specsavers tez sa znami, mozesz isc do optyka w Boots czy Tesco. Wlasciwie to masz optykow na kazdym rogu, choc ceny sa chyba porownywalne. Czasem maja w promocji darmowe badanie wzroku.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 13 sie 2013 12:15

Czy pracujesz na komputerze?

maja40790
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2013 23:05

Postautor: maja40790 » 15 sie 2013 23:10

250 funtów? Łoo to to musiały być fotochromy prasowane dla astygmatyków... Cena szkieł zależy od wady. Bo jeśli np. jest duża podlegają prasowaniu i wtedy ich wartość rośnie.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 16 sie 2013 20:49

Za 60 funtow badanie wzroku plus okulary - nie w Londynie.

Samo badanie wzroku w Specsavers to £20.00. Za 2 pary ukularow jakies 3 lata temu zaplacilam £300.00 , jedne wlasnie ze szklami ktore przyciemniaja sie na sloncu.

Szukaj ofert - masz optykow w Tesco, w Asda itd - moze bedzie taniej.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 53 gości

cron