Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
agatkaa8
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 20 lut 2008 12:29

Ubezpieczenie zdrowotne w UK - proszę o pomoc

Postautor: agatkaa8 » 20 lut 2008 12:38

witam
w londynie jestem miesiąc.pracuję od trzech tygodni jako cleanerka w firmie u znajomego i jestem umówiona na appointment w sprawie samo-zatrudnienia.ubezpieczenie tymczasowe wystawione przez nfz skończyło mi się 10 lutego.dzisiaj rano wyrobiłam sobie NINO,ale na kartę i numer muszę czekać do 2 miesięcy.czy w mojej sytuacji przysługuje mi ubezpieczenie zdrowotne?czy w nagłym przypadku mogę wzywać karetkę?dodam,że nie mam pay-slipów,ani konta w banku na swoje nazwisko,więc potwairdzenie zamieszkania posiadam jedynie w postaci zaświadczenia napisanego przez osobę,z którą podpisana została umowa najmu mieszkania(i jednocześnie mojego współlokatora)wraz z dołączoną kopią umowy.czy sam fakt,że pracuję uprawnia mnie do korzystania z usług medycznych?jeśli nie,to gdzie i jakim kosztem mogę się tymczasowo ubezpieczyć(na okres 2miesięcy)?z góry dziękuję za odpowiedzi.pozdrawiam

user681861
Gastarbeiter
Posty: 37
Rejestracja: 29 lis 2007 10:32

Postautor: user681861 » 20 lut 2008 17:18

W UK opieka zdrowotna jest bezplatna - nie kazda oczywiscie (np za dentyste juz trzeba zaplacic).
Przysluguje Ci niezaleznie od tego czy masz NIN czy nie...
Pozdrawiam.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 26 gości

cron