Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 17 cze 2013 12:20

Tzn. to jest taki nawet gęsty płyn, który fryzjerka przelewa do dozownika i spryskuje nim dokładnie włosy i wczesuje.

W internecie piszą, żeby nie myć (i nie spinać itd.) przez 24h, ale ja w razie czego czekam 48h.

Ja jestem ciemną brunetką i tez mam długie włosy także dużo czasu oszczędzam na układaniu.

Ja płaciłam 2 tygodnie temu 120 z obcięciem.

A jakimi szamponami później myjesz włosy?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 cze 2013 15:26

dopiero mi sie przypomialo, ze w cenie tej, ktora podalam byl jeszcze szampon i odzywka, ktora razem dostalam, znalazlam szampon online i widze, ze jednak jest za drogi tak jakby mialo sie go w sklepie kupic, mi dali za darmo szampon i odzywke.
http://www.lookfantastic.com/label.m-or ... 44032.html

ale ogolnie to ja w boots kupuje szampon i odzywke organix, szampon to taka brazowa butelka z napisem brazilian keratin therapy, a odzywka taka sama butelka tylko niebieska i kosztuje to jakies 5£ kazda butelka..

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 cze 2013 15:36

o tej odzywki uzywalam,
http://www.amazon.co.uk/Organix-Straigh ... m_beauty_1

choc w bootsie chyba taniej, teraz mam niebieska z tej samej serii.. spojrzalam, ze ma tez negatywne komentarze, ale mi pasuje.. chociaz mam tez ten olejek co jest nizej i zanim susze wlosy to tez troche naladam i mysle, ze z tad ten efekt sie dluzej i lepiej utrzymuje. W sumie to zawsze tylko tych produktow uzywalam, nigdy nawet w body shop nie bylam, ale moze sie przejde... choc jak juz cos widze, ze mi pasuje to nie wiem czy sie przerzucac na inne produkty..

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 cze 2013 15:42

NoToCo pisze:
W internecie piszą, żeby nie myć (i nie spinać itd.) przez 24h, ale ja w razie czego czekam 48h.




mi fryzjera tak wlasnie powiedziala, ze najlepiej 3 dni ale im dluzej tym lepiej bo ta kreatyna lepiej sie wchlonie we wlosy, wiec ja trzymalam 3 dni, ale moze i wystarczy pewnie krocej jak piszesz..
a z tym sprejem to zalezy tez pewnie od salonu i jak im wygodniej sie to robi, ja robie zawsze w 'toni and guy' bo jakos tam mam najblizej...

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 17 cze 2013 21:43

Słyszałam właśnie pozytywne opinie o tych szamponach organix z bootsa i chyba też spróbuję bo na początku nabłyszczający szampon z body shopu bardzo mi pasował (włosy były bardzo miękkie), ale po ponad pół roku stosowania włosy mi się po nim za szybko przetłuszczają. Próbowałam od nich jeszcze szampon nadający objętości, ale ten mi włosy trochę za bardzo wysusza.

A ta odżywka z amazona nie obciąża mocno włosów?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 cze 2013 22:05

musialabym uzyc odzywki z body shopu by miec porownanie, bo praktycznie zawsze uzywalam tej co na amazon co wczesniej podalam lub tej:
http://www.amazon.co.uk/Organix-Conditi ... roduct_top tylko zew bootsie to ona kolo 5f kosztuje, a teraz jest buy one get another 1/2 ceny.

Paaaulinkaaa
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2013 20:49

Postautor: Paaaulinkaaa » 06 wrz 2013 20:59

A próbowałaś może stosować olej arganowy na włosy? Ja też miałam strasznie cienkie i przesuszone włosy ale gdy zaczełam wcierać ten olej we włosy, już po miesiącu stały się bardziej ożywione i bardziej puszyste.

wpaulina
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 2014 12:14

Re: Problemy z włosamu

Postautor: wpaulina » 22 maja 2014 16:05

AnkaFic pisze:Moim wiosennym postanowieniem jest większa dbałość o włosy. Czytałam ostatnio o różnych olejach na włosy i setce innych sposobach pielęgnacji. Potrzebuję porady kogoś, kto sprawdził jakiś sposób na sobie.

Będę wdzięczna za wskazówki co do pielęgnacji, preparatów itp.

Dodam, że mam cienkie włosy, nieco przesuszone, farbowane na rudy kolor:)


płukanie wlosow piwem- wlosy sa miekkie i fajnie sie swieca

martawawa
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2016 20:04

Re: Problemy z włosamu

Postautor: martawawa » 29 mar 2017 19:36

Ja do włosów stosuję przede wszystkim olej arganowy i kokosowy. Robię sobie olejowanie 2-3 razy w tygodniu, ale tylko na końce, żeby mi sie za bardzo góra nie przetłuszczała. Dzięki temu moje włosy są w naprawdę dobrej kondycji. Chciałabym sobie jednak pofarbować włosy, tak jak widziałam to w artykule: http://portalfryzjera.pl/sombre/. Bardzo mi się taka fryzura podoba, boje sie tylko czy mój fryzjer dobrze to zrobi. A nie chciałabym jednocześnie zniszczyć włosów farbą i jeszcze mieś nieudaną koloryzację.

Moniszcz
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2017 09:17

Re: Problemy z włosamu

Postautor: Moniszcz » 01 kwie 2017 09:22

Kurację związaną ukochanymi kudłami warto by było rozpocząć od domowych sposobów wzmacniających włosy, jeśli one po dłuższym czasie ( miesiącu - dwóch ) nie przyniosą efektów to można zacząć "latać" po lekarzach ;).

olindaa87
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2016 08:20

Re: Problemy z włosamu

Postautor: olindaa87 » 21 kwie 2017 10:36

Dla osób, które mają tak zaawansowany problem z włosami pozostają tylko sposoby na uzupełnienie lub zastąpienie włosów poprzez treski, dopinki, peruki -> http://www.peruki.info.pl . Trzeba jednak szukając zwrócić uwagę z jakich materiałów jest to wyrabiane. Najbardziej odpowiednim materiałem są włosy słowiańskie, które najbardziej odpowiadają naszym naturalnym włosom. Ciężko znaleźć dobrej jakości, ponieważ w necie jest dużo firm z perukami imprezowymi ... a to nie to samo :)

HempLineCosmetics
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2016 18:24

Re: Problemy z włosamu

Postautor: HempLineCosmetics » 22 kwie 2017 17:28

martawawa pisze:Ja do włosów stosuję przede wszystkim olej arganowy i kokosowy. Robię sobie olejowanie 2-3 razy w tygodniu, ale tylko na końce, żeby mi sie za bardzo góra nie przetłuszczała. Dzięki temu moje włosy są w naprawdę dobrej kondycji. Chciałabym sobie jednak pofarbować włosy, tak jak widziałam to w artykule: http://portalfryzjera.pl/sombre/. Bardzo mi się taka fryzura podoba, boje sie tylko czy mój fryzjer dobrze to zrobi. A nie chciałabym jednocześnie zniszczyć włosów farbą i jeszcze mieś nieudaną koloryzację.



Dokładnie, OCM to bardzo dobry sposób na poprawę jakości włosów. ważne jest, aby dobrze dobrać olej do struktury naszych włosów.
Np.:
- do włosów o wysokiej porowatości należało by użyć np. oleju z pestek winogron lub z pestek arbuza
- do włosów o średniej porowatości, które są lekko uszkodzone możemy użyć olej z pestek dzikiej róży, dobrej jakości olej kokosowy oraz masło shea.
- do włosów o niskiej porowatości można użyć np. masło shea oraz olej kokosowy lub z orzechów macadamia. Jeśli chcemy użyć masło shea to należy je najpierw rozpuścić w tzw. kąpieli wodnej.

Hukal
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 25 kwie 2017 20:23

Re: Problemy z włosamu

Postautor: Hukal » 25 kwie 2017 20:26

Trzeba używać szamponu dostosowanego do typu włosów

Pacunia
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2017 10:09

Re: Problemy z włosamu

Postautor: Pacunia » 06 cze 2017 19:32

Mój jedyny problem z włosami to fakt, że są strasznie cienkie i żadnej fryzury z nich nie zrobię bo nie ma z czego :/ Żeby jakoś wyglądać zamówiłam sobie dopinkę clip-in do włosów z http://remy-hair.pl/ . Jest zrobiona z prawdziwych włosów słowiańskich, fajne zagęszcza te moje wyszkubki - w końcu mam coś na tej głowie :)

patka44
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2020 11:55

Re: Problemy z włosamu

Postautor: patka44 » 20 mar 2020 12:02

Problemy z włosami? Mnie nie dotyczą. Moje włosy są piękne i zdrowe. Używam produktów zamówionych z https://emstudio.bialystok.pl/shop/. Zamów sama i sprawdź :) Polecam :)


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości