Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 11 sty 2013 00:31

emigrantka pisze:Aina - od kiedy jestes lekarzem - stawiasz diagnozy/polecasz leki?

Wstrzymaj sie bo komus zaszkodzisz.

Od tego sa lekarze.


:lol:

gdzie napisalam, ze jestem lekarzem?
jaka diagnoze postawilam?
jakie leki polecilam?

bo to, ze napisalam by wejsc w wanne z goraca wode jak bola nerki to nie trzeba lekarza, to sie poprostu wie jak sie zycie troche przezyje, wie co to nerka, do czego sluzy itd..
Ostra niewydolnoscia nerek sa nastepujace min objawy:
wymioty
biegunka
odwodnienie
niewydolność serca
wstrząs
krwotoki

a jak sie z gola klata np do sklepu polecialo i nerki bola to samemu sie wie, ze nerka nie uszkodzona tylko przeziebiona, nie trzeba lekarza by takie rzeczy mowil..

na objawy radzilam spojrzec by zanim sie pojdzie do lekarza to samemu sobie jakos radzic, nie napisalam nigdzie by nie isc do lekarza,ani, zeby do niego isc, napisalam by do wanny wejsc z goraco woda, a czy pojdzie do lekarza, czy z lekarzem do wanny to juz inna historia...

a komentarz o lekarzach nie odnosil sie do tego watku tylko ataku na lekarzy rodzinnych i podawaniu ogolnie paracetamolu.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 11 sty 2013 01:05

Aina - nie pear doll.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 11 sty 2013 01:07

emigrantka pisze:
Lekarz rodzinny to jest taki wlasnie najnizszy stopien lekarza,


Pieknie palnelas....

:lol:

Niewazne, nie chce mi sie w srodku nocy prostowac i wchodzic w tajniki medical education.
.


bo sie nie znasz...

:roll:

nie wypowiadam sie o medical education tylko o lekarzu rodzinnym i nefrologu, ewentulanie urologu, o lekarzach specjalistach powiazanych z watkiem, ale nie istotne, bo watpie by lekarz chodzil po szpitalu i zaczepial sprzataczki czy salowe i mowi- wiesz, jak sie konczy medycyne kierunek lekarski, to sobie zrobilem staz, potem zostalem lekarzem rodzinnym, ale wiesz jeszcze sobie zaczalem specjalizacje i po paru latach w koncu zostalem urologiem... itp

pozostanmy wiec lepiej na poziomie nerek i wanny z goraco woda.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 11 sty 2013 01:31

Sluchaj KRETYKNO - spedzilam 10 lat SZKOLAC lekarzy na systemach klinicznych i nie tylko, w kilku londynskich szpitalach + kilkudziesieciu przychodniach poniewaz pracowalam i w Primary Care i w Acute wtedy.

Teraz od roku pracuje prowadzac lekarzy przez Postgraduate rotacje (wlacznie ze wszystkimi szkoleniami, rowniez GP i nawet psychiatrow) - to wlasnie pacanie pusty jest Medical Education) wiec naprawde prosze nie pear doll.

Na mopie latam wg Gorala. Blondynek tez. NoToCo i PaniDomuLondyn siedza w domu gotuja i robia chlopom kanapki.

Dobrze ze ty jedna jedyna tutaj reprezentujesz soba jakis poziom (tak, sarkazm).

Wiec prosze jeszcze raz - nie pear doll.

Co do tematu nerek mialam KRETYNKO nerke wycieta w ub roku, rak. Wlasnie w Guys & St Thomas, robotem Da Vinci (pogogluj soebie) i 2 tygodnie pozniej bylam w pracy. W lokalnym szpitalu chcieli mi robic "open surgery" bo "inaczej sie nie dalo" - jak sie wie gdzie to sie wszystko da.

Wiec znowu nie pear doll o cieplych wannach i paracetamol - diagnozy stawia lekarz i cykl leczenia ustawia tez lekarz, zaleznie od potrzeb.


Wlaczylas mi wkurwa na noc swoim kretynskim podejsciem do sprawy.

Dziewczyna nie wie co jej jest, potrzebuje lekarza - nawet jezeli to nic to niech jej to LEKARZ powie z nie twoje gdybanie tutaj.

Dobranoc.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 11 sty 2013 04:15

nie wiem co pokonczylas i mnie to zbytnio nie interesuje, bo wsrod tych wyzwisk ciezko sie polapac o co chodzi, ale dla mnie obraz osoby kreuje sie na podstawie tego jak dana osoba sie wyraza, o czym mowi itd, a patrzac nawet na ta powyzsza wypowiedz na wyzwiska itd, ze ciezko uwierzyc, ze pisze to osba wyksztalcona i udzielajaca tymbardziej jakis szkolen lekarzom. Mam 2 lekarzy w domciu i wiem, ze jedynie jak juz chodza to na pokazy lekow, witamin itp.. ale na ten temat sie nie wypowiadam bo nie mam zwyczaju opowiadac swoich perypetii zyciowych.

p.s. sama napisala, ze idzie do lekarza,wiec tego nie roztrzasalam, nie kwestionowalam tez twojej wypowiedzi o leczeniu czy co to bylo, ale wsrod tego calego- tu idz tam idz, wazne wydalo mi sie namienic, ze najlepszym sposobem by usmiezyc bol przeziebionych nerek jest goraca kapiel i owinac sie mocno czyms w pasie, bo znam to z doswiadczenia. To podstawa a potem mozna sobie planowac tu pojde czy tam.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 11 sty 2013 07:21

1) Nie o "pokazy z lekow" mi chodzi
2) Twoimi radami mozesz komus zaszkodzic


Zamiast radzic zalozycielce watku goraca kapiel - sama wez zimny prysznic.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 11 sty 2013 10:17

Kobiety kobiety Pani Aino mialem atak nerki myslalem ze poduszke zjem z bolu.Zaden paracetamol mi nie pomogl.Tylko pogotowie mi dalo. specjalny zastrzyk i wysiusialem po paru godzinach pare ziarenek piasku jaki to byl bol to ja wiem.Czemu Pani uparcie wpycha do wanny jak to moze byc calkiem co innego, Pani uparcie ze to przeziebienie.Tez mialem babcie i smarowalem sie octem na przeziebienie stawiane banki i inne cuda ludowe.Ale z nerkami nie ma zartow.Moze kamienie ? moze piasek nie jest Pani Urologiem.Dziewczyna musi isc do lekarza nie do znachora.

sabinkaaa92
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2013 22:31

Postautor: sabinkaaa92 » 11 sty 2013 13:41

Dzięki za odpowiedzi, ale nie potrzebne są tu spory ! :)))
Nerki bolały mnie w poniedziałek, jużprzeszło, ale dokucza mi okropny ból przy oddawaniu moczu.
Na pewno zapiszę się do GP, miejmy nadzieję,że pójdzie coś do przodu.
Jeszcze mama ma mi przysłać leki z Polski to może one coś pomogą.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 12 sty 2013 12:24

to moze masz jeszcze pecherz zaziebiony, tez goraco kapiel polecam:) mama pewnie furagine ma przeslac, ale tez mysle, ze przestanie zaraz. Tak sie przeziebilas pewnie raz, moze na czyms zimnym siedzialas, a przynajmniej teraz nie siadaj na nic zimnego bo juz wieksze sklonnosci bedziesz miala do bolu pecherza itp.. pozdrawiam :)

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 12 sty 2013 13:07

Tak jak powiedzialem do urologa bo nefrolog tylko od nerek i ich budowy.Pani Aino co Pani z tym przeziebieniem? Moze jakas bakteria, siadajac na deske mozna sie zarazic , nawet nie wiedzac.Moze to rzesitek?A moze torbiel na pecherzu.Zaszkodzic chce Pani? Do lekarza to nie wies przeciez.

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 12 sty 2013 15:56

emigrantka pisze:Na mopie latam wg Gorala. Blondynek tez. NoToCo i PaniDomuLondyn siedza w domu gotuja i robia chlopom kanapki.


:lol:

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 12 sty 2013 16:23

aina24 pisze:to moze masz jeszcze pecherz zaziebiony, tez goraco kapiel polecam:) mama pewnie furagine ma przeslac, ale tez mysle, ze przestanie zaraz. Tak sie przeziebilas pewnie raz, moze na czyms zimnym siedzialas, a przynajmniej teraz nie siadaj na nic zimnego bo juz wieksze sklonnosci bedziesz miala do bolu pecherza itp.. pozdrawiam :)


mnie tez tylko furagin pomaga na to.... :roll:

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 12 sty 2013 18:16

No-spa forte tez czasem.

sabinkaaa92
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2013 22:31

Postautor: sabinkaaa92 » 16 sty 2013 21:46

AINA 24 --- dokładnie,mama ma przysłać Furagin i jeszcze jakiś inny lek,ale słyszałam i sama mama mimówiła, że mi pomoże.

Dzięki wielkie zaodpowiedzi,pozdrawiam Was gorąco.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 22 sty 2013 12:43

sabinkaaa92 pisze:AINA 24 --- dokładnie,mama ma przysłać Furagin i jeszcze jakiś inny lek,ale słyszałam i sama mama mimówiła, że mi pomoże.

Dzięki wielkie zaodpowiedzi,pozdrawiam Was gorąco.




zdrowka zycze :P


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości