Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
abecede
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 sie 2012 15:54

ortodonta jak to wyglada w praktyce?

Postautor: abecede » 06 sty 2013 04:01

Kochani. Chciałabym pojsc do ortodonty w UK. Jak to wyglada w praktyce? Jestem w ciązy i nie jestem jeszcze zarejestrowana do dentysty. Zęby mam wyleczone w Polsce ale chciałabym założyć aparat ponieważ wyrosły mi ósemki i dziewiątki i zaczęły mi zęby nachodzić i trochę się scierają. W dodatku boli jak cholera. Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 06 sty 2013 12:24

blondynek pisze:generalnie za NHS dentyste jest stala oplata - 48 funtow zdaje sie



Zalezy za co, sa 3 "bands" cenowe:

http://www.nhs.uk/NHSEngland/AboutNHSse ... arges.aspx



There are three standard charges for all NHS dental treatments:

Band 1 course of treatment – £17.50
This covers an examination, diagnosis (including X-rays), advice on how to prevent future problems, a scale and polish if needed, and application of fluoride varnish or fissure sealant.
Band 2 course of treatment – £48.00
This covers everything listed in Band 1 above, plus any further treatment such as fillings, root canal work or removal of teeth.
Band 3 course of treatment – £209.00
This covers everything listed in Bands 1 and 2 above, plus crowns, dentures and bridges.


Kobiety w ciazy maja dentyste za darmo (jezeli sa zarejestrowane u dentysty ktory przyjmuje na zasadach NHS, sa dentysci ktorzy tylko prywatnie przyjmuje i wtedy ceny z linku wyzej nie obowiazuja) - ale nie ortodonte z tego co sie orientuje.

abecede
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 sie 2012 15:54

Postautor: abecede » 06 sty 2013 17:42

Na szczęście zęby mam wyleczone. Może pozbęde się dziewiątki ale ze nie moge ze wzgledu na ciaze mieć narkozy to zrobie to dopiero po. Aparaty sa chyba strasznie drogie skoro koronki, mostki tak duzo tu kosztują. Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 06 sty 2013 18:45

Ostatnia "band" czyli cena £209 pokrywa CALE koniecznie leczenie dentystyczne, to nie jest cena za 1 koronke czy mostek, to jest cena ca calosc, cokolwiek (w ramach wyszczegolnionych) jest potrzebne do zrobienia.

Nie placi sie ban1 1 + band 2 + band 3. Placi sie albo 1 albo 2 albo 3, placi sie raz.

agapusz
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2012 19:51

Postautor: agapusz » 14 lut 2013 23:54

Leczenie ortodontyczne bezplatne maja dzieci do 18 roku zycia.
Osoby dorosle w zaleznosci od wady zgryzu moga wybrac leczenie prywatne (cena aparatu to ok £2000-3000 minimum,do tego dochodza wizyty kontrolne £80-100)
Jesli wada zgryzu jest duza,osoby takie moga miec leczenie bezplatne w szpitalu dentystycznym,gdzie musza byc skierowane przez swojego dentyste.
Skoro jestes w ciazy zapisz sie do dentysty,sprawdz i wyczysc zeby (wszystko masz za darmo,wiec warto) i porozmawiaj z dentysta na temat skierowania.
Gabinet stomatologiczny (NHS) na Hammersmith zaprasza:
Dental Surgery
186 King STREET
LONDON
Hammersmith
W6 0RA
TEL:0208 748 7772
0208 741 9062

karstr6277
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2013 08:00

Postautor: karstr6277 » 18 wrz 2013 23:06

a ja mam w dziąśle ząb do usunięcia i gdzie mam iść do ortodonty-poradźcie coś konkretnego w pd-zach Londynie...i orientujecie się ile taka przyjemność kosztuje?? pozdrawiam...:)

jermako
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 29 mar 2010 21:55

Postautor: jermako » 03 paź 2013 07:37

"Zab w dziasle" to z pewnoscia przetrwaly korzen lub korzenie zeba.
Potrzebujesz dentysty a nie ortodonty;)
Jesli po wstepnej ocenie klinicznej (np.na podstawie zdjecia RTG) okaze sie,ze zabieg nie powinien byc skomplikowany dentysta zrobi to juz na pierwszej wizycie jesli zechcesz za £49.
Jesli sa podstawy do skierowania do chirurga zaplacisz tylko £18 a usuniecie korzenia bedzie wykonane przez specjaliste w innym gabinecie lub szpitalu bez oplat w przeciagu kilku tygodni.

Zapraszam do New Addington (20 min tramwajem z East Croydon)
Jest tylko jeden gabinet.Poszukaj na google,zadzwon i popros o polskiego dentyste.

ja1klaudia
Gastarbeiter
Posty: 37
Rejestracja: 28 wrz 2013 02:28

Re: ortodonta jak to wyglada w praktyce?

Postautor: ja1klaudia » 03 paź 2013 08:57

abecede pisze:wyrosły mi ósemki i dziewiątki


mutant? :shock:


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 32 gości

cron