Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
user1732632
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2008 23:24

Kolka - jak i gdzie szukać pomocy?

Postautor: user1732632 » 26 sty 2008 23:41

witam wszystkich.
mieszkamy niedaleko moor park i watford,moze ktos wie jak pozbyc sie lub ulzyc sobie a przede wszystkim malcowi przeciw tym KOLKOM.szlak czlowieka trafia jak sie pojdzie do GP itd,a tu odp.wszyscy tak maja i to normal.mozliwe ale slyszelismy o sposobach ulzenia jeszcze jak nie mielismy dzecka.moze ktos poleci pediatre z jajami a nie zdzierucha bez pojecia.dziekuje z gory.pilne-07723057888mariusz[/b]

ancia
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2007 21:59

Postautor: ancia » 29 sty 2008 17:01

Witam,
Mojej córeczce podawałam INFACOL - można go dostać w każdym z supermarketów (Tesco, Asda etc.). Jest to środek, który można często podawać i w przypadku mojej córeczki zadziałał :).
Poza tym, jest jeszcze kwestia pokarmu, który dostaje Dzidziuś: czy karmiony jest piersią, czy butelką? Jeśli piersią, to należy zwrócić uwagę na to, co matka je tzn. unikać grzybów, sera żółtego, kapusty, strączkowych warzyw, magi, koncentrat pomidorowy, ketchup.....czasem chlebek też jest nie wskazany :(.
Mama powinna zwrócić uwagę na reakcję Dzidzi po tym, co zjadła. Polecam również masaże brzuszka w kierunku wskazówek zegara. A także zginanie/przyciąganie nóżek Dzidzi w kierunku brzuszka.
A jeśli chodzi o ulżenie Tobie to proponuję meliskę, którą notabene mama karmiąca również może pić. Aha mama karmiąca może również pić wywarek z kopru włoskiego, rumianek, mięte i meliskę ;)
Pozdrawiam
Ania

user1732632
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2008 23:24

Postautor: user1732632 » 29 sty 2008 22:10

hejka Aniu
dzieki za rady ktore prawde mowiac przerobilismy,niestety bezskutecznie.mama malca na diecie i powiem szczerze g..warta.kazdy mowi co innego,nawet do szeptuchy nas wysylaja nie wspominajac o zabobonach.pediatra zalecila zmiane mleka,zobaczymy.malec glodny i jadlby czesto,butel dostaje jak cyca pusta a on glodny,takze to inny przypadek.czasem budzi sie jakby byl niespokojny,rumianki i inne herbatki w odpow.ilosci tez pije,oczywiscie jak sie placzem zmeczy i spoci,czytalem,ze nie ma lekarstwa na kolki,przytaknela pediatra biorac kase z usmiechem na twarzy,nie nabierajcie sie wiec.pozdrowionka wszystkim.m

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 31 sty 2008 17:24

hmm nie wiem gdzie rodzila twoja szanowna malzonka ale ja kiedy urodzilam dostalam taka specjalna plyte jakiejs tam firmy gdzie by pokazywany masaz dla niemowlat mojemu synkowi to bardzo pomagalo.

Poniewaz pomagalo sie powietrzu zgromadzonemu w jelitkach szybciej sie przemieszczac...

staraj sie duzo klasc dziecko na brzuszku...

...nie bede was straszyla ale moja polozna znala sposob na kolki zdejmowala dziecku pieluche kladla na przewijaku nozki zginala do brzuszka srednio mocno ale jednak.. czasami dziecko azs sie robilo sine mijala doslownie sekunda lub dwie dziecko puszczalo takie baki i robilo kupe...po tym jak zalozylo mu sie pozniej pieluche zasypial w ciagu sekundy...

dieta wedlug mnie to nie wszystko moj malec mimo djety mial kolki wiec stwierdzilam ze szkoda mojego zachodu i jadlam wszystko...

...jeszcze jeden sposob ktory polecila mi polozna jesli nie dam sobie rady tak z kolankami to dala mi cewnik i jego koncowke kazala zamoczyc w oliwce i wlorzyc delikatnie dziecku do pupy bo tam podraznia sie takie cos i dziecko robi kupke wypuszczajac tez gazy i kolki nie ma:)

...to tyle. Zycze powodzenia niestety to okres ktory musicie przezyc

...my teraz kolejny raz zabkujemy w 20 miesiacu:) i prawie wogole nie spalam od tygodnia:) wiec kolki to jesczze z bogiem sprawa bo takie starsze dziecko to samo nie wie czego chce to wstanie to sie polozy to na rece albo o 3 w nocy chce bajki ogladac a masci na zeby g. daja

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 31 sty 2008 21:08

dobra metoda z cewnikiem od Catis, jesli nie posiadacie czegos takiego pomaga wlozyc dziecku koncowke termometru uprzednio namoczonej w oliwce albo zwyklej wazelince.....pomaga :D

user1732632
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2008 23:24

Postautor: user1732632 » 31 sty 2008 23:24

hejka raz jeszcze
dziekuja za rady,apropo szpitala to w watford,nie bylo tam mowy o masazu,pokazy czy plyty,ale polecamy ten szpital poniewaz opieka byla super,duzo polek ostatnio tam rodzilo.
wywolanie kupy termometrem pomagaloale,uwaga jest tez po czesci nie zalecane na dluzsza mete,noworodek ksztaltuje sie i poze stracic przez to czucie i cos tam jeszce i moze popuszczac mimowolnie w przyszlosci przez kilka nawet lat,wiec z tymi poloznymi to roznie,mysle ze jest to ok,ale kazde info dobrze zachowac jako uwaga,teraz nasz malec malo spi,ma kondyche lepsza niz my,hahha.
kolezanko Catis -czy moglibysmy przegrac ta plyte lub wiesz gdzie ja nabyc,
dziekuje
pozdrowionka
m i e

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 31 sty 2008 23:38

poniewaz plyte mam w polsce to nie bardzo ale jonsons & jonsons robilo cos takiego pozatym poszukaj gdzies w swojej okolicy przedszkola i zapytaj o cos w stylu drop in center u mnie w zlobku czy przedszkolu organisuja grupy dla niemowlakow w ktorych mamy uczone sa mazsazu..

nieodplatnie oczywiscie... jutro napisze ci jak to dokladnie sie nazywa pozatym poszukam gdzies w necie masazy dla maluchow na kolke

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 01 lut 2008 10:24

No wiec tak najlepiej wybierz sie do lokalnej biblioteki tam zapytaj o Early Start for child lub drop in center... zeby udzielili ci jakis informacji gdzie cos takiego mozna znalesc.. Poinni dac ci taka ksiazeczke z lokalnymi children's centre.

... pozniej idziesz do takiego centru i pytasz czy prowadza drop in center. To taka forma zajec gdzie rodzic jest z dzieckiem i sie nim opiekuje aele sa tez inne mamy z dziecmi wiec mozesz sobie pogadac wymienic doswiadczenia a dziecko moze znalesc nowych przyjaciol...ale to jak juz bedzie wieksze...

...u mnie w kilku pobliskich centrach prowadzony jest baby massage.to cztero tygodniowy kurs. nie wiel ile razy w tygodniu ale po godzinie....w kazdym badz razie uczysz si e tam relaxacyjnego masazu dla niemowlat ktory takze styluluje prace jelit....

... mi kkiedys w taki sposob dziecko podczas masazu usnelo:)...

...zapewniam ze to przyjemnosc zarowno dla dziecka jak i mamy

jest jeszcze baby club , baby yoga... sa tez rozne zajecia dla starszych dzieci...pozatym sa zajecia dla rodzicowchild healt clinicc w ciagu dwoch godzin grupa healt care wazy dziecko i udziela porad w jaki sposob sie nim zajmowac zebybylo zdrowe itp ...sa grupy gdzie uczysz sie piosenek:)i takie tam polecam znalezienie takiego centrum...

user1732632
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2008 23:24

Postautor: user1732632 » 01 lut 2008 14:05

dziekuje Ci Catis za czas i odp.malo komu chce sie pisac i poradzic,wiesz jak jest za granica.bylem w bibliotece i przerobilem temat,ziezbyt precyzyjne ale panie sa nie w temacie,wiedza ze panie potrzebuja i pytaja rowniez ale tylko apologise i tyle.zapisalismy sie tez do health centra ,dopier 5-tego start pokazu masazu i dyskusje
panie od porad radzily to co juz wiemy i jest bezskuteczne,haha.po prostu kazdy tak ma i musi to zniesc,fajne sa,nie.nie wiem jak jest w pl z tym ale tu kicha,bylo polskie malzenstwo ale niezbyt nastawieni do wymiany doswiadczen i dyskusji wiec ...co jest kurde z tym ludem polskim,ja pomoglbym kazdemu kto potrzebuje a tu nawet pogadac nie chca,jaja.
a moze to tylko my tak mamy,nie wiem,ale pozdrawiamy Cie goraco,
jak mozesz wyslij esa.
dzieki zgory,m i e

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 01 lut 2008 14:56

wiesz co fakt to fakt kolek niestety nie ominiesz tez musialam przez to przejsc. Pozatym kapiel pomaga tez przy kolkach choc wiem ze w noc nie bedziecie dziecka kapac...

...a POlacy tak maja z jednej strony niektorzy nie chca sie przyznawac ... z drugiej oja sie kanciazy a niestety tutaj takich sporo:)

... ja dalam ogloszenie ze szukam rodzin z east ham badz gdzies tu zeby sie poznac wyjsc z dziecmi na spacer...zero odzewu wiec spotykam sie z angolami i trudno ...polacy jakos nie chca

user1732632
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2008 23:24

Postautor: user1732632 » 03 lut 2008 14:44

hej
to fakt,kolek nie przeskoczysz,wiec musimy uzbroic sie w wielka cierpliwosc.
ps.
co do rodakow to masz racje,czesto gesto ty wychodzisz na przeciw a tu tylko 3-tematy-baby,faceci,praca i kasssssa
w kraju tez tak?
angole co prawda nie sa prawdomowni ale kontaktowi za to,naszym tego za granica brakuje,tylko wiecznie marudza ,narzekaja i wiecznie im cos nie na reke,nawet gdy sami sa winni,mowa o rodakach(oczywiscie nie wszyscy)
pozdrowionka wiec i dzieki za rady
m i e

marysia1983
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2010 20:25

Postautor: marysia1983 » 22 mar 2010 20:27

Może któraś z Was może mi podpowiedzieć co mam robić z kolką u niemowlaka? próbowałam leków, syropków etc, ale Krzyś nadal wygina się i płacze.. tak mi go żal, nie mogę patrzeć na to, a nie chce faszerować go lekami;/ Może jakieś niekonwencjonalne sposoby? gdzieś przeczytałam ze dźwięk suszarki pomaga, któraś z Was próbowała??

pozdrawiam!


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 99 gości

cron