Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

znieczulenie lokalne /calkowite

Postautor: ODINN » 06 wrz 2012 22:21

Ot takie story:

mam troszke odlamkow szkla w prawej lapie, zrobilem sobie kuku w grudniu 2011 (ano robilem pierogi...). Rana zagojona, zostala jakas tam blizna...

Od jakiegos czasu lapa zaczela pobolewac, ruszylem sie do szpitala, zrobili rentgena, znalezli szklo w lapie. W zwiazku z niesamowita predkoscia z jaka uklady wizytowo/lekarskie sie posuwaly, udalem sie na urlop... Po powrocie, umowilem sie na spotkanie w szpitalu, zrobili mi kolejnego rentgena, i stwierdzili ze lokalnie na wzmacniaczu obrazu (img ints) nie beda w stanie tego wykopac, bo niby \"za gleboko\" siedzi te pare odlamkow. Naturalnie obu rentgenow na oczy nie widzialem...

Dzisiaj bylem na kolejnym spotkaniu, tym razem ze specem z ortopedii. Pogadalem, i stwierdzilem - WYCIAGAMY. Lekarz stwierdzil ze na znieczuleniu lokalnym bedzie mogl pogrzebac w lapie bez problemow. zrobia jakies 2-3cm naciecie na miesniu kciuka, strona wewnetrzna dloni, i wyciagnie co da rade...
Naturalnie sama operacja... moze przed swietami zdaza sie za mnie zabrac.
Po owym spotkaniu, udalem sie od razu na badania wstepne, przedopracyjne, czyli standardowa ankieta, cisnienie, natlenienie sratatata itd itp. Rozmawiam z babka i nagle cos mi nie pasuje - lukam w papiery - a tam zamiast znieczulenia lokalnego, zaznaczone znieczulenie generalne (czyli chca mnie calkowicie uspic).
Uspic calkowicie zeby zrobic naciecie, 2-3cm uwaga - NA RECE.
Swierdzilem, ze \"ni uja\" nie beda mnie partacze z uk usypiac dla takiego gowna... jeszcze sie nie obudze i co? Kto me dziadki liczne bedzie utrzymywac? (pewnie moje odkoszkodowanie, haha...).
Podziekowalem ladnie pani, i poprosilem o kontakt, jak juz wyjasnia sprawe ze znieczuleniem...

Pytanie - czy to jest normalna praktyka, usypiac pacjentow do kazdej operacyjnej bzdury? w ulotce wyczytalem ze komplikacje z usypianiem sa \"uncommon\" tzn, wystepuja raz na 1000 pacjentow... dla mnie to troche za czesto na \"uncommon\".
Nie mialem nigdy znieczulenia totalnego, zawsze lokalne (w pl) albo i bawili sie ze mna bez znieczulenia (uje..., lamali mi reke bo sie zle zrosla, bez znieczulenia, i szukali odlamkow szkla w nodze po zasklepieniu rany... bez znieczulenia... nascie lat mialem)

no...

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 07 wrz 2012 11:49

tzn - u ciebie tochyba co innego bylo, bezposrednia ingerencja \"do wewnatrz\".

w moim przypadku to reka i naciecie na niej (cale 2-3cm...)... wg mnie to znaczna przesada... to nie wyrostek robaczkowy itd...

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 07 wrz 2012 12:47

Siema odinn :twisted:

Narkoza na cięcie palca? A ponoć taka bieda w nhs..
Ja bym się nigdy nie zgodził na narkozę.

Miałem kiedyś haczyk wbity w palca i nie szło wyciągnąć.
Dość spory na drapieżnika. Jak ktoś wędkuje to wie o co chodzi ;)
Na pogotowiu, zdezynfekował, czymś popsikał, rozciął i wytargał.
Nic nie było czuć..

Tyle, że to w Polsce było.

No a tobie będą grzebać w nim więc pewnie całego chcą porozcinać.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 08 wrz 2012 09:48

Przygode z haczykiem tez mialem, a wlaciwie z kotwiczka od blystki, i to przebilem sobie usta (zaciskalem wezel zylki trzymajac zylke w zebach, i sie mi zylka wymsknela, reka trzymajaca blystke odleciala, a blystka zostala...)... wyciagnelem bedac jeszcze na rybach. Ale fakt faktem, bylo ciezko.
Jak widac blyszczace rzeczy na mnie dzialaja jak cholera.


Raczej nie beda kopac na glebiej niz 2cm, wiec dla mnie tez totalna bzdura, walic narkoze na 10min operacji na kciuku reki...

jermako
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 29 mar 2010 21:55

Postautor: jermako » 08 wrz 2012 19:06

Pewnie,ze to przesada.
Poprostu powiedz im,ze chcesz znieczulenie lokalne.
Jesli odmowia (w co watpie) popros o uzasadnienie odmowy.

P.S.Mysle,ze chodzi o kase.Szpital dostaje duzo wiecej za procedury przeprowadzone w znieczuleniu ogolnym.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 19 gości

cron