Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
newyork9
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2009 21:25

Stwardnienie rozsiane - leczenie w UK?

Postautor: newyork9 » 30 sie 2009 21:38

Obecnie jestem w Polsce, ale chciałabym wyjechać do Londynu. W czerwcu tego roku mialam pierwszy rzut sm(podwójne widzenie). Jaka jest dostępność leczenia sm w Anglii? Czy leczenie interferonami byłoby dostępne od razu, czy dopiero po pewnym okresie opłacania składki ubezpieczeniowej? Będę bardzo wdzięczna za jak najszybszą odpowiedź

user1665134
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2009 14:42

Postautor: user1665134 » 04 wrz 2009 20:25

Stwardnienie rozsiane czyli Sclerosis Multiplex (SM).

Próbowałam pytać w pracy, ale nikt nie ma za duzego doświadczenia z MS. Od momentu zapłacenia pierwszej składki ubezpieczeniowej jesteś "ubezpieczona/y" czyli mozesz korzystać ze wszystkiego co NHS moze zaoferować. Jakiekolwiek leczenie (skierowanie na badania i na konkretne leczenie) zalezy jednak od twojego GP (czeli lekarza rodzinnego).

Jeśli jeszcze nie jesteś w UK warto się zastanowić nad wyborem, może ktoś może ci polecić dobrego GP (niestety zazwyczaj musisz mieszkać w okolicy, zeby cię zaakceptowano - ale niekoniecznie). Mając na mysli "dobry wybór" mówię o GP który chętnie skieruje cię do specjalisty, a nie będzie probować leczyć cię sam. Ja swojego nie polecam niestety.

Nie jestem pewna, ale czytałam jakis czas temu, że w St. Mary's Hospital leczyli (albo dalej leczą) interferonem B.
Przepraszam, chyba niewiele wiem w tym temacie, ale jeśli chcesz sprawdzić jakiś konkretny adres, chetnie pomogę.

FD

blumarine26
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2011 09:39

Postautor: blumarine26 » 06 lip 2011 09:49

Hej :) Zachorowalam na SM<MS> w Londynie w 2009rJestem bardzo zadowolona ze służby zdrowia ,zostałam bardzo szybko zdiagnozowana mam super specjaliste ktory zajmuje sie ta choroba od prawie 20 lat w Charning cross hospital.A co do leczenia to lecza tutaj takimi lekami jak Avonex,Betaferon,Copaxone:)Włlasie te leki dostalam do wyboru ,ale jak na razie nie zdecydowalam sie na ta terapie bo sa to bardzo powazne lekarstwa,a ja nie czuje się najgorzej ,a lekarstwa sa tutaj w 100% refundowane do końca Twojego zycia ,bo w Polsce z tego co wiem to refundacja jest tylko do 35 roku zycia a potem musisz sobie samemu placic po 4 tys zł na miesiac :(Nie wiem skad ludzie w Polsce biora na to kase i jak sobie radza:( to jest przykre:( Jak własny kraj moze traktowac ludzi chorych na sm w taki sposob Polska jest strasznie krytykowana przez inne kraje az wstyd!!!wsółczuje wszytskicm chorym na sm kórzy mieszkaja w polsce :(Pozdrawiam

oewew
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2011 11:57

Postautor: oewew » 13 lis 2011 11:58

Witam,
blumarine26 czy moglabym prosic TWOJ email. chcialabym cos wiecej dowiedziec sie na temat leczenia ....
Pozdrawiam i z gory dzieki

Sylweczka
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2013 15:41

Postautor: Sylweczka » 09 sty 2013 10:55

Witam
Planuje przeprowadzic sie do Londynu i chcialbym zapytac jak jest z opieka zdrowotna dla osob bezrobotnych?? Czy mozna tam kontynlowac leczenie na SM bezproblemowo nawet gdy sie nie pracuje??


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości