Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
user1936907
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2010 11:33

Employment and Support Allowance

Postautor: user1936907 » 15 lut 2010 11:59

Staram sie o ten zasilek od pazdziernika 2009r.jak zostal zamkniety moj zaklad pracy i SSP juz mi nie przyslugiwalo.Przechodze gechenne ja jako schorowana osoba ,gdzie potrzebny jest przedewszystkim spokoj .Na dzien dzisiejszy czuje sie poprostu dyskryminowana przez Jobcentre.Ciagle gina gdzies moje dokumenty ,wmawiaja mi ze ich wogle nie wyslalam a jak podaje kod przesylki to na drugi dzien jest niby OK.,nastepnego dnia znow fax-u mojego nie dostali gdzie sami dali mi numer bo niby bedzie szybciej,ale ja mam potwierdzenie dostarczenia fakx-u oni go nie otrzymali.Jednego dnia mam juz przyznany zasilek tylko mam dolaczyc zarobki meza z 3 miesiecy,nastepnego jak dzwonie niestety nie przyznano mi zasilku ,moga tylko placic za mnie skladke ubezpieczeniowa.Kilka razy zdazylo sie tak ze jak odrazu nie poprosilam tlumacza tylko podalam swoj NIN to odkladano sluchawke wyglada to tak jakby z ta osoba czyli ze mna nikt nie ma rozmawiac ,bo dzwonie codziennie a czasem dwa razy dziennie i sama ich poprwawiam z ich wypowiedziami nawet w czwartek bedac w trakcie rozmowy oczywiscie przez tlumacza pani na infolinii odlozyla sluchawke bo nawet tlumacz powiedzial zeby odpowiedziala mi konkretnie na pytanie a nie czepiala sie czegos o czym niema rozmowy.Jak zadzwonilam potem drugi raz zeby dalej dowiadywac sie co a moja aplikacja to po poproszeniu tlumacza polskiego spytano sie mnie o NIN i niestety nie zostalam polaczona tylko oznajmiono mi ze ktos do mnie zaraz oddzwoni,niestety nie doczekalam sie telefonu.Dzis dalej dzwonie na czas obecny mam czekac az ktos oddzwoni do mnie ,wiec siedze w domu i czekam.
Czy ktos z tych osob zdaje sobie sprawe ze za telefon niestety place bo niemam z BT,ze od pazdziernika nie otrzymuje pensa na zycie,jedynie CHTC i CHB ,bo HB mi abrano bo stwierdzono ze maz moj zaduzo zarabia od 240-300£ tygodniowo na nasza rodzine 3 osoby ,wiec wedlug Councilu HB nie nalezy sie.Jak bylam zdrowa i pracowalam to bylam super rezydentem,obecnie jestem nikim dla tych urzedow i panstwa.
Czasem mam juz dosc tak jak dzis ,zycia ,wszystkiego nigdy nie czulam sie tak jak ktos niepotrzebny ,nachalny,tak jakbym chciala moze ich okrasc,
i jeszcze jedno zamiast zarobkow z 3 miesiecy od piatku chca juz z 3 lat i niby tak bylo zawsze.nie wezma tabletki moze uda mi sie przetrwac znow dzien.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 15 lut 2010 12:17

wroc do polski tam bedzie ci lepiej, nic ci sie nie bedzie nalezalo wiec nie bedzie problemu

user1936907
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2010 11:33

odp.

Postautor: user1936907 » 15 lut 2010 13:24

banita ,jak ty taki madry jestes to ja ci zycze abys sie tak samo rozchorowal jak ja i niemogl podjac zadnej pracy.
ty bedziesz napewno szczesliwy.
bo ja wolalabym byc zdrowa i pracowac
niz zalezna od rodziny i liczyc na zasilki.


zycze ci wiec duzo,duzo chorob i nieszczesc

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 15 lut 2010 13:32

laleczke voodoo sobie jeszcze ulep ...

jak sie czyta twoja wypowiedz to nic innego czlowiekowi slina na jezyk nie niesie jak tylko - ale ma tupet i az oczy bola od tych wszystkich CHB,CHTC, HB, HIV, ABC, ABS, PCI itd.

mysle ze powinnas do nich dzwonic 4x dziennie a nie tylko 2x no bo jak to TOBIE sie nie nalezy, przeciez sie nalezy !!! jak oni smia mowic ze sie nie nalezy !!! przeciez TY jestes chora !!! bla bla bla bla

w d.. sie poprzewracalo od tych zasilkow i ciagle tylko malo i malo ... wstyd - i nie wazne czy jestes chora, zdrowa czy uposledzona, chodzi o ton twojej wypowiedzi

a ja ci zycze DUZO zdrowia, moze jak przestaniesz myslec tylko o kasie to choroba odejdzie i wszystkie problemy ci sie skoncza

user1936907
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2010 11:33

Postautor: user1936907 » 15 lut 2010 13:39

banita pisze:laleczke voodoo sobie jeszcze ulep ...

jak sie czyta twoja wypowiedz to nic innego czlowiekowi slina na jezyk nie niesie jak tylko - ale ma tupet i az oczy bola od tych wszystkich CHB,CHTC, HB, HIV, ABC, ABS, PCI itd.

mysle ze powinnas do nich dzwonic 4x dziennie a nie tylko 2x no bo jak to TOBIE sie nie nalezy, przeciez sie nalezy !!! jak oni smia mowic ze sie nie nalezy !!! przeciez TY jestes chora !!! bla bla bla bla

w d.. sie poprzewracalo od tych zasilkow i ciagle tylko malo i malo ... wstyd - i nie wazne czy jestes chora, zdrowa czy uposledzona, chodzi o ton twojej wypowiedzi

a ja ci zycze DUZO zdrowia, moze jak przestaniesz myslec tylko o kasie to choroba odejdzie i wszystkie problemy ci sie skoncza





laleczek nie ulepie bo mam niewladne rece,
ale gdy czlowiek po tylu latach pracy tutaj zostaje na lodzie
i pisze o tym jak to odczuwa ,a znajdzie sie taki banita
i pisze takie bradnie to zyc sie niechce
dzieki za porady

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 15 lut 2010 13:43

user1936907 pisze:laleczek nie ulepie bo mam niewladne rece


pisanie na klawiaturze idzie ci calkiem niezle

user1936907 pisze:znajdzie sie taki banita
i pisze takie bradnie to zyc sie niechce
dzieki za porady


zawsze do uslug

user1936907
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2010 11:33

Postautor: user1936907 » 15 lut 2010 13:48

banita pisze:
user1936907 pisze:laleczek nie ulepie bo mam niewladne rece


pisanie na klawiaturze idzie ci calkiem niezle



user1936907 pisze:znajdzie sie taki banita
i pisze takie bradnie to zyc sie niechce
dzieki za porady


zawsze do uslug







jak chcesz naucze cie pisac na klawiaturze tak ja pisze
bo rekoma to kazdy potrafi
i wtedy sie wymadrza ,
zapraszam na nauki


pogadamy jak bedziesz w takim stanie zdrowia co ja

user1936907
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2010 11:33

Postautor: user1936907 » 15 lut 2010 16:10

blondynek pisze:
user1936907 pisze:
ale gdy czlowiek po tylu latach pracy tutaj zostaje na lodzie


to ile lat tu przepracowalas?!

jezeli nadal jestes niezdolna do pracy to przede wszystkim musisz miec medical assessment (Work Capability Assessment) zrobiony przez lekarza ktory jest uprawniony do robienia takich orzeczen przez tutejsze min. pracy (DWP)

bez tego JobCentre nawet nie powinno z Toba rozmawiac - i bez tego nie dostaniesz Employment and Support Allowance

przepisy sie zmienily w 2008 roku



przepracowalam 5 lat udokumentowane
a jesli przyslali mi aplikacje to znakiem tego spelnilam wszystkie warunki zeby dostac ten zasilek.

user1936907
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2010 11:33

Postautor: user1936907 » 15 lut 2010 18:40

blondynek pisze:
user1936907 pisze:przepracowalam 5 lat udokumentowane
a jesli przyslali mi aplikacje to znakiem tego spelnilam wszystkie warunki zeby dostac ten zasilek.


ja przepracowalam ponad dwa razy tyle - wiec sorki ale takie 'tyle lat tu pracuje i nic' to mnie wnerwia troche

poza tym po tylu latach tutaj zeby jeszcze z tlumacza korzystac tez mowi wiele za siebie
z praktyki ci powiem ze z tymi tlumaczami to tez roznie bywa - to raz

dwa - mowisz papiery wyslali

zapytam wprost - bylas na Work Capabilities Assessment u lekarza?
JC papierow roznych tony moze wyslac, ale nie oznacza to ze dopelnilas wszystkich wymaganych formalnosci

i jeszcze cos - czemu, naprawde czemu, jesli masz problemy to sie upierasz wisiec przez tyle miesiecy na telefonie z nimi - zamiast napisac do nich?
jesli wyslali ci formy jakiekolwiek, zawsze podaja informacje jaki jest proces i gdzie w razie czego sie odwolywac

maja zazwyczaj 30 dni na odpowiedzi...od paziernika juz bys zdazyla takich listow wyslac ze cztery

a na list zawsze ci odpowiedza
i taniej to kosztuje niz telfon - bo ty bulisz za telefon, a ja i inni bulimy naprawde ciezkie pieniadze za tlumacza ktorego ci gwarantuja

:roll:



jak widze to tu sami kretyni sie odzywaja jeden madrzejszy od drugiego.

czytajcie ze zrozumieniem, potem dawajcie odpowiedzi na posty.

piszecie wogle nie na temat. :evil:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 16 lut 2010 09:06

dzieki blondynek :) wiedzialem ze mozna na ciebie liczyc :)

dzieki za udowodnienie przepisami tego co ja udowadnialem poprzez bycie "nie milym", z zamknietymi oczami bylo wiadomo o kogo chodzi

teraz po tym jak nazwano cie kretynka ta chora/beneficiara (niepotrzebne skreslic) pani zlozy cie zyczenia wszelkich chorob i nieszczesc lacznie z plaga egipska i h.... w d....

amen


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości