Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
kasiakubica
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2012 11:00

zapisy w umowie czy sa legalne ?

Postautor: kasiakubica » 19 mar 2012 11:14

Mam oto takie zapisy w umowie i zastanawiam sie czy sa one legalne ?


The landlord reserve the right to re-enter the propoerty if:
-the rent is unpaid 21 days after becoming payable whether it has been formally demanded or not
-the tenants has breached the agreement or any of the ground (dotyczy wynajmu mieszkania osobom trzecim, lub dzielenia mieszkania , zwierzat, itp).

If the landlord re-enters the property pursuant to this clausure , then the tenancy shall immediately end, withaut prejudice to any right or remedy of the landlord in respect od any breach of thh terms of this agreement by the tenant.

bede wdzieczna za info.
dziekuje

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 19 mar 2012 16:15

Jezeli juz podpisalas umowe to teraz musisz jej przestrzegac.
Jezeli jest to umowa pomiedzy Toba a landlordem to oczywiscie,ze jest legalna.
Powinnas przeczytac cala umowe przed podpisaniem i wtedy zapytac sie landlorda o ten zapis.

Teraz juz nic nie zrobisz.

Landlord nie moze wchodzic do Waszego mieszkania kiedy mu sie podoba ale ten zapis jasno okresla kiedy moze wejsc.

Teraz za pozno na pytanie czy ten zapis jest legalny - podpisalas umowe-koniec.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 19 mar 2012 20:45

Niekoniecznie, zdarza się np. że w umowie landlord pisze, że depozyt dajemy mu na przechowanie - nawet po podpisaniu takiej umowy ten punkt nie jest ważny bo zgodnie z prawem depozyt powinien zostać odpowiednio zabezpieczony na specjalnym funduszu.

Podpisanie umowy, w której są punty niezgodne z prawem nie czyni jej legalnej.

Co do tego czy te punkty są legalne to wątpię (ale pewna nie jestem) - bo jeśli chodzi o eksmisję to jest na to odpowiednia procedura sądowa, której landlord musi przestrzegać- nie sądzę, żeby zapis w umowie mógł go z tego zwolnić.

kasiakubica
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2012 11:00

Postautor: kasiakubica » 20 mar 2012 12:21

A jesli chodzi o wizyte rodzinki z polski, to czy on moze ich podciagnac pod zapis ( ze nie moge nikomu wynajmowac, dzielic itp mieszkania ), poniewaz moi rodzice chca mnie odwiedzic i zastanawiam sie czy wowczas agencja moze zastosowac ww zapis? juz cos wspomnialam w agencji i oni mi powiedzieli ze mieszkanie ktore mi wynajeli to nie hotel i nikt nie ma prawa procz mnie i meza w nim przebywac. jesli rodzice przyjada do mnie i landlord sie o tym dowie to czy wowczas moze nas wyrzucic ?

Nigdy wczesniej nie mialam takiej sytuacji i zaden poprzedni landlord nie mial problemow jesli ktos do mnie przyjezdzal a tu teraz taka niespodzianka...

aneczka32
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 20 mar 2012 12:16

Postautor: aneczka32 » 20 mar 2012 12:33

Koniecznie czytajcie umowy przed podpisaniem, a takie zapisy czasami sie stosuje, czesto wszystko jest do dogadania się.

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 23 mar 2012 00:53

co za sku...synstwo
placisz za wynajem to lanlordowi ch... do trgo kto cie odwiedza - no kuzwa bez jaj - my home my castle - jest takie powiedzenie, a w momencie kiedy za to placisz to masz pelne prawo do uzywania i goszczenia swojej rodziny - brak wolnosci czlowieka i brak mozliwosci odwiedzin mozna podciagnac pod dyskryminacje i zapisy karty praw podstawowych czlowieka - zjaja se ludzie robia

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 24 mar 2012 02:01

Odwiedzajaca rodzian to jedna sprawa.

Ludzie wynajmujacy dom a pozniej podnajmujacy kilunastu osobom na pokoje, demolujac mieszkanie/dom, wkurwiajac sasiadow glosna muzyka/awanturami jak to jest gdzie kilkansacie osob miesza - to inna sprawa.

Nie widze problemu z odiwedzajaca rodzina...

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 24 mar 2012 23:06

Landlord NIE MOZE zabronic Ci zapraszania gosci. Nie przejmuj sie tym co powiedzieli w agencji.Oni nie zawsze mowia prawde,bo im tak wygodniej.

Tutaj link:
http://www.thesite.org/homelawandmoney/ ... yourrights

kasiakubica
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2012 11:00

Postautor: kasiakubica » 26 mar 2012 11:32

PaniDomu , dziekuje Ci za link. Zastanawiam sie , nad sprawa natychmiastowego zakonczenia najmu jesli czynsz nie bedzie zaplacony 21 dni.
Wszedzie czytam, ze istnieje cos takiego jak sekcja 8 ( jesli zalega sie z czynszem 2 miesiace wowczas wynajmujacemu grozi sadowy nakaz eksmisji ).
Nigdzie nie znalazlam informacji dotyczacych tresci mojego kontraktu.
W Twoim linku rowniez jest napisane
\"You are more than two months in arrears with your rent; \"

Czy landlord/ agencia moga stosowac zapisy jakie im sie podobaja ? w koncu obie strony ( landlord i tenant ) maja jakies prawa i obowiazki ustalone prawem .


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron