Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
koksik197
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2012 19:38

Wyjazd rodzinny do wlk. brytanii

Postautor: koksik197 » 19 lut 2012 19:43

Witam, od pewnego czasu rozważam wyjazd do anglii i mam kilka odnośnie tego pytań. Otóż jak zapewne każdy chcę najpierw pojechać ja sam ( mam się gdzie zatrzymać) a potem ściągnąć mojążonę wraz z rocznym dzieckiem. Czy mamy szansę na jakieś pomoce socjalne od państwa? to znaczy na jakieś mieszkanie z urzędu czy coś w tym stylu? Jakieś dodatki rodzinne? Czy nie ma problemu z ubezpieczeniem dziecka i żony od razu po przyjeździe? Jak taki przyjazd wygląda od strony prawnej, gdzie się zglosić, po pracę, po mieszkanie itp? Słyszałem że w wielkiej brytani dbają o rodzinę, więc chciałem się dowiedzieć jak najwięcej zanim się tam wybiorę, z gory dziękuję za wszelką pomoc

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 19 lut 2012 20:16

A tutaj sobie koksik poczytaj:
http://www.direct.gov.uk/en/index.htm
wszystko pisze co i jak.

dajcied
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2012 23:47

Postautor: dajcied » 15 sie 2012 02:17

dbaja o rodzine... bla...ha ,ha,ha,ha ..jeszcze tego nie slyszalam - jak tu mieszkam 10 lat i pracuje - 2 dzieci urodzona i co nic nie mam...ani mieszkania z councilu - socjalnego chociaz jestem na liscie od 4 lat ponad ani opieki zdrowotnej... chcociaz placisz sklaki to ci moga odmowic tzn. zbywac w przychodniach ... bo polskie nazwisko... najlepiej jak chcesz przyjechac to zmien nazwisko na angielskie to wtedy moze beda sie innacze j patzry na ciebie...w urzedach i wszedzie. nie mysl sobie ze ot tak praca czeka, mieszkanie socjalne.. to same bzdury.. z praca .. ciezko teraz jest, ja sie dorobilam tylko samochod, tv, meble w mieszkaniu prywatnym ... to samo co w polsce moze bym sie dorobila .. i jeszcze reszta rodziny daleko... nie oplaca sie przyjezdzac.. teraz gdzie tylu imigrantow ... bedziesz mrowka w mrowisku ... benefitow wcale nie chca dawac .. zrezta ja sie prawie w ogole o nie nie ubiegalam .. tzn. nie zylam z nich...uwazaj bo mozesz sie bardzo rozczarowac,
ja bym tu z cala rodzina nigdy z polski nie przyjechala... moje dzieci sie tu urodzily kilka lat temu ja nie opuscilam granice tego kraju, nawet na jeden dzien od kilku lat , ostatni raz bylam na 2 tygodnie lko bo nie chcieli dac w pracy holidaya i sie tam tj. w polsce rozczarowalam.. mamusia placic za pokoj 50 f za tydzien, cala reszta rodziny .. tylko pieniadze... nie wiem czy chce tam wracac ... odradzalabym przyjazd bo wiem przez co przeszlam.. jakie pieklo... widzilam jak znajomy umieral tu na raka w szpitalu...nie chcieli mu dac benefitow jak sie rozchorowal po 7 latach bycia tutaj i pracy.. straszne rzeczy...nic dobrego nas tu nie spotyka a musimy tu byc bo nie ma jak do polski wrocic...jsak sie ma rodzine i dorobek...tutaj.. i inacze j na ciebie sie beda patrzyc w posce jak wyjedziesz .. po latach mieszkania tutaj... jestem nikim tutaj i jestem nikimtam ...slyszalam ze jakas rodzina popelnila samobojstwo kilka lat temu bo zostawili wszystko w polsce i przyjechali w ciemno do pracy.. pracowali rok moze kilka lat.. jak stracili prace to ich na ulice wyrzucili.. nikt im nie pomogl, zadna pomoc socjalna... councile itp.itd. ... okropne

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 19 sie 2012 14:21

dajcied(upy) - to twoje 2 dzieci urodzonych tutaj to niepokalane poczecie? Bo jezeli nie - to gdzie ojciec zeby na was zarobil?

Jak to nie masz opieki zdrowotnej? Nie pier......................dol kobito prosta. Masz NHS. I nikt cie z powodu polskiego nazwiska w sluzbie zdrowia PANSTWOWEJ i DARMOWEJ nie dyskryminuje tylko ciemba kobito systemu nie znasz i pewnie z kazdym katarem po antybiotyk lecisz a jak lekarz odmowi to drzesz tego glupiego ryja ze dyskryminacja.

konrad202
Gastarbeiter
Posty: 62
Rejestracja: 16 lut 2011 10:24

Postautor: konrad202 » 20 sie 2012 23:06

akurat benefity to słyszałem, że każdy się ubiega, dostaje i całe rodziny z tego żyją. nawet zasiłki dla samotnych matek pobierają osoby, które wcale nie są samotne. ubezpieczenie zdrowotne też każdy ma, więc nie jest aż tak dramatycznie przecież.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron