Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
jole
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2011 09:15

musze zwrocic?

Postautor: jole » 13 maja 2011 09:24

hejka everybody,

podoba mi sie w UK ale ogolnie nie chce mi sie pracowac.
Pracowalem jakis czas przedtem, biore doplate do mieszkania,
w grudniu przestalem pracowac ale pieniazki na mieszkanie
oczywiscie bralem. Teraz mamy maj i powoli mi d. sciska
ze bede musial zwrocic bo nie zameldowalem ze skonczylem prace.
pytanie:
czy jesli nie zarejestrowalem sie w job center jako bezrobotny a nie pracuje
to trace prawo do housing benefit?

Jole

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 14 maja 2011 13:35

Obrazek

julkag
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011 11:23

Postautor: julkag » 25 maja 2011 11:25

Hej. Radzę skontaktować się z jakimś specjalistą. Słyszałam od znajomych, o polish advice centre czy coś takiego. Pomagają polakom w UK. Poszperałam w necie i znalazłam do nich kontakt: 07878722055 lub 01517340969
Email: polishadvicecentre@hotmail.com

Spróbuj.
Pozdrawiam

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 29 maja 2011 00:04

szperac nie bylo co wystarczy w goole wpisac, myk i jest...

a co do tego lepka wyzej..
zalezy na jakiej zasadzie dostales te benefity,i czy warunkiem bylo pracowanie? wszystko napewno Ci wyjasnili, albo na pismie dali, poszukaj, bo kazdy przypadek jest inny. A pracownik teoretycznie w prawie to osoba zatrudniona(...) albo osoba ktora szuka pracy (do 3 miesiecy)..

TomaszWiadrowski
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 25 kwie 2011 21:08

Postautor: TomaszWiadrowski » 29 maja 2011 07:12

Witaj aina24

Byl komunikat nie karmic trolla, to sie nie odzywalem :)

Ale skoro odpisujesz, pozwole sobie cos od siebie dodac :)

Na 99% (nie mam 100% pewnosci co do sytuacji tej osoby poza tym co zostalo napisane w poscie) bedzie trzeba oddac wyplaty zasilku od dnia kiedy nastapila zmiana (change of circumstances).

Po pierwsze brak poinformowania Councilu o zmianach - juz za sam brak informacji Council moze (ale nie musi) zabrac zasilek i nalozyc kare

Po drugie brak pracy. Housing Benefit przysluguje osobom szukajacym pracy, badz niezdolnym (np. czasowo) do pracy, ale POD WARUNKIEM, ze pobieraja najpierw inne zasilki (np. JSA, ESA, IS). Gdy ktos traci prace nie z wlasnej winy, powinien poinformowac Council i nastepnie ubiegac sie o JSA, Council wtedy zaczeka na decyzje odnosnie JSA i bedzie dalej wyplacal benefit.


P.S. julkag - fajna ta twoja kryptoreklama, ten sam tekst wklejasz na wielu forach. Pozwolisz, ze polece swoja wlasna firme. Slyszalem od znajomych, ze pomagaja Polakom w UK :) Poszperalem w komorce i znalalem do siebie kontakt: 0208 166 3003. :D

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 29 maja 2011 12:06

TomaszWiadrowski pisze:
P.S. julkag - fajna ta twoja kryptoreklama, ten sam tekst wklejasz na wielu forach. Pozwolisz, ze polece swoja wlasna firme. Slyszalem od znajomych, ze pomagaja Polakom w UK :) Poszperalem w komorce i znalalem do siebie kontakt: 0208 166 3003. :D



:lol: :lol: :lol:

guziczek1
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 17 sie 2010 19:54

Postautor: guziczek1 » 07 cze 2011 15:08

POLAK POTRAFI /nic dodać nic ująć/


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości