Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
markus870
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2010 12:38

Mam ciagle problemy z Landlordem.

Postautor: markus870 » 21 gru 2010 12:59

Chcialabym zasiegnac porady aby dowiedziec sie czy zachowanie mojego landlorda jest normalne i zgodne z prawem. Ogulnie sprawa wyglada tak ze: Wynajmuje dom od mojego landlorda a jemu placi za wynajm council. Chcialabym wiedziec czy landlord ma prawo nachodzic mnie regularnie co miesiac i przeprowadzac kontrole mieszkania. Chodzi oto ze mieszkanie nie bylo malowane od 5 lat czyli od kiedy tu mieszkam bo on nie ma zamiaru go malowac tylko przychodzi i kaze mi myc sciany i sufity co dla mnie jest conajmniej nienormalne. Druga sprawa to to ze wedlug mnie nie ma prawa zagladac mi do szafek gdzie sa moje prywatne rzeczy i sprawdzac mi w karzdym zakamarku kurzy. Swego czasu musialam nawet myc na ogrodzie plyty chodnikowe bliczem z jego polecenia. Chciala bym sie jeszcze dowiedziec odnosnie malowania. Czy przez tak dlugi czas landlord nie mial obowiazku choc raz odswiezyc tego mieszkania? Glównie chodzi o kuchnie która wyglada juz naprawde okropnie. Co moge z tym wszystkim zrobic? Kogo faktycznie sie poradzic i gdzie sie udac zeby uzyskac faktycznie jakas pomoc.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2010 13:11 przez markus870, łącznie zmieniany 5 razy.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 gru 2010 13:04

Ogulnie sprawa wyglada tak ze: Wynajmuje dom od mojego landlorda a jemu placi za wynajm council.


Czyli dostajesz na mieszkanie Housing Benefit?

Pojecia nie mam czy ma jakis obowiazek malowac mieszkanie - watpie prawde mowiac....

Ale skoro ma placone za to mieszkanie to nie ma prawa Ci mowic zebys sciany myla.....

Z ciekawosci zapytam, jakiej narodowosci jest ten landlord?

:lol:

markus870
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2010 12:38

Mam ciagle problemy z Landlordem

Postautor: markus870 » 21 gru 2010 15:21

Jest chindusem albo pakistanczykiem.

markus870
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2010 12:38

Mam ciagle problemy z Landlordem

Postautor: markus870 » 21 gru 2010 15:22

Tak. Mam Housing Benefit. Om jest chindusem albo pakistanczykiem.

markus870
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2010 12:38

Mam ciagle problemy z Landlordem

Postautor: markus870 » 21 gru 2010 15:22

Tak. Mam Housing Benefit. Om jest chindusem albo pakistanczykiem.

markus870
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2010 12:38

Mam ciagle problemy z Landlordem

Postautor: markus870 » 21 gru 2010 15:22

Tak. Mam Housing Benefit. Om jest chindusem albo pakistanczykiem.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 gru 2010 16:59

Chindus to rozumiem krzyzowka Hindusa z Chinczykiem?

:lol:

markus870
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2010 12:38

Postautor: markus870 » 21 gru 2010 20:01

A co to jest CAB? Co to za instytucja, jak moga mi pomoc I gdzie ich szukac?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 28 gru 2010 11:43

markus870 pisze:A co to jest CAB? Co to za instytucja, jak moga mi pomoc I gdzie ich szukac?


jest to-

CITIZENS ADVICE BUREAU (CAB)- BIURO PORAD OBYWATELSKICH

Jest to miejsce, w którym pomaga się nie tylko obywatelom z Polski, dlatego porady udzielane są najczęściej w języku angielskim.

Najważniejsze dla tej organizacji to to, że działa bezpłatnie a zarazem skutecznie! Udziela porad prawnych, finansowych oraz pomaga w rozwiązywaniu rozmaitych dylematów lokalnej społeczności. Masz problem z zasiłkami czy zadłużeniem? Borykasz się z problemem mieszkaniowym? Spotkałeś się z nieuczciwym pracodawcą? Jesteś dyskryminowany? Nie możesz poradzić sobie z rozwiązaniem sporu konsumenckiego? Jeśli na choć jedno z wymienionych pytań odpowiedziałeś "Tak", to Biuro Porad Obywatelskich jest miejscem do którego powinieneś się udać.

CAB w Wielkiej Brytanii ma blisko 3200 siedzib, w których można zwrócić się o pomoc osobiście lub telefonicznie. Niektóre ośrodki prowadzą także, porady za pomocą maili. Pracownicy tego typu placówki są profesjonalistami, nie obawiaj się, że potraktują Twoją sprawę pobieżnie. W CAB pomogą i doradzą petentowi jak napisać list, jak negocjować z wierzycielami, mogą także reprezentować klienta w sądzie lub przed kolegium sądowym.To bardzo przydatna organizacja, która działa dla Ciebie a nie, przeciw Tobie!

Adres najbliższego biura osoby zainteresowane znajdą na stronie : www.citizenadvice.org.uk lub w darmowej książce telefonicznej Yellow Pages.

LAW FOR ALL

Jest jeszcze jedna znana organizacja udzielająca bezpłatnych porad prawnych LAW FOR ALL. Działa na terenie londyńskich dzielnic Ealing, Hunslow, Hammersmith, Fulham, Hillingdon, a także w Suffolk, Norfolk, Cambridgeshire, Northamptonshire oraz Staffordshire. W zasięgu jej działania znajdują się problemy z zakresu praw pracowniczych oraz imigracyjnych. Zajmuje się oprócz wspomnianych kwestii zasiłkami, zadłużeniami, prawem mieszkaniowym i rodzinnym. Udziela również, porad w sprawach konsumenckich. Na spotkania umówić należy się telefonicznie pod numerem 020 8600 3100. Natomiast adresy biur znajdują się na stronie: www.lawforall.org.uk

EAST EUROPEAN ADVICE CENTRE (EECA).
Inną organizacją, która pomaga bezpłatnie osobom potrzebującym, w tym naszym rodakom jest EAST EUROPEAN ADVICE CENTRE - BIURO PORAD DLA OSÓB Z EUROPY WSCHODNIEJ (EECA). Ta charytatywna inicjatywa jest poufnym centrum, w którym osoby z Europy Wschodniej znajdą niezbędną pomoc. Udziela porad w sprawach zasiłków, problemów z mieszkaniem, prawem imigracyjnym, prawem pracy. Pomaga osobom zadłużonym, jest pomocna w tłumaczeniu tekstów oraz słowa żywego. Co jeszcze to odpowiada również, na pytania mające związek z edukacją i opieką zdrowotną na terenie Wielkiej Brytanii.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z porady tego właśnie biura możesz zadzwonić pod numer: 020 8741 1288 Dla tej organizacji utworzono stronę: www.easteuropeanadvicecentre.org.uk e-mail: info@eeac.org.uk Można skorzystać z alternatywy osobistego spotkania i wybrać się do siedziby biura, które znajduje się pod poniższym adresem:

East European Advice Centre Room 209-210, Palingswick House 241 King Street, London W6 9LP.

POLISH LEGAL CENTRE W LONDYNIE-POLSKIE CENTRUM PORAD PRAWNYCH.

To bardzo przydatna organizacja dla Polaków na obczyźnie. Założona została przez Polish City Club. Zgłaszając się do powyższego centrum osoby mogą liczyć na poradę z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa rodzinnego, pomocy społecznej oraz opieki socjalnej. Przydatny numer telefonu, który pozwoli zainteresowanym na kontakt z tą organizacją to: 020 7430 5682. Osoba szukająca porady zostawia pod wskazanym numerem dane kontaktowe. Emigranci z Polski nie mówiący po angielsku mogą liczyć na rejestrację oraz spotkanie w języku polskim, co jest niewątpliwym atutem tego centrum.

EAST BELFAST INDEPENDENT ADVICE CENTRE

Miejscem, w którym można bezpłatnie uzyskać pomoc z zakresu prawa pracy, prawa mieszkaniowego, spraw konsumenckich oraz świadczeń społecznych jest EAST BELFAST INDEPENDENT ADVICE CENTRE, które działa na rzecz obywateli nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Kontakt z tą organizacją może odbywać się drogą telefoniczną pod numerem 028 9096 3003. Chąc porozmoawiać osobiście należy udać się pod poniższy adres :

85 Castlereagh Street Belfast BT5 4NF

TAXAID

W Wielkiej Brytanii działa jeszcze jedna bezpłatna organizacja, która jest bardzo istotną z punktu widzenia podatnika. TAXAID jest odpowiedzialna za udzielanie porad w sprawach podatkowych dla osób, które mając niski dochód nie mogą skorzystać z płatnych usług firm podatkowych. Pamiętaj zatem, jeśli dochód na osobę w Twojej rodzinie nie przekracza 300 funtów tygodniowo, możesz skorzystać z jej bezpłatnych usług. Porady udzielane są telefonicznie pod numerem 0845 120 3779 w godzinach od 10:00 do 12:00 od poniedziałku do piątku.

Dzwoniąc na powyższą linię możesz umówić się na spotkanie z doradcą. Miasta, w których usługa jest dostępna to: Londyn, Manchester, Newcastle i Birmingham. Osoby zainteresowane więcej informacji uzyskają na stronie: www.taxaid.org.uk lub info@taxaid.org.uk

Powyższe zestawienie kilku bezpłatnych organizacji pokazuje, że jednak nie mając funduszy nie pozostajemy bez szans z nieuczciwym dla nas przebiegiem sprawy. Są miejsca, w których wyciąga się do ludzi pomocną dłoń. Dlatego, jeśli uważasz, że sam ze swoim problemem sobie nie radzisz poproś o poradę i pomoc. Być może wtedy uznasz, że "nie taki diabeł straszny jak go malują" i życie znów nabierze dla Ciebie pozytywnych barw !
Ostatnio zmieniony 28 gru 2010 12:06 przez aina24, łącznie zmieniany 1 raz.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 28 gru 2010 11:57

a by przy tym dodac ci odwagi to wklejam jak te organizacje sie reklamuja :wink: :P


''Wielu Polaków mieszkających na Wyspach boryka się z trudnościami, które samemu bardzo ciężko przezwyciężyć. Problemy jakie dotyczą naszych rodaków są różnego typu i mogą wkraczać w sferę emocjonalną, psychiczną, czy finansową. Bardzo często nie stać finansowo naszych rodaków na sowite opłacenie porady u radców prawnych, adwokatów, psychologów.

Zdarza się tak, że Polacy nie wiedząc o możliwości darmowych porad nie proszą o pomoc i poddają się niesłusznej decyzji dajmy na to urzędu. Podporządkowujemy się bez walki, nie znając swoich praw przymujemy wszystko to co zostaje nam zasądzone lub nakazane, zdając sobie sprawę z pewnego rodzaju nieścisłości lub nawet błędu urzędnika.

Ludzką niewiedzę wykorzystują urzędy państwowe np. Council-e, banki w ściąganiu niezgodnych z prawem opłat, sklepy nie chcące uznawać reklamacji, przychodnie traktujące pacjenta zbyt ogólnikowo itd. Lista nadużywających władzy instytucji jest bardzo długa i niestety przeciętny Kowlaski z Polski bardzo często czuje się zagubiony pośród tych wszystkich angielskich procedur. Tak dalej być nie musi!

To nic, że nie masz pieniędzy na poradę prawną czy tą, dotyczącą natury psychologicznej. W Wielkiej Brytanii są organizacje, które pomogą Ci całkowicie nieodpłatnie, rzetelnie, niczego nie oczekując w zamian.To organizacje, które będą w Twoim imieniu walczyć o Twoje prawa, uzyskasz w nich zrozumienie i adekwatną do potrzeb pomoc. Wszystko zależy tylko od Ciebie i od tego czy się do nich zgłosisz. Jeśli się już zdecydujesz to wiedz jedną rzecz; tam ktoś napewno Cię wysłucha i spróbuje pomóc !!!

Nie popełniaj jednego z najczęstszych błędów, który związany jest z kwestią płacenia. Myślisz zapłacę to pomogą należycie, tylko wtedy problem zostanie rozwiązany. Nic bardziej mylnego. Za darmo też, można otrzymać fachową radę od ludzi, którzy nie będą traktowali Cię interesownie.''

user235847
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2011 22:46

Postautor: user235847 » 15 sty 2011 22:50

Podaje ci stronke gdzie uzyskasz odpowiedz na swoje pytania.
jesli nie znasz dobrze angielskiego to z prawej strony wystarczy kliknac na link ....jezyk polski.
Na tej stronce sa wszelkie informacje jak postepowac z landlordem ktory tak jak w twoim przypadku nie przestrzega prawa.

http://www.tuv.org.au/


marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 16 sty 2011 17:00

a to my nie jestesmy w australii ??????????

oszukali mnie na lotnisku !!!!!!!!!!!!!

szuje !!!!!!!!!!
btw , troche zastanawiało mnie skąd tu tyle ninjas na ulicach... no i rozumiem ze lamb no to nie jest mieso z kangura ???????

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 sty 2011 19:11

marekleyton pisze: lamb no to nie jest mieso z kangura ???????


a kebaby na zywo to maja takie puchate szare ogonki..... :lol:


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości

cron