Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
orzelek7
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2010 21:05

Czy przysluguje mi Housing Benefit?

Postautor: orzelek7 » 21 paź 2010 21:55

Witam wszystkich.

Chcialem sie dowiedziec, czy moge sie starac o housing benefit.
Do londynu przyjechalem 6go sierpnia tego roku i pracuje tutaj od tamtego czasu legalnie i full time. Moje zarobki to £740 na reke miesiecznie. Mieszkanie £500. Mieszkam sam, mam 21 lat. Nie wiem co jeszcze moge o sobie powiedziec... Nie studiuje jeszcze, moze za rok, dwa.

Tak jak gdzies w wyczytalem ze warunkami sa:
-zarobki mniejsze niz £16 000 rocznie
-paszport lub ID
-NIN
-Pay slip
-Umowa najmu mieszkania

Prosze o pomoc, jestem tu sam i nie mam kogo zapytac, a nie chce zawracac komus glowy kto nie bierze benefitow.

a tu mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto pomoze :)

Dziekuje i pozdrawiam.

skyhigh2440
Gastarbeiter
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010 21:34

Postautor: skyhigh2440 » 21 paź 2010 22:22

to nie takie proste. teraz nowy rzad ucina wszystkie dotacje.
i trzeba spelniac rozne wymogi nie tylko niski dochod teraz.

zloz podanie i sie przekonasz.moze warto sprobowac,niewiem.

tyle Somalijek z piatka bachorow i innych "ninja wynalazkow "zyje za moje podatki w uk wiec juz wole zeby dostal rodak.

ps.i olej glupie texty ludzi na forum bo oberwie ci sie ze masz wracac do pl i inne takie.powodzenia

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 22 paź 2010 01:56

co? pracujesz w wolontariacie ?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 paź 2010 11:29

tyle Somalijek z piatka bachorow i innych "ninja wynalazkow "zyje za moje podatki w uk wiec juz wole zeby dostal rodak.


Lo matko - a ilez TY osobiscie tych podatkow placisz i od kiedy?

Dzaidkowie tych "ninja wynalazkow i Somalijek z 5 bachorami" tu mieszkali/pracowali ale TY uwazasz ze IM sie nie nalezy bo nicy co?

Bo TY jakies marne grosze podatkow zaczelas placic 3 dni temu?

Spadaj do BIALEJ Polski bo rasizmem ci z ryja wieje az sie niedobrze robi....


********************

Orzelek - znajdz sobie tansze mieszkanie i lepiej platna prace - we lbach sie poprzewracalo, 21 lat i doplaty do mieszkania.

Przy 740 miesiecznie na reke wynajmujesz mieszkanie za 500?

Pokoj sobie znajdz....jak cie na mieszkanie nie stac

W dupach sie normalnie poprzewracalo .... smarkaczom...

orzelek7
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2010 21:05

Postautor: orzelek7 » 22 paź 2010 19:05

Emigrantka pisze:
Orzelek - znajdz sobie tansze mieszkanie i lepiej platna prace - we lbach sie poprzewracalo, 21 lat i doplaty do mieszkania.

Przy 740 miesiecznie na reke wynajmujesz mieszkanie za 500?

Pokoj sobie znajdz....jak cie na mieszkanie nie stac

W dupach sie normalnie poprzewracalo .... smarkaczom...



I tak tu kogokolwiek o cos zapytac... Pewnie siedzisz tutaj kilka lat i wielka angielka sie znalazla. Wynajmuje takie mieszkanie, bo takie chcialem, a jak uda mi sie zalatwic jakis dodatek do czynszu to nie grzech. Kazdy by chcial miec wiecej na zycie i nie mow mi prosze ze tak nie jest.
Co z tego ze mam 21lat? Im wczesniej tym lepiej, a nie tak jak ludzie przyjada w poznym wieku i ani me ani be po angielsku...

Ja przynajmniej mam dobra prace bo pracuje w biurze, a taka mam poczatkowa pensje, bo jestem na 3 miesiecznym okresie 'probnym'.
Wiem ze zadna praca nie hanbi, ale przynajmniej nie siedze przy zmywaku, albo nie sprzatam ulic.

Wiec tylko prosilem o odpowiedz na pytanie: Czy moge starac sie o housing benefit? Prosta odpowiedz prosze, TAK lub NIE i dlaczego, albo czego mi jeszcze brakuje, co jeszcze musze zrobic.

DZIEKUJE. AMEN!

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 23 paź 2010 12:09

Orzelek:



If you're single and aged under 25 you can only get Housing Benefit for bed-sit accommodation or one room in shared accommodation


Czyli zalezy co wynajmujesz. Bedsit - tak, studio flat - nie.

zrodlo:
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10018926

To czy sie kwalifikujesz w indywidualnych przypadkach mozesz sprawdzic kontaktujac sie ze swoim lokalnym councilem. Oczywiscie jesli na poczatek spelniasz warunki ogolne.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 20 lis 2010 00:33

teoretycznie warunki spelniasz..

choc z tym troche jak z egzaminem na studia- to, ze zdasz egzamin nie znaczy jeszcze, ze sie dostaniesz...

lista oczekujacych na mieszkania jest bardzo dluga szczegolnie w londynie.. czesto na pierwszym miejscu beda matki z dziecmi wiadomo, ale z drugiej strony ze wzgledu na mlody wiek masz szanse.. moze bedziesz mial szczescie.. Kilka dni temu pamietam jak ktos przezywal, ze kolega z pl aplikowal i taka story napial i dostal mieszkanie prawie ze od razu.. Z tego co eim to studiuje w londynie, jest na wlasnym utrzymaniu i pracuje tez ale zarobki ma niskie.. To,ze studiuje to nie robi zadnej roznicy bo i tak pewnie dostaje pozyczke na studia czy grant.. wiec probuj moze bedziesz lucky przyloz sie tylko do aplikacji :wink: ,powodzenia :P :wink:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 20 lis 2010 23:26

:roll:

a co z reki wroza ???


troche jakby sie spierac z kims kto bulke kupil w sklepie, ze to nie mozliwe bo bulki sa w piekarni.. never mind, no coment. jak ci ktos juz kilka razy powiedzial, jak nie masz nic madego do napisania to zignoruj temat.


ech nie lubie zlosliwych ludzi :x

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 lis 2010 00:11

Aina ....

1) Orzelek.... (kurczak bardziej ale niech mu tam) pyta o HB a Ty o council flat piszesz

2) Blondynek akurat ten temat zna na wylot wiec przestan gdybac i zamieszanie robic

Uffffffffffffff

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 26 lis 2010 01:22

orzelek7 pisze:
Emigrantka pisze:
Orzelek - znajdz sobie tansze mieszkanie i lepiej platna prace - we lbach sie poprzewracalo, 21 lat i doplaty do mieszkania.

Przy 740 miesiecznie na reke wynajmujesz mieszkanie za 500?

Pokoj sobie znajdz....jak cie na mieszkanie nie stac

W dupach sie normalnie poprzewracalo .... smarkaczom...



I tak tu kogokolwiek o cos zapytac... Pewnie siedzisz tutaj kilka lat i wielka angielka sie znalazla. Wynajmuje takie mieszkanie, bo takie chcialem, a jak uda mi sie zalatwic jakis dodatek do czynszu to nie grzech. Kazdy by chcial miec wiecej na zycie i nie mow mi prosze ze tak nie jest.
Co z tego ze mam 21lat? Im wczesniej tym lepiej, a nie tak jak ludzie przyjada w poznym wieku i ani me ani be po angielsku...

Ja przynajmniej mam dobra prace bo pracuje w biurze, a taka mam poczatkowa pensje, bo jestem na 3 miesiecznym okresie 'probnym'.
Wiem ze zadna praca nie hanbi, ale przynajmniej nie siedze przy zmywaku, albo nie sprzatam ulic.

Wiec tylko prosilem o odpowiedz na pytanie: Czy moge starac sie o housing benefit? Prosta odpowiedz prosze, TAK lub NIE i dlaczego, albo czego mi jeszcze brakuje, co jeszcze musze zrobic.

DZIEKUJE. AMEN!



no teraz to mnie znerwiłes...

!. ale przynajmniej nie siedze przy zmywaku, -- a co tyu kur....a masz do ludzi pracujacych na zmywaku..a zeby ci bozia tak dowaliła zebys an chleb blowjobem zarabiał to zrozumiesz..

2.Wynajmuje takie mieszkanie, bo takie chcialem, a jak uda mi sie zalatwic jakis dodatek do czynszu to nie grzech.
mało mnie interesuje co chcesz..ale te dopłaty ktore twoim zdaniem sa załatwiane..to podatki tych którzy wlasnie pracuja nawet na zmywaku... wiec zatrudnij sie na drugi etat albo wyrywaj tam skad przyszłeś


OFICJALNIE CHCIAŁEM PRZEPROSIĆ EMIGRANTKE ZA ZŁE FORMUŁOWANIE WYPOWIEDZI MOGACE SUGEROWAC IŻ MAM DO NIEJ PRETENSJE, MÓJ BŁAD , MOJA NEGATRYWNA OPINIA TYCZY SIE ORZEŁKA
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010 01:59 przez marekleyton, łącznie zmieniany 2 razy.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 lis 2010 01:46

marekleyton pisze:
orzelek7 pisze:
Emigrantka pisze:
Orzelek - znajdz sobie tansze mieszkanie i lepiej platna prace - we lbach sie poprzewracalo, 21 lat i doplaty do mieszkania.

Przy 740 miesiecznie na reke wynajmujesz mieszkanie za 500?

Pokoj sobie znajdz....jak cie na mieszkanie nie stac

W dupach sie normalnie poprzewracalo .... smarkaczom...



I tak tu kogokolwiek o cos zapytac... Pewnie siedzisz tutaj kilka lat i wielka angielka sie znalazla. Wynajmuje takie mieszkanie, bo takie chcialem, a jak uda mi sie zalatwic jakis dodatek do czynszu to nie grzech. Kazdy by chcial miec wiecej na zycie i nie mow mi prosze ze tak nie jest.
Co z tego ze mam 21lat? Im wczesniej tym lepiej, a nie tak jak ludzie przyjada w poznym wieku i ani me ani be po angielsku...

Ja przynajmniej mam dobra prace bo pracuje w biurze, a taka mam poczatkowa pensje, bo jestem na 3 miesiecznym okresie 'probnym'.
Wiem ze zadna praca nie hanbi, ale przynajmniej nie siedze przy zmywaku, albo nie sprzatam ulic.

Wiec tylko prosilem o odpowiedz na pytanie: Czy moge starac sie o housing benefit? Prosta odpowiedz prosze, TAK lub NIE i dlaczego, albo czego mi jeszcze brakuje, co jeszcze musze zrobic.

DZIEKUJE. AMEN!



no teraz to mnie znerwiłas...

!. ale przynajmniej nie siedze przy zmywaku, -- a co tyu kur....a masz do ludzi pracujacych na zmywaku..a zeby ci bozia tak dowaliła zebys an chleb blowjobem zarabiała to zrozumiesz..

2.Wynajmuje takie mieszkanie, bo takie chcialem, a jak uda mi sie zalatwic jakis dodatek do czynszu to nie grzech.
mało mnie interesuje co chcesz..ale te dopłaty ktore twoim zdaniem sa załatwiane..to podatki tych którzy wlasnie pracuja nawet na zmywaku... wiec zatrudnij sie na drugi etat albo wyrywaj tam skad przyszłaś




ze co?

:lol:

orzelek=marekleyton?

watki/cytaty sie pomylily?

idz juz spac jak czytac nie potrafisz.. gdzie ja cos o zmywaku pisze?

jak cytujesz to patrz kogo cytujesz... orzelkowi blow jobs jako sposob na zycie radzisz

:lol:

sie wyjasnilo - chlopakowi sie cytaty pomylily hehehhe
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010 02:53 przez Emigrantka, łącznie zmieniany 1 raz.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 lis 2010 02:50

czego kuzwa nie spisz awanturniku/awanturnico?

;)


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości

cron