Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
goodm
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2010 22:57

DEPOZYT????

Postautor: goodm » 18 cze 2010 22:58

Witam, mam pytanie i ciekawi mnie wasza opinia. Sytuacja wyglada nastepujaco. Prawie pol roku temuu wprowadzilam sie wraz z narzeczonym do studio flatu, jestesmy w UK od niedawna i nie mielismy wczesniej do czynienia z agencjami najmu. Nikt mieszkania nie sprawdzil podczas naszego wprowadzania sie. Wszystko wygladalo w miare dobrze przez ten okres wynajmu. Teraz pragniemy jednak wyprowadzic sie wraz z koncem umowy. Oczywiscie zglosilismy ten fakt do agencji oraz landlordowi. W zapytaniu o depozyt uzyskalismy odpowiedz iz zostanie nam wyslany czek. I tutaj pojawiaja sie problemy. Z tego co sie orientuje jesli nasz depozyt bylby zdeponowany na w jednym z schematow ubezpieczenia i przechowywania depozytow, to taka okolicznosci moglaby zajsc. Natomiast na naszej umowie jest wyraznie napisane iz zgadzamy sie zeby to landlord przechowywal nasz depozyt. Wiec czy mam prawo rzadac od niego by depozyt ten zostal mi wreczony w dniu opuszczenia wyjmowanego studio flatu?

goodm
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2010 22:57

...

Postautor: goodm » 18 cze 2010 23:36

Oto czesc mojej umowy mowiaca o depozycie:
" The deposit of £550 has been paid by tenant to landlord and the deposit has been protected under Tenancy Deposit Solution Scheme as required by government regulation. It shall be retained by the landlord as security for the perfomance of the tenants obligations and shall be returned to the tenant only after the end of the tenancy and after deduction therefore of any sums required to compensate the landlord where the wholly or in part without prejudice to any other rights or remedies of eiter party.

The certificate of deposite ptotection under Tenancy Deposit Solution Scheme will be sent to the tenants by the government scheme and a £30.00 fee for this Deposite Scheme to paid by the tanants.

If you wish NOT to pay the £30.00 under this scheme, you can sign the waiver, and then landlord will hold the deposit independly. If you wish landlord hold your desite, please sign below

I declare I wish my landlord hold the deposite at £550 and NOT to Join the Scheme"

...i niestety moj podpis.

Ja to rozumiem ze landlord trzyma moj depozyt niezaleznie, nie przystepuje do zadnego dostepnego schematu...
Mam prawo od niego rzadac wczesniej depozyt? Tzn. w dniu wyprowadzki?

user2127767
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2010 17:56

Postautor: user2127767 » 21 cze 2010 13:36

Sytuacja wyglada bardzo prosto, jesli flat byl wynajety przez agencje i agencja przez caly okres wynajmu byla Managing Agentem to nie widze zadnego problemu zeby wyslali wam czek, czasami daja w ten sam dzien co wyprowadzka a czasami wysylaja w ciagu 7 dni. Na umowie pisze ze landlord trzyma wasz depozyt wiec mozecie sie zwrocic bezposrednio do niego ale czasami landlordzi przekazuja zwrot depozytu agencji a potem agencja wam


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 27 gości

cron