Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 30 lis 2007 23:03

no tak wiesz nasz landlord slepy nie jest umowa konczy sie im w kwietniu i jej nie przedluzy co wiemy od niego zreszta juz wystawil ogloszenie w agencji o wynajem od kwietnia.

Pozzatym my niewiele w sumie mozemy bo to jede n z chlopakow podpisal umowe a my trafilismy tu przez jego brata.

Dluga historia i przychodzi nam za nia sporo pllacic ale trudno 2 miesiace w plecy ale zycie im sie samo za to odwdzieczy a my damy sobie rade.

W koncu mamy slicznego synka i musimy zapewnic mu super zycie:)

gniewko563
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2007 20:21

socjal..

Postautor: gniewko563 » 26 gru 2007 09:50

Juz prawie rok czekamy na jakies wiesci z housingu...i nic ale sie nie martwie,znajomy czekal rok...
Wszystko zalezy od tego jak sie zyje i z kim,w ile osob,czy sa dzieci a moze jest pani w ciazy itd itp
Trzeba cierpliwie czekac.

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 04 sty 2008 16:06

moze nikogo t nie interesuje ale Mamy Mieszkanie!!!!!

wynajelismy w koncu na wlasna reke...

po kolejnek klutni i hasle jesli wam sie nie podoba glosna muzyka to sie wyprowadzcie.... zebralismy sie i sie wyprowadzilismy...

za to mamy sliczn mieszkanie w okolocy same domki jednorodizinne spokoj cisza sami mieszkanicy nie chca tu czarnych wiec nie ma z nikim problemow:))


od 31 grudnia jestesmy juz Calkowicie u SIEBIE :))

buziaki

P/S. a w councilu i tak jestesmy zarejestrowani:)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 sty 2008 15:00

cisza sami mieszkanicy nie chca tu czarnych wiec nie ma z nikim problemow:))


Z nikim? a nie lataja ci dookola takie zdrowe aryjskie biale chlopaki ktore nie chca czarnych? Takie ze swastykami na ramionach?

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 07 sty 2008 22:18

A niech sobie lataja mi to nie przeszkadza choc czarni tez mi nie przeszkadzaja jakos specjalnie.

szczegolnie tacy ucywilizowani a nie buszmeni:)

Powiem szczerze tutaj w Angli przynajmniej znaja onie swoje miejsce ...

Nie wybierajcie sie wiec do Francji bo tam to jest makabra:)

Marcfloyd ale ciesze sie ze sie cieszysz razem ze mna:P

edii24
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2008 15:14

Postautor: edii24 » 28 sty 2008 15:15

POMOZCIE!!!! mieszkam w londynie już 8 lat i pracuje legalnie...od 1,5 roku staram sie o mieszkanie socjalne gdyz ciezko zachorowalem bedeąc tutaj, lecze sie na chorobe nowotworowa. od czerwca jest ze mna moj syn ma 14 lat i chodzi teraz tu do szkoly ..na liscie oczekujacych jestem 820 na mieszkanie 2bedroom +livingroom, przyznali mi 50 punktów a wymagane jest 150. obecnie wynajmuje mieszkanie one bedroom+livingroom, warunki sa okropne...lazienka po prysznicu zaparowana jak w saunie a podczas gotowania wody na herbate okna sa tak zaparowane ze nic przez nie nie widac, pokoje malutkie...osiedle tez nie jest przyjazne...ostatnio musialem wymieniac wszystkie opony w samochodzie bo ktos je poprzebijal...w polsce jest moja corka i zona, corka ma przyjechac w tym roku po maturze i pojsc tu na studia ale jezeli nie dostane mieszkania to nie wiem jak sie pomiescimy.... jezeli ktos wie cokolwiek co moge zrobic to piszcie prosze!

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 28 sty 2008 15:53

Edi24 jesli jest tak jak mowisz i w councilu udokumentujesz swoja chorobe to powinienes bardzzo szybko dostac mieszkanie.

Z tego co pamietam to choroba lub osoby niepelnosprawne dostaja mieszkania duzo szybciej juz nie mowiac o bezdomnych.

Czy byla u ciebie komisja sprawdzajaca w jakich warunkach zyjecie?

Pozatym 50 punktow to strasznie malo i troche dziwnie bo my z mezzem dostalismy 200. ale to zalezy od councilu

NIestety do nich trzeba chodzic i tlumaczyc jak jest zle jak jest srasznie idz najlepiej z dzieckiem.

W sumie mozesz isc do lokalnego biura jak mogac ewentualnie pomoc finansowo zeby bylo ci latwiej.

NIe wiem tez czy citizen advice nie bedzie w stanie udzielic ci jakiejs porady.

A no i nie skladaj dokumentow tylko w jednym councilu tylko w kilku

user696313
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2008 09:41

Re: mieszkanie socjalne, co gdzie i jak?

Postautor: user696313 » 18 mar 2008 14:07

catis pisze:Witam serdecznie,
Chciala bym dowiedziec sie jak wyglada staranie sie o mieszkanie socjalne?

Z mezem przeprowadzilismy sie do Londynu mamy 17 iesiecznego synka. Od znajomych uslyszelismy ze mozemy starac sie o mieszkanie socjalne coprawda oni mieszkaja w innej miejscowosci wiec dalej musimy szukac sami. Oni po 3 miesiacach ogladali pierwsze socjalne mieszkanie mimo iz nie sa malzenstwem i nie maja dzieci.

Prosze podpowiedzcie jakies strony gdzie co jak zalatwic.
Maz legalnie pracuje i ma calkiem dobre zarobki , ja nie pracuje poniewaz zajmuje sie synkiem.

Prosze o rade.

Z gory dziekuje



Czesc. Mam na imie Dorota. Nie bardzo chce mi sie czytac niektore bzdury, jakie ludzie odpisali na Twojego posta. Ja od 7 miesiecy mam "swoje" mieszkanie councilowskie. Gdy komus naprawde zalezy, za niewielkie pieniazki pomagam. Jezeli nadal jestes zainteresowana mieszkaniem socjalnym, napisz tu swojego maila. Odezwe sie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.

user1301293
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2008 12:15

witam Dorota

Postautor: user1301293 » 19 mar 2008 12:22

my z mezem wlasnie zlozylismy wniosek o mieszkanie socjalne maz pracuje ja nie jestem w stanie ze wzgledu na chorobe mam prosbe o kontakt basiaann@wp.pl Basia

user800497
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2008 07:37

Re: mieszkanie socjalne, co gdzie i jak?

Postautor: user800497 » 28 mar 2008 07:43

Nie chciała bym nikogo urazić ,jednak mieszkanie socjalne przeznaczone dla ludzi o ciężkiej sytuacji finansowej i życiowej -nagłej sytuacji a nie dla osób dobrze zarabiających bo właśnie dzięki takim ludziom brakuje mieszkań dla tych którzy naprawde ich potrzebują. Sama otrzymałam mieszkanie. Mieszkam w Uk 6 lat,mam małe dziecko urodzone również w UK i rónież w UK zmarł mój mąż. Niestety bardzo długo musiałam czekać na przyznanie mi mieszkania bo takowych brakuje i długo musiałam udowadniać że potrzebuje mieszkania dla siebie a nie pod wynajem. jako swierza wdowa z dzieckiem nie miałam się gdzie podziać i prosiłam o pomoc,a dzięki ludziom którzy chcą mieszkania pod wynajem nie szło mi to łatwo. Życzę powodzenia .
Ps. Dla tych którzy naprawdę potrzebują pomocy służe "darmową" poradą.

syla100
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2008 13:35

Postautor: syla100 » 06 kwie 2008 13:49

Cześć. W 100% zgadzam się z przedmówczynią. sama chciałabym się o takie mieszkanie starać ale nie wiem czy mam jakieś szanse i czy w ogóle się kwalifikuje. przyjechaliśmy z chłopakiem do Anglii na początku stycznia.sytuacja nas do tego zmusiła,to była nasza ostatnia deska ratunku. chłopak przcuje za najniższą a ja niestety nie znalazłam pracy nawet na kilka godzin bo jestem w ciąży, termin mam na 24.04.2008. mieszkamy w domu ze znajomymi z Polski ale ogólnie jest dolina bo to nie jest towarzystwo dla nas zwłaszcza jak się urodzi dziecko (picie, dragi, imprezy itp.)nie ma nas na umowie o wynajem. czy w związku z tym co przedstawiłam warto w ogóle myśleć o mieszkaniu socjalnym i jak długo na wasze oko byśmy za nim czekali. wiem że 3 miesiące pracy w Anglii to bardzo mało ale może to nie jest najważniejszym wymogiem. dodam że na zwykłe mieszkanie z agencji na pewno nas nie będzie stać.

Co o tym sądzicie????

Z góry dzięki za wszystkie rady :!:

sara2006
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2008 13:05

Re: mieszkanie socjalne, co gdzie i jak?

Postautor: sara2006 » 24 kwie 2008 13:07

user696313 pisze:
catis pisze:Witam serdecznie,
Chciala bym dowiedziec sie jak wyglada staranie sie o mieszkanie socjalne?

Z mezem przeprowadzilismy sie do Londynu mamy 17 iesiecznego synka. Od znajomych uslyszelismy ze mozemy starac sie o mieszkanie socjalne coprawda oni mieszkaja w innej miejscowosci wiec dalej musimy szukac sami. Oni po 3 miesiacach ogladali pierwsze socjalne mieszkanie mimo iz nie sa malzenstwem i nie maja dzieci.

Prosze podpowiedzcie jakies strony gdzie co jak zalatwic.
Maz legalnie pracuje i ma calkiem dobre zarobki , ja nie pracuje poniewaz zajmuje sie synkiem.

Prosze o rade.

Z gory dziekuje



Czesc. Mam na imie Dorota. Nie bardzo chce mi sie czytac niektore bzdury, jakie ludzie odpisali na Twojego posta. Ja od 7 miesiecy mam "swoje" mieszkanie councilowskie. Gdy komus naprawde zalezy, za niewielkie pieniazki pomagam. Jezeli nadal jestes zainteresowana mieszkaniem socjalnym, napisz tu swojego maila. Odezwe sie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.



czesc Dorota prosze o kontakt moj e-ail arj77@hotmail.co.uk

sara2006
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2008 13:05

Re: mieszkanie socjalne, co gdzie i jak?

Postautor: sara2006 » 24 kwie 2008 13:09

user800497 pisze:Nie chciała bym nikogo urazić ,jednak mieszkanie socjalne przeznaczone dla ludzi o ciężkiej sytuacji finansowej i życiowej -nagłej sytuacji a nie dla osób dobrze zarabiających bo właśnie dzięki takim ludziom brakuje mieszkań dla tych którzy naprawde ich potrzebują. Sama otrzymałam mieszkanie. Mieszkam w Uk 6 lat,mam małe dziecko urodzone również w UK i rónież w UK zmarł mój mąż. Niestety bardzo długo musiałam czekać na przyznanie mi mieszkania bo takowych brakuje i długo musiałam udowadniać że potrzebuje mieszkania dla siebie a nie pod wynajem. jako swierza wdowa z dzieckiem nie miałam się gdzie podziać i prosiłam o pomoc,a dzięki ludziom którzy chcą mieszkania pod wynajem nie szło mi to łatwo. Życzę powodzenia .
Ps. Dla tych którzy naprawdę potrzebują pomocy służe "darmową" poradą.


czesc czy mozesz odezwac sie na moj e-mail ??
markosia97@o2.pl
pozdrawiam

user696313
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2008 09:41

Re: mieszkanie socjalne, co gdzie i jak?

Postautor: user696313 » 19 maja 2008 12:32

sara2006 pisze:
user696313 pisze:
catis pisze:Witam serdecznie,
Chciala bym dowiedziec sie jak wyglada staranie sie o mieszkanie socjalne?

Z mezem przeprowadzilismy sie do Londynu mamy 17 iesiecznego synka. Od znajomych uslyszelismy ze mozemy starac sie o mieszkanie socjalne coprawda oni mieszkaja w innej miejscowosci wiec dalej musimy szukac sami. Oni po 3 miesiacach ogladali pierwsze socjalne mieszkanie mimo iz nie sa malzenstwem i nie maja dzieci.

Prosze podpowiedzcie jakies strony gdzie co jak zalatwic.
Maz legalnie pracuje i ma calkiem dobre zarobki , ja nie pracuje poniewaz zajmuje sie synkiem.

Prosze o rade.

Z gory dziekuje



Czesc. Mam na imie Dorota. Nie bardzo chce mi sie czytac niektore bzdury, jakie ludzie odpisali na Twojego posta. Ja od 7 miesiecy mam "swoje" mieszkanie councilowskie. Gdy komus naprawde zalezy, za niewielkie pieniazki pomagam. Jezeli nadal jestes zainteresowana mieszkaniem socjalnym, napisz tu swojego maila. Odezwe sie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.



czesc Dorota prosze o kontakt moj e-ail arj77@hotmail.co.uk



Czesc. Tu Dorota. Niestety, cos jest nie tak z Twoim adresem, poniewaz nie moge wyslac zadnej poczty. Jezeli nadal jestes zainteresowana - zadzwon. 07704286045

littleflower
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2007 16:45

Re: mieszkanie socjalne, co gdzie i jak?

Postautor: littleflower » 19 lip 2008 17:33

sara2006 pisze:
user800497 pisze:Nie chciała bym nikogo urazić ,jednak mieszkanie socjalne przeznaczone dla ludzi o ciężkiej sytuacji finansowej i życiowej -nagłej sytuacji a nie dla osób dobrze zarabiających bo właśnie dzięki takim ludziom brakuje mieszkań dla tych którzy naprawde ich potrzebują. Sama otrzymałam mieszkanie. Mieszkam w Uk 6 lat,mam małe dziecko urodzone również w UK i rónież w UK zmarł mój mąż. Niestety bardzo długo musiałam czekać na przyznanie mi mieszkania bo takowych brakuje i długo musiałam udowadniać że potrzebuje mieszkania dla siebie a nie pod wynajem. jako swierza wdowa z dzieckiem nie miałam się gdzie podziać i prosiłam o pomoc,a dzięki ludziom którzy chcą mieszkania pod wynajem nie szło mi to łatwo. Życzę powodzenia .
Ps. Dla tych którzy naprawdę potrzebują pomocy służe "darmową" poradą.


Hej i ja tez prosze o kontakt , moj email littleflower75@hotmail.com lub skype angelastefan1 z gory bardzo dziekuje

czesc czy mozesz odezwac sie na moj e-mail ??
markosia97@o2.pl
pozdrawiam


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości