Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
anuska242
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2010 13:00

Czy ktos wie, jak to zalatwic... Landlord i depozyt ...

Postautor: anuska242 » 04 maja 2010 13:20

Czesc. Mam na imie Anka. Pisze na forum, poniewaz mam nadzieje,ze znajdzie sie ktos madry i bedzie wiedzial jak rozwiazac moj problem.
Sprawa dotyczy depozytu. Otoz wlasnie dostalam list od landlorda, w ktorym znajduje sie 2 miesieczne wypowiedzenie.
Problem zaczyna sie , poniewaz zaplacilam dosc sporo depozytu- doklanie 1590 funtow ( 1,5 msc ).
W umowie mam notke * Deposit ... to be paid to the Landlorts agent on the signing of this agreement and thereafter, to be held by the landlords agent, as stakeholders to the deposit with no interest payableand register with the tenancy deposit scheme *

I wlasnie tutaj jest pare ale:
-agentem landlorda jest koles, ktory pracuje w agencjii wynajmujacej mieszkania ( polak, z ktorym juz mielismy do czynienia i za jego sprawa walczylismy w sadzie ponad 8 miesiecy aby odzyskac depozyt )

-mialam przyjemnosc poznac poprzednich ludzi, ktorzy wynajmowali mieszkani, ktore teraz ja zajmuje ( oni rozliczyli sie z landlordem do konca, wysprzatali mieszkanie i do tej pory nie odzyskali depozytu )

-landlord praktycznie caly czas mial jakies problemy co do nas ( dlaczego nie zostal poinformowany,ze jedziemy do polski itp, ze moj brat mieszka z nami, ze mam kwiatki na parapecie itp )

Moje pytanie jest takie- jak to zalatwic, zebym miala szanse na odzyskanie depozytu, poniewaz nie mam zamiaru tak jak poprzedni wynajmujacy rok sie sadzic o kase.
Ktos mi podpowiedzial,zeby zaprosic lanlorda na inspekcje mieszkania i odmieszkac sobie depozyt.
Czy mozna tak zrobic??- wiem,ze landlord nie bedzie sie na to chcial zgodzic ( on raczej ma nadziej zwinac nasze pieniadze ).

Czy jesli bym zrobila cos takiego ( odmieszkanie depozytu), na co landlord pewnie sie nie zgodzi, czy on moze mi cos zrobic ( wyrzucic z mieszkania, wymienic zamki itp ???

Jesli ktokolwiek orientuje sie w takich sprawach, prosilabym o jakas podpowiedz, bo szczerze mowiac, nie moge sobie pozwolic aby czekac na ta kase w nieskonczonosc lub zeby to wpadlo do kieszeni landlorda i jego agenta...

Z gory dziekuje i pozdrawiam Anka

samantha72
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2010 12:35

Postautor: samantha72 » 28 maja 2010 12:39

Witaj.
Pewnie zbytnio Ci nie pomoge,ale...Przyszla mi do glowy tylko jedna mysl-masz list od landlorda badz agencji odnosnie tego jak chroniony jest Twoj depozyt?O ile w ogole go w jakis sposob chronia(deposit scheme).Jesli nie(mam taka nadzieje)to wal smialo do sadu i dostaniesz jego trzykrotnosc :lol:
Odmieszkac depozytu nie mozesz,niezgodne z prawem. Pomysl tez o tym,ze bedziesz potrzebowac jego referencji jak znowu zechcesz cos wynajac...

Pozdrawiam

user2127767
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2010 17:56

Postautor: user2127767 » 18 cze 2010 19:30

* Deposit ... to be paid to the Landlorts agent on the signing of this agreement and thereafter, to be held by the landlords agent, as stakeholders to the deposit with no interest payableand register with the tenancy deposit scheme *

kochana skoro masz to w umowie twoj depozyt jest bezpieczny bo jest przechowywany przez organizacje DPS i powinnas otrzymac certyfikat zaraz po wprowadzce, albo maila potwierdzajacego twoj depozyt, jesli takiego nie masz to pieniadze trzyma twoj landlord(nielegalnie) i agencja zwyczajnie cie oszukala i umiescila w umowie informacje ktora nie jest prawdziwa, mozesz ich o to pozwac. Jesli nie chcesz sie bawic w sady najprostsza metoda;
NIE PLAC MU OSTATNIEGO CZYNSZU I ODMIESZKAJ DEPOZYT, LANDLORD BEDZIE SIE SPRZECIWIAL I GROZIL ALE NIE MA ZADNEGO PRAWA ZMIENIAC ZAMKOW, JESLI TAK ZROBI TO UDAJ SIE WPROST NA POLICJE ;) w tym kraju nikt nie ma prawa wyrzucic cie na bruk oprocz sadu a landlord sie na to nie odwazy. I uwierz mi mam to na codzien, pracuje w agencji.

Azarys
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2014 22:15

Postautor: Azarys » 20 gru 2014 22:27

Witam, popros landlorda lub (agencje) o kopie dokumentu gdzie jest przechowywany depozyt. Sprawdz czy faktycznie znajduje sie tam i czy widnieje twoje lub (tenanta z umowy) imie i nazwisko. Jesli nie to czekaj do samego końca zrób dokumentacje z mieszkania (zdjecia itp.) aby na koniec nie pobrał nic z depozytu i po opuszczeniu mieszkania popros kogos z agencji o pisemne potwierdzenie odbioru i przekazanie kluczy od mieszkania. Popros o kopie (cp12) certyfikat gazowy ma byc dostarczony co rok po sprawdzeniu instalacji gazowej. Drugi certyfikat elektryczny co 3 lata. Od daty wypowiedzenia masz czas jednego miesiaca na wyprowadzenie sie po tym okresie landlord musi oddac depozyt w ciagu 10 dni roboczych (dwa tygonie). Jesli nie sad
jesli sprawa trafi na wokande (landlord bedzie chciał Cie wywalić) czas przyznany przez sad jest do 42 dni maximum
ps. jesli nie trzymał depozytu to jak kolega pisał trzykrotnosc Ci sie nalezy:)


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 36 gości

cron