Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
manix87
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 paź 2009 15:31

Problematyczny landlord - co robić?

Postautor: manix87 » 23 lis 2009 08:21

witam wszyskich mam problem z landlordem koles nic nie robi po za tym ze co miesiac zjawia sie po rent mieszkam w domu dzielnym z para anglikow wczoraj landlord znajmil nam ze za tydzien w sobote zmniejszy nam o polowe salon bo postawi tam nowa sciane i zrobi dodatkowy pokoj czy on tak moze my sie na to nie godzimy poniewaz w domu mieszkamy w 4 lodowka jest mala i lazienka rowniez teraz zmniejszyy nam samol o polowe i dolozy pewno jedna osobe co bedzie strasznie niekonfortowe. umowa wygasa mi na konec stycznia i nie chce jej przedluzac czy mozna jakos powstrzymac landlorda przed bodowa nowej sciany ?? jak sie wprowadzalem mowil ze nikt wiecej sie juz nie wprowadzi dodatkowe zostaje kwestia depozytu jestem prawie pewny ze laldlord nie wplacil go na zabezpieczone konto i czytalem ze teraz moge sie domagac odszkodowania 3 x wartosc depozytu gdzie sie udac i co robic prosze po pomoc bardzo dziekuje :(

4rtur
Gastarbeiter
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2007 10:27

Postautor: 4rtur » 23 lis 2009 16:49

Id do Citizens Advice Bureau oni ci pomoga wszystko zrozumiec i wyjasnic: http://www.citizensadvice.org.uk/

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 24 lis 2009 02:56

Zaj.... porada 4artur.

I niech mu jeszce dadzą barristera za friko.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

CAB :lol:

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 24 lis 2009 03:00

Manix, takich landlordów zgniata się jednym palcem. Poszukaj w Necie.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 24 lis 2009 08:48

juzekbrona pisze:Poszukaj w Necie.


+

juzekbrona pisze:Zaj.... porada 4artur.


=

przyganial kociol garnkowi

manix87
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 paź 2009 15:31

Postautor: manix87 » 26 lis 2009 21:38

za 2 dni landlord zaczyna budowac ta sciana moze ktos da jakas konkretna pomoc ?? prosze

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 lis 2009 22:02

dolej mu wody do cementu jak nie bedzie patrzal.....

(konkretna rada - nie wyszukana w necie)

aanetka86
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2009 01:44

Postautor: aanetka86 » 26 lis 2009 22:16

poszukaj sobie innego mieszkania, problem zniknie :)

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 27 lis 2009 02:40

Zdublowany komentarz juzka.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2009 02:47 przez juzekbrona, łącznie zmieniany 1 raz.

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 27 lis 2009 02:46

Banita i manix87

Nie wymagajcie zbyt wiele.

Żeby cokolwiek tu poradzic musiałbym znać kilka faktów:

1. Czy została podpisana umowa najmu.
2. Chciałbym ją przeczytać.
2. Czy landlord wypełnił swoje obowiązki.
3. Czy manix87 chce ugody czy chce iść na udry.

To minimum. Skąd ja mogę wiedzieć co podpisał manix87? I czy umowa jest zgodna z prawem wyższym?

Istnieją 2 mozliwości

1. Landlord jest osobą przestrzegającą prawa i manix87 oraz inni lokatorzy podpisali jakiś mały druczek zgodny z prawem.

2. Landlord to kowboj i ślizga się na nieznajomości prawa przez swoich lokatorów.

Skłaniałbym się do tej drugiej możliwości. W takim przypadku - w większości przypadków - wystarczy postraszyc Councilem.

Ten komentarz poszedł chyba 2 razy. A może się mylę.

I tyle.

Bez szczegółów nie dam rady i nie będę rozważał wszystkich możliwych opcji.

manix87
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 paź 2009 15:31

Postautor: manix87 » 27 lis 2009 07:43

banita dziekuje za konkretna dopowiedz

1 umowa najmu zostala podpisana widnieje na niej moje nazwisko oraz dane landlorda jego adres inny niz wynajmowany lokal i jego nazwisko ustalona wysoksc rentu oraz depzyt nie dostalem nr ubezpieczonego konta na ktorym znajduje sie depozyt sadze ze nie wplacil go nigdzie
2 para anglikow podpisala ta sama umowe wyglada na pelno prawna umowe wydrukowana z netu i wpypisana
3 gdy sie tam wprowadzalem mieszkanie bylo ruina landlord poprosil mnie o wyrematowanie za ustalona cene ktora puzniej mi splaci odciagajac po trochu od rentu
4 place rent do reki zzero potwierdzeni jutro przycisne go zeby podpisal mi papier ze pwlacalem rent kazdego miesiaca
5 wszyskie rachunki w mieszkaniu musialem otworzyc na wlasna reke internet gaz woda prad wszyskojest na moje nazwisko landlord nie mial czau zeby to zalatwic wiec musialem zrobic to sam
6 ostatnio zagrozilem mu ze jesli wybuduje ta sciane i utnie mi salon to sie wyprowadze on na to ze ok i mammu dac na konec miesiaca wypowiedzenie
ale ja nie chce sie z tamtad wyprowadzac dobra lokalizacja blisko do pracy oraz przytulne mieszkanie
7 w pokoju ostatni zaczol mi sie pojawiac grzyb na scianie nie wiem co z tym zzrobic
8 ja chcial bym tam mieszkac do mojego powrotu dopolski czyli jeszcze rok wtedy wymieszkal bym cala zaplate za remonty a na konec chcial bym go udupic za depozyt zeby mi wpylacil 3 razy nie dlatego ze chce kase ale za to ze on mnie caly czas wykorzystuje i oszukuje

prosze pomocy :(

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 27 lis 2009 08:27

manix87 pisze:banita dziekuje za konkretna dopowiedz


:shock: :lol: nie mi dziekowac tylko juziowi :lol: ja ci nic nie poradzielem

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 27 lis 2009 09:03

3)4)5) - duuuuuuuuuuuuupy dales i to niezle

6) - jeszcze z siebie losia zrobiles......na twoje miejsce znajdzie 3 Rumunow

manix87
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 paź 2009 15:31

Postautor: manix87 » 27 lis 2009 14:54

babcia jadzia pisze:3)4)5) - duuuuuuuuuuuuupy dales i to niezle

6) - jeszcze z siebie losia zrobiles......na twoje miejsce znajdzie 3 Rumunow



3)nie tak dokonca bo juz prawie 1000 f splacil
4) sadze ze koles jest pierwszy raz landlordem i kompletnie nie wie co i jak i podpisze mi jutro dowod wplaty za kazdy miesiac
5 rachunki pozamykam jak bede sie wyprowadzal

6) nie tak do konca ja mam jeszcze 2 miesiace umowy i ja mu nic nie dam wymieszkam to do konca zeby odzyskac depozyt

chodzi o to ze musi byc jakis prawny kruczek ktory zabrania tak drastycznaj zmiany w domu gdy ja jako wynajmujacy podpisywalem i wynajmowalem calkiem inne mieszkanie tzn. jak je wynajmowalem mieszkanie mialo przeszlo 25 m2 salony a teraz salon zniknie gdzie ja wstawie tv sofy i fotele ??

Cytat:
a na konec chcial bym go udupic za depozyt zeby mi wpylacil 3 razy nie dlatego ze chce kase ale za to ze on mnie caly czas wykorzystuje i oszukuje

zero komentarza normalnie

to pozostaw to lepiej bez komentarza nie znasz sprawy to nie pisz takich tekstow wiesz powiem ci jedno bo nie bede sie rozpisywal na temat tego landlorda ale wczesniej mielismy innego wspolokatora i landlord mnie krecil przez 2 miechy zanim go wyrzucil a ja bylem zmuszony mieszkac z kolesiem ktory non stop byl nawalony robil syf wszedzie to malo powiedziane syf spalil np mi cala kuchnie dobrz ze nie caly dom a landlord to jeden wielki przekret wiec teraz jak on mnie tak kreci i wykorzystuje i targa mi nerwy przez 6 miesiacy mieszkania na koniec ja chce go wykorzystac i zrobie mu jak najbardziej pod gore lepiej pomysl i podpowiedz niz dowalasz swojemu rodakowi ktory jest mlody jest pierwszy raz za granica a jakis cwaniak chce sie na nim wzbogacac


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron