Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Pierwsze mieszkanie - co dalej?

Postautor: Piaskun20 » 07 sie 2009 16:58

Witam!
Właśnie wynajeliśmy swoje pierwsze mieszkanie z dziewczyną. Moje pytanie brzmi: co dalej?
Wwiem, że musimy się zarejestrować u jakiegoś dostawcy wody. Czy mogę to zrobić poprzez ten adres: https://forms.thameswater.co.uk/change-address#?
Drugie pytanie: w jaki sposób zarejesterować się do płacenia council taxu? Czy można to zrobić przez internet, czy dzwoniąc, czy też trzeba udać się osobiście? Zamieszkamy w Whitton, czyli będzie to Richmond Council.
Trzecie pytanie: jak wybrać możliwie najtańszego dostawcę gazu i elektryczności? Gaz mamy na kartę (chcieliśmy tak, lepiej dla naszego spokoju ducha), prąd normalnie czyli rachunki będą przychodziły.
No i chyba ostatnie pytanie dotyczące internetu: Czy warto brać internet wraz z telewizją? Lubimy, chyba jak każdy wieczorem coś obejrzeć i chcielibyśmy mieć normalną telewizję a nie tylko freeview. Czy opłaca się brać np. sky broadband wraz z telewizją czy nie? A jeśli nie to jaki internet byłby najlepszy? (taki bez limitów ściągania, małowiele szybkie łącze itd.)
No i jak to ugryźć? Mamy gniazdka w domu, jednakże nie mamy podłączonego żadnego telefonu. Czy musimy najpierw "uruchomić" BT broadband czy coś w tym stylu, następnie ten przypuśćmy SKY, czy jak to działa? Z góry dzięki za wszystkie informacje.

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 08 sie 2009 13:29

A czy jest jakiś sposób, żeby dowiedzieć się jakiego mamy dostawcę gazu i prądu bez czekania na pierwszy rachunek? Czy agencja powinna to wiedzieć? W poniedziałek się spytam, ale dręczy mnie to i wolałbym wiedzieć już teraz.

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 08 sie 2009 13:43

Zlotko dzis to niewiele zdzialasz bo anglicy to w sobote swietuja przy drinku , ale w poniedzialek to cos ruszy , ja bym ci proponowala zaprzyjaznic sie z sasiadami bo bardzo mozliwe ze tych samych maja .(szczegolnie jesli to jest flat a nie samodzielny dom )

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 09 sie 2009 01:13

BT was skasuje ok. 5o funtow za samo podlaczenie numeru


Ermmm - nie skasuje nic jezeli jest w mieszkaniu gniazdko gdzie kiedys linia byla podlaczona - warto do nich zadzwonic i zapytac.

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 10 sie 2009 12:33

a ma ktoś może internet w Tiscali? Oferuja wszystko to co mnie interesuje w rozsądnej cenie, tylko że przy próbie sprawdzenia czy mogą mi to podłączyć wychodzi na to, że muszę mieć numer telefonu, a ja takowego nie mam, bo chciałbym właśnie od nich. Czy muisze najpierw założyć sobie telefon w BT i potem przenieść do tiscali? Nie moge znaleźć innej opcji na ich stronie :(

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 10 sie 2009 13:12

ok, dzięki za podpowiedzi. W takim razie wybiorę virgin, bo sky również odpada, z tego co patrzyłem na stronie to też wymagają aktywnej linii BT niestety.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 10 sie 2009 13:28

wez pod uwage ze w virgin bedziesz tepiony za sciagnanie pirackich rzeczy typu filmy, muzyka itd.

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 10 sie 2009 17:12

co masz na myśli pisząc "tępiony"? To znaczy, że nie będe mógł sobie nic ściągnąć? Nawet raz na jakiś czas? troche bez sensu, sami na stronie swojej zachwalają jeden z ich pakitów, że nadaje sie idealnie do ściągania filmów itp.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 11 sie 2009 08:27

no oczywiscie ze sie nadaja do sciagania filmow - LEGALNYCH :)

tepiony = zmiejszana przepustowosc lacza, listy z grozbami, odlaczenie od netu, skierowanie sprawy do sadu - wiem brzmi smiesznie ale jak poczytasz gazety o takich przypadkach to przestaje byc smieszne

blondynek ci odradza tiscali a ja ci odradzam virgin

od x lat mam AOL i nigdy nawet raz nie mialem z nimi zadncyh problemow
najlepsza opinie ma O2

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 11 sie 2009 11:47

zasmiecaja ekran? mylisz dostawce netu z oprogramowaniem:) nikt ci nie kaze nic od nich instalowac:) podlaczasz router do usb i ognia


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 55 gości