Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
SantaCruz2009
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2009 22:37

Północny Londyn?

Postautor: SantaCruz2009 » 22 maja 2009 12:07

Mam pytanko do bardziej zorientowanych w rejonach Londynu. Będę pracował w Camden i tak sobie pomyślałem że najlepiej byłoby wynająć coś na północ do Camden, tak żeby max w przeciągu 30 minut można było dojechać do roboty. Kto może polecić normalną okolicę gdzie można w miarę za rozsądne pieniądze wynająć 1-2 bedroom flat? ewentualnie na sam początek jakiś pokój. W jakiej dzielnicy powinienem szukać?
Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 22 maja 2009 12:19

Jesli masz zamiar jezdzic metrem to szukaj wg trasy Northern Line. Np Tufnell Park, Archway, Finchley, albo druga strona: Hampstead, Golders Green, Brent Cross, Hendon.

Mapa metra

Wyszukiwarka ofert, jeszcze jedna albo gumtree.

SantaCruz2009
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2009 22:37

Postautor: SantaCruz2009 » 22 maja 2009 13:58

Tak dokładnie chce jeździć metrem, bo na razie jazda samochodem po Londynie to byłby zbyt duży przeskok jak dla mnie. szczególnie na jakimś większym skrzyżowaniu czy rondzie :lol:
a poza tym na tyle jest dobrze rozbudowane metro, że do dojazdów do pracy w sam raz. I dokładnie chciałbym znaleźć coś przy "czarnej" linii metra i stąd moje pytanie. Dokładnie myślałem o tych lokalizacjach co mówiłeś, nawet parę stacji dalej to nie problem, najważniejsze żeby uniknąć przesiadek. Jako, że do tej pory w Londynie byłem tylko turystycznie to nie mam niestety pojęcia jak się "żyje' na poszczególnych dzielnicach i stąd moje pytanie. Co polecacie? Jaką okolicę? Kwestia cena do okolicy również istotna. Bo wiadomo przeglądając ogłoszenia w necie wszystkiego dowiedzieć się nie można.

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 22 maja 2009 14:55

Co do cen to zorientowac sie mozesz na wyszukiwarkach ktore Ci podalem. Czesto mozna sie tez potargowac troche z landlordem, byle przed podpisaniem kontraktu. Nie mam pojecia co dla Ciebie bedzie "rozsadna cena".

Jesli zamierzasz wynajac przez agencje, to przygotuj sie na ewentualne problemy zwiazne z tym ze to Twoj "pierwszy raz". Czasami agencje chca rekomendacji od poprzedniego landlorda, od pracodawcy a nawet od jakiegos znajomego. Beda robic credit check, beda chciec depozyt z gory, itp itd. Nie licz na to ze zalatwisz wszystko w jeden dzien.

Ja obecnie mieszkam w okolicach Archway. Jest w miare spokojnie, umiarkowana ilosc Polakow, w miare dobry dostep co centrum.

Okolice Finsbury Park, Manor House, Seven Sisters - troche mniej spokojne, troche wiecej Polakow.

Wood Green - sporo Polakow, raczej mniej bezpiecznie.

Finchley, Golders Green - tez sporo Polakow, w miare spokojnie (chyba).

Highgate - bardzo ladne, blisko do Hampstead Heath, ale jak dla mnie troche za wysoko - im dalej na polnoc tym bardziej potrzebne auto.
W okolicach Northern Circular zeby korzystac z metra czesto trzeba do stacji dojechac autem.

SantaCruz2009
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2009 22:37

Postautor: SantaCruz2009 » 22 maja 2009 15:18

ok dzięki, właśnie o takie podpowiedzi mi chodziło (ilość Polaków, ciapatych, czy bezpiecznie czy nie, jaka okolica etc .) jak ktoś inny ma jakieś spostrzeżenia to zachęcam do wypowiedzi.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 22 maja 2009 16:07

Co do wynajecia przez agencje, przygotuj sie na:

1 miesiac z gory, 1,5 miesiaca depozytu + oplata agencyjna

miesieczny czynsz jest liczony tak:

cena za tydzien * 52 / 12

Czyli np. mieszkanie za £250 za tydzien:

£275*52/12= £1191.66

depozyt 6 * 275 = £1650.00

oplata dla agencji jest rozna, np dla Foxtons £360

Razem: £3201 na dzien dobry

SantaCruz2009
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2009 22:37

Postautor: SantaCruz2009 » 04 sty 2010 15:30

dawno tu nie bylem, tak wiec przyjechalem, wynajalem i jakos mi sie zyje w tym Londynie :)

mieszkam na Whetstone, stacja przed High Barnett. naprawde przyjemna okolica. chociaz powoli zaczynam sie rozgladac za czyms troche blizej... bo a do tego niestety brakuje mi ogrodka :)

rmbuilders
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010 12:21

Postautor: rmbuilders » 28 gru 2010 13:19

SantaCruz2009 pisze:dawno tu nie bylem, tak wiec przyjechalem, wynajalem i jakos mi sie zyje w tym Londynie :)

mieszkam na Whetstone, stacja przed High Barnett. naprawde przyjemna okolica. chociaz powoli zaczynam sie rozgladac za czyms troche blizej... bo a do tego niestety brakuje mi ogrodka :)




hej

rmbuilders
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010 12:21

Postautor: rmbuilders » 28 gru 2010 13:22

rmbuilders pisze:
SantaCruz2009 pisze:dawno tu nie bylem, tak wiec przyjechalem, wynajalem i jakos mi sie zyje w tym Londynie :)

mieszkam na Whetstone, stacja przed High Barnett. naprawde przyjemna okolica. chociaz powoli zaczynam sie rozgladac za czyms troche blizej... bo a do tego niestety brakuje mi ogrodka :)




hej, wlasnie chcialem przeprowadzic sie do whestone, czy moglbys mi napisac wiecej info o tym miescie i jego okolicach, jacy ludzie tam mieszkaja, czy jest to miasteczko bardziej angielskie? no i jak z praca? z gory dzieki !!!


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości