Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
hwdpuk
Gastarbeiter
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2008 09:50

Dofinansowanie na dom - jak dostać i na jakich warunkach?

Postautor: hwdpuk » 08 sty 2009 17:43

witam mam pytanie jestem z zona i synem w londynie i chcemy wynajac dom 3 pokoje + living cena to 1100 na miesiac pobieramy wszystkie zasilki zona pracuje legalnie ja jestem self employer nalezymy do grupy najnizej zarabiajacej moje pytanie czy mozemy starac sie o haus benefit i ile mozemy go dostac i czy wogole nam sie nalezy i ile sie za nim czeka i czy 3 pokoje to nie za duzo na nas trzech ? z gory dzieki za odp

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 08 sty 2009 19:13

Za duzo.

2 sypialnie i living na pare z dzieckiem - za wikszy moga nie placic Housing Benefit.

hwdpuk
Gastarbeiter
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2008 09:50

Postautor: hwdpuk » 08 sty 2009 20:09

ok wiecznajde 2 pokoje i living wynajme i co dopiero teraz mam skladac papiery o HB a jesli nie dadza to co mam rok z glowy tak ? a jesli sprobuje na te 3 pokoje to co napewno nie dostane czy to tylko gdybanie?

hwdpuk
Gastarbeiter
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2008 09:50

Postautor: hwdpuk » 08 sty 2009 20:10

a i jeszcze jedno szukac przez agencje czy prywatnie od landlorda i czy wspominac wogole ze chce na dom wziasc Hb

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 09 sty 2009 06:31

Nie ma znaczenia od kogo wynajmujesz. Co do ilosci pokoi , to nie mam pewnosci. Moja znajoma wynajmuje dom od agencji , jest tam 5 pokoji ( 3 sypialnie , salon i jadalnia) placi ok L800 miesiecznie, w domu mieszkaja 3 osoby: ona, maz i dziecko . Oboje pracuja a ich dochody sa w granicach L1700 miesiecznie, dostaja dodatki na malucha. Counsil przyznal im Housing Benefit L100 tygodniowo. Jeszcze jedno oni nie mieszkaja w Londynie a to moze miec znaczenie.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 09 sty 2009 13:45

ok wiecznajde 2 pokoje i living wynajme i co dopiero teraz mam skladac papiery o HB


Tak bo w papiery musisz wpisac adres

a jesli nie dadza to co mam rok z glowy tak ?


Tak
a jesli sprobuje na te 3 pokoje to co napewno nie dostane czy to tylko gdybanie?


A co kombinujesz zeby 1 czy 2 podnajac i na tym jeszcze zarobic bo na cholere wam samym tyle pokoi - czy to tylko gdybanie?


a i jeszcze jedno szukac przez agencje czy prywatnie od landlorda


przez agencje masz wiecej stabilnosci jezeli landlord okaze sie debilem

i czy wspominac wogole ze chce na dom wziasc Hb


Twoja sprawa ale na HB czeka sie kilka tygodni - jak przez ten czas zaplacisz?

Jezeli landlord/agencja wie ze sie o HB starasz i beda jakies opoznienia to nie beda robic klopotu. Duzo osob nie chce wynajmowac nikomu kto jest na benefits zreszta.

hwdpuk
Gastarbeiter
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2008 09:50

Postautor: hwdpuk » 10 sty 2009 10:36

ok dzieki za odpowiedz ale obca widze w jakim jestes bledzie a rady dajesz mozna wlasnie zrobic przed wynajeciem a pieniadze dostanie sie sopiero po wynajeciu dzieki i narty

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 10 sty 2009 13:46

hwdpuk pisze:ok dzieki za odpowiedz ale obca widze w jakim jestes bledzie a rady dajesz mozna wlasnie zrobic przed wynajeciem a pieniadze dostanie sie sopiero po wynajeciu dzieki i narty


Taaaaaaaaaaaaaaaaaa - a w adres na formach co wpiszesz?

Nie pisz glupot, nie wprowadzaj ludzi w blad.

A tak przy okazji.... nie
ja jestem self employer
tylko self employed

:roll:

Jasmen
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2008 19:22

Postautor: Jasmen » 10 sty 2009 22:01

Witam.
Ja wynajmuje dom,mam w sumie 5 pokoi.Mieszam w nim z mezem i dwojka dzieci.Jak skladalam o Housing Benefit to nikt mi nic nie powiedzial,ze jak na moja rodzine to mam za duzo pokoi.Co do agencji-nikt nigdy mnie nie zapytal czy pobieram jakies zasilki.A to ile przyznaja to sprawa idywidualna i zalezy od dochodow rodziny.Z chwila jak dostalam Working Tax Credit to wstrzymano mi HB,a w dodatku musialam im oddac to co mi zaplacili w czasie gdy mialam juz przyznany WTC.Warunkiem skladania o HB jest przyznany i pobierny WTC.W moim przypadku korzystniejsze bylo pobieranie WTC,wiec wstrzymano mi HB.Moj HB to bylo 25 funtow tygodniowo.
Jesli myslisz o wynajmowaniu komus pokoi to licz sie z kontrolami z Council.Jak masz HB to nie mozesz miec lokatorow,chyba ze wpiszesz ich w formularz i dodasz kase,ktora Ci placa,do swoich dochodow.
Zarzucasz tu jednej z osob,ze nie wie o czym pisze i ze najpierw mozesz dostac kase,a potem wynajac dom.Niestety to Ty sie na temacie nie znasz.Idz i zloz papiery na HB.Pierwsze o co Cie zapytaja to o kontrakt poswiadczajacy,ze to Ty wynajmujesz dom,na ktory starasz sie o HB.
Wiem to z wlasnego doswiadczenia.
Agnieszka

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 11 sty 2009 01:03

Warunkiem skladania o HB jest przyznany i pobierny WTC


Nie koniecznie - wystarcza niskie zarobki a nie kazdy o niskich zarobkach dostaje/kwalifikuje sie do WTC

Ja wynajmuje dom,mam w sumie 5 pokoi.Mieszam w nim z mezem i dwojka dzieci.


Z czego 3 pewnie sa "zakwalifikowane" jako sypialnie a 2 sa na dole domu?

Jezeli jedno z dzieci ma 10 lat (lub ponad) i dzieci sa roznej plci to wtedy dzieci powinny miec osobne sypialnie i HB zaplaci za to na 100%.

Zreszta w kazdej czesci UK przepisy moga sie troche roznic - mozna tutaj ogolnie sprawdzic:

https://lha-direct.therentservice.gov.u ... /Calc.aspx

"Number of couples" to ile par czyli jezeli malzesntwo to trzeba wpisac po prostu "1" jako jedna para.

Jasmen
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2008 19:22

Postautor: Jasmen » 11 sty 2009 12:14

Co do mojego HB.Jak skladalam papiery to padlo pytanie czy pobieram WTC? Musialam o WTC zlozyc,a jak zostal przyznany to dopiero skladalam o HB. Stad moja wypowedz powyzej.
Co do domu to jest to 3 double rooms i 2 receptions.Tak mam w kontrakcie,a w rzeczywistosci sa to 3 dwojki,jedna jedynka i living room. Jedna dwojka i living room sa na dole. Mlodsza corka w tym momencie miala 8 lat. Mam dwie corki.
Zgadzam sie,ze WTC zalezy od wysokosci zarobkow. Juz mi go zabrano,bo zarabiam za duzo,z czym sie w zupelnosci zgadzam.
Pozdrawiam.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 11 sty 2009 13:27

Jak skladalam papiery to padlo pytanie czy pobieram WTC?


Poniewaz masz dzeci, dlatego zapytali. WTC nie jest warunkiem do HB.

8)

Jasmen
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2008 19:22

Postautor: Jasmen » 12 sty 2009 09:39

takajednaobca
Widze,ze co bym nie napisala to Ty wiesz lepiej. Napisalam tylko to o co mnie pytali. Kobieta,ktora rozpatrywala moj wniosek o HB spytala o WTC. Jak uslyszala,ze nie skladalam to stwierdzila,ze musze zlozyc o ten zasilek i dopiero wtedy rozpatrza moj wniosek o HB. Bo jesli chodzi o scislosc wysokosc HB zalezy od wysokosci WTC.
Milego dnia.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 12 sty 2009 11:27

jesli chodzi o scislosc wysokosc HB zalezy od wysokosci WTC.


W przypadku rodzin z dziecmi - jak pisalam powyzej. Ciebie o to zapytali poniewaz Twoj HB zalezal od wysikosci Twojego WTC.

Nie wszyscy kwalifikujacy sie na HB z powodu niskich zarobkow dostaja WTCT wiec WTC nie jest warunkiem do otrzymania HB ogolnie.

HB dostanie kazdy kto kwalifikuje sie do niego wg zarobkow a w przypadku ludzi z dziecki wg zarobkow i naleznych przed HB benefits.

Widze,ze co bym nie napisala to Ty wiesz lepiej.


Pomine sarkazm w tym zdaniu - ale.... tak, wiem lepiej.I nie lubie wprowadzac ludzi w blad. Nie lubie tez jak inni to robia.

Pozdrawiam

:roll:


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości