Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Cristopher
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2008 23:00

Podnajmowanie pokoi?

Postautor: Cristopher » 17 gru 2008 23:02

Czesc

Chcicalbym wynajac mieszkanie i znalezc do niego flatmatow, ale ktos mi zwrocil uwage, ze cos takiego nie jest legalne. I ze wszyscy musza byc wpisanie w umowe z agencja/landlordem.

Czy wobec tego wiekszosc naszych rodakow wynajmuje mieszkania nielegalnie?

Co z wizytami z councilu?

Krzysiek

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 18 gru 2008 07:21

Na umowie z landlordem jest okreslone kto mieszka w mieszkaniu (sa wymienione dorosle osoby). Natomiast mozesz sie porozumiec z landlordem i wyjasnic sytuacje - byc moze jest moliwe wpisanie np. iz w mieszkaniu bedziesz mieszkal ty i i piec innych doroslych osob, bez podawania ich personaliow. Z tym ze to moje spekulacje, porozum sie z landlordem.
Co do councilu: jesli nie wystepujesz o single person discount, czyli placisz council tax wg normalnych stawek to nie sadze ze bylby to problem.

Cristopher
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2008 23:00

Postautor: Cristopher » 18 gru 2008 12:38

Znajomi mi mowili, ze do nich Council przychodzi i pyta ile osob mieszka w miezkaniu.... Czy to sa jakies kontrole czy po co oni to robia? Nie zamierzam pobierac zadnych benefitow ani trzymac w mieszkaniu osob ktore je pobieraja (niestety ale wiekszosc osob bierze cos co im sie nie nalezy...).

Krzysiek

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 18 gru 2008 12:41

Mowiac szczerze to nie spotkalem sie z czyms takim wiec obawiam sie ze nie moge pomoc... :?

Ps. poczekaj, chyba mam:

Living in shared accommodation If you live in a property in which three or more people live, at least one of whom is unrelated to the others and where you share facilities your council will call this type of accommodation a 'House in Multiple Occupation' or HMO.

(...)

What are the standards?
Your landlord is responsible for making sure your home is kept in repair and is suitable for multiple tenants. If your home has to be licensed the local housing authority can impose conditions to ensure that the property is occupied by no more than the permitted number of persons. Your council will also check the facilities and ensure that the property is properly managed.

Whether or not the HMO in which you live is licensed by the council, your landlord must comply with management regulations. Your home should be also be free of any hazards likely to seriously impact upon your health and safety. If you think there is a hazard in your home you should contact the council.

In all rented properties utilities, like gas, must comply with safety regulations and all furniture should pass fire safety standards. The landlord has a duty to ensure that a gas safety check is performed annually and a certificate issued. You are entitled to see the certificate.


http://www.direct.gov.uk/en/HomeAndComm ... G_10020863

Przeszukaj ten link, to co cytowalem to tylko fragment. To o czym piszesz to moglo byc np. "safety inspection".

Ale jak to wyglada w praktyce - nie mam pojecia.
Pozdrawiam

Martosik80
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 24 paź 2008 19:12

Postautor: Martosik80 » 19 gru 2008 22:13

Nie chcę się wtrącać i pisać głupoty, ale wiem, że istnieje coś takiego, że landlordzi mają podpisane umowy wynajmu z councilami (chyba chodzi o jakieś dotacje - coś widziałam na plakacie w moim coucilu, ale mnie to bezpośrednio nie dotyczy, bo ja wynajmuję od landlorda prywatnie). Mam przyznany housing benefit, ale council wogóle do mnie nie zagląda i nie sprawdza, kto tu mieszka, ale my mamy zgłoszone osoby zgodnie z umową. Wiem, ze Ci landlordzi, którzy płacą morgage muszą mieć wszystko zgłoszone, ale są tacy co wynajmują nielegalnie. nIe wiem, może się mylę, to mnie poprawcie (ja też się cały czas uczę). Pozdrawiam

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 20 gru 2008 03:00

Moze bedzie lepiej dla Ciebie jesli na umowie bede wszyscy lokatorzy, poniewaz rzeczywiscie wlasciciel moze miec pretensje o podnajem pokoi na wlasna reke , poza tym jesli nie podasz wszystkich to bierzesz na siebie cala odpowiedzialnosc za mieszkanie. Jesli ktos cos zniszczy to tylko Ty odpowiadasz swoimi pieniazkami (bond). Co do wizyt urzednikow to nie wiem ja mieszkam 2,5 roku w tym samym domu i moja gospodyni byla tylko raz z urzednikiem bankowym , poniewaz splaca kredyt na ten dom. Mam znizke jako samotny rodzic ale pani z Counsilu byla tylko raz gdy skladalam wniosek. To tyle o moich doswiadczeniach.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 09 sty 2009 13:52

Zalezy czy mieszkanie/dom jest prywatne czy kwaterunkowe (council).

Jezeli ktos ma mieszkanie council to nie moze podnajmowac pokoi bez zgody council.

To samo jezeli mieszkanie/dom jest wynajete od prywatnego landlorda ale ktos kto tam mieszka dostaje doplaty do mieszkania w formie Housing benefit czy Council Tax Benefit - wtedy legalnie nie moze w mieszkaniu mieszkac nikt poza tymi ktorzy sa na umowie.

Co to flat share - szukaj na www.gumtree.com

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 26 lut 2009 01:06

Jak francy nie lubię, tak tutaj jednak zasłużyła na pochwałę 8)


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości