Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
user606895
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2007 09:44

Jak "wytępić" głośnego sąsiada?

Postautor: user606895 » 17 wrz 2008 20:50

bardzo proszę o podpowiedź. Mieszkam w cansilowskim bloku, w którym 2 mieszkania są prywatne- moje (które wynajmuję) i mieszkanie nade mną. Mieszkam tutaj od pół roku, niestety od miesiąca mieszka ze mną rodzina dzikusów, która zajmuje mieszkanie nade mną (także wynajmują). Prośby groźby nic nie pomogły. Ostatnio zabrała wszystkich policja (przekrój osób od 40 do 2 lat). Wieczne krzyki, balangi, muzyka tak glośno puszczana, że jestem w stanie rozróżnić westchnienie artysty, przesuwanie mebli o 3 nad ranem a do tego woda lejąca się po zewnętrznej ścianie (ponoć z ich ogrzewania). Dzieci psy etc.

Ktoś mi podpowiedział ze anglia chroni poszkodowanych w takich sytuacjach. Dodam że w/w lokatorka jest żołnierzem z Iraku- systematycznie mi grozi.
Ja jestem cierpliwa, pół roku żyło mi się dobrze, ale ostatnie pare dni dała nam do wiwatu. Jak to ugryźć? A najchętniej anonimowo, bo nie ukrywam, że nie chciałabym spotkać się z jej czarnym partnerem.
Pomocy?!

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 18 wrz 2008 11:30

Zglos do Councilu

dorian_gray
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2008 06:36

Postautor: dorian_gray » 20 wrz 2008 23:45

Wiesz, jest takie porzekadło bodaj z jakiejś komedii Fredry, że "jeśli wlazłeś między wrony, musisz krakać jak i ony".
Naprawdę żenujące są dla mnie powtarzające się historie typu, że "mieszkam w council housie i mam niemiłych sąsiadów".
Jak się dziaduje i dla przyoszczędzenia funcików się wyżebrało council house albo okazyjnie wykupiło "coucilowskie" mieszkanie na własność, to oczywistym kosztem takiej decyzji jest to, że się mieszka w towarzystwie marginesu społecznego. Każdy, tak Brytyjczyk jak i Polak, to wie i dlatego mieszkanie w "councilach" każdy normalny człowiek uważa za obciach.
Moja rada jest taka: wyprowadź się, wynajmij lub kup dom w lepszej dzielnicy, może trudniej ci będzie odłożyć na jeszcze lepszą, wypasioną furę, którą zaimponujesz krewnym na wsi podczas kolejnego urlopu w Polsce, ale za to będziesz miał spokój i miłych sąsiadów.
(...)

W życiu nie ma nic za darmo.


Prosilbym o niewyladowywanie swoich frustracji na innych. Tresci obrazajace innych uzytkownikow zostaja usuniete, autor posta otrzymuje ostrzezenie
MarcFloyd

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 21 wrz 2008 09:31

może trudniej ci będzie odłożyć na jeszcze lepszą, wypasioną furę, którą zaimponujesz krewnym na wsi

Bezsensowne obrażanie innych podnosi Twoją zaniżoną samoocenę? Żałosne.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 21 wrz 2008 20:31

bardzo proszę o podpowiedź. Mieszkam w cansilowskim bloku, w którym 2 mieszkania są prywatne- moje (które wynajmuję) i mieszkanie nade mną.


problemik ze zrozumieniem polskich slowek zlozonych w zdanko?
a to peszek.


Odpowiedz wlasciwa
Z drugien strony moze bez fur wsi i innych -iq wyrazen chcialem zaproponowac zmiane miejsca. Aczkolwiek zdaje sobie sprawe, iz masz kontrakt na jakis czasokres, ktory z racji pierwszego (kontraktu) jest ograniczony ramami i nie masz zbyt duzego wyjscia.

Moze skontaktuj sie z prawnikiem i zobacz co mozesz ugrac.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 29 gości

cron