Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 20 paź 2008 08:09

Iza zakladam, ze zalezy ci na spokoju i pewnosci, tak? Zatem Twoje "nie przez agencje" moze miec skutek odwrotny do zamierzonego. Sam szukalem mieszkania/domu i to co czasem mi pokazywano to smiech. Finalnie wybralem agencje przkazalem moje wymagania po tygodniu umowa byla podpisana i tylko pozostalo czekac na dzien przeprowadzki.
Ja rozumiem sytuacje z brakiem srodkow, ale zwlaszcza z rodzina zakladaj najgorsze. Wiem, tysiace ludzi wynajmuja mieszkania nie przez agencje, ale setki z nich maja potem problemy wieksze lub mniejsze. Roznica w wynajmie przez i bez agencji to jest jej oplata, roznie sie to ksztaltuje najczesciej jest to tygodniowy czynsz. Jezeli agencja jest duza jest drozej lecz i obsluga jest bardziej profesjonalna niz "pani se tu podpisze, nara". Wynajecie mieszkania nie jest problemem, problem sie pojawia gdy w tym mieszkaniu jakies sprzety zaczynaja szfankowac, wtedy mozna odczuc roznice wynajmu z agencja i bez.

Ciesze sie, ze jestescie juz razem :) powodzenia.

pozdrawiam

agatar
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2008 18:44

Postautor: agatar » 21 lis 2008 18:54

Powiem tak, nikt cie nie wezmie na pokoj, nikt nie bierze 4 osob na jeden pokoj, no chyba ze cos to cyganie, oni biora nawet po 10 osob

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 lis 2008 19:34

I potem sie biora kawaly ze lozko pietrowe sie zalamalo w Londynie, 17 Polakow rannych... :D

promyk26
Gastarbeiter
Posty: 35
Rejestracja: 25 lut 2009 13:50

Postautor: promyk26 » 26 lut 2009 18:34

Trzeba być naprawdę w ciężkiej sytuacji aby 4 osoby mieszkały w jednym pokoju.

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 23 mar 2009 13:54

Izo, jestem w chwili obecnej w bardzo podobnej sytuacji do Twojej. Przyjechałam do mojego partnera po 2 latach rozłąki. Gdy wyjezdzał ja byłam w 6 mies ciąży. Syn ma teraz już rok i 7 mies, i od 2 tyg w koncu jestesmy razem. Jest ciężko, mieszkamy w jednym pokoju, w domu który ma 18 pokoi i towarzystwo jest mieszane, ale spokojne. Oczywiście wspólna kuchnia , wc i prysznice. Ale jestem optymistycznie nastawiona. Wiem , że na razie nie mam co marzyć o pracy. Moje dziecko jest alergikiem (a czystość w tym domu daje dużo do życzenia, dywany i wykładziny nigdy nie były prane), i w chwili obecnej ma non stop kaszel. W najbliższym czasie musimy poszuykac czegoś bardziej sensownego np studio flat lub 1 bed room

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 10 kwie 2009 17:13

Ja sie nie dziwie ze pol Angli juz znienawidzila Polakow bo pierwsze o czym wy myslicie to BENEFITY ale srogo przed innymi oszustami przestrzegacie . Ta kobieta jeszcze z polski nie wyjechala a o benefitach juz jej doradzacie , " chyba napisala ze maz jest w uk tylko 8 miesiecy " to ani jemu, ani bachorom, ani jej sie nic nie nalezy i nie powinno, I KTO TU CHCE BYC OSZUSTAMI ??? :x

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 10 kwie 2009 20:23

71jkc - skaąd u Ciebie tyle jadu i nienawiści, a kto to jest bachor według Ciebie? Chyba raczej nie zaliczasz sie do osób lubianych? A może rodzice Cie nie kochali? bo tak jadem zalatuje, że mi klawiatura syczy.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 10 kwie 2009 20:58

w sumie mnie to w... ale zeby 71jkc lepiej sie spalo.

nalezy sie od podjecia pracy i placenia pierwszego podatku/nin`u a ci co nie dostali i uwazaja iz sie nie nalezy poprostu przyznaja sie otwarcie do znajomosci jezyka na poziomie zakupu pokarmu (w supermarkecie).

:D

pozdrawiam

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 18 kwie 2009 22:36

to jest odpowiedz do Brain
Czy dalej stoisz przy twojej wersij ze oni moga miec housing benefit po piewszej skladce na tax? Jesli to bylo by tak proste to nie bylo by tylu bezdomnych polakow w londynie .
A jesli dodac dlaczego WRS jest teraz przedluzony bo ludzie jak Ty doradzajom jak najszybciej ten kraj obrobic >>>>>>>>> dziewczyna jeszcze w polsce byla a wy jej jusz o benefitach opowiadacie a napisala ze maz jest w uk 8 miesiecy !!!!!!!!!!!! benefity zadnemu polakiwi sie nie naleza jesli nie przepracuje 12 miesiecy ,,


ps do usera 1831635
skad u mnie tyle jadu >>>>>>>>>>> ha to proste jest mi za ta nowa emigracjie wstyd ............. a jesli o konkretny jad chodzi to mam waza i on jest jadowity wiec mam dawke tego codziennie i dobrze mi z tym .

pozdrawiam was

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 19 kwie 2009 05:37

Gdy kiedys przestaniesz tak jak wiekszosc "super" doradcow byc SA to prawdopodobnie zobaczysz roznice.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 25 kwie 2009 21:58

Dobrze halucynacje mam :) ty wiesz lepiej.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 12 maja 2009 09:41

Jak Polska jest juz 5 lat w Unii, to jest juz traktowana na rowni z innymi krajami EU ?
Pamietam, ze wszelkie restrykcje odnosnie rynku pracy, mogly byc wprowadzone na maksymalnie 5 lat (lub 7 jesli, panstwo udowodni ze to konieczne)... z tego co mi sie wydaje, to Wielka Brytania, nie wystepowala o przedluzenie okresu przejsciowego... Wiec WRS juz chyba nie obowiazuje ?


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości