Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
OszukanyPrzezBarbareG
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2018 13:18

UWAGA - opinia o Wynajmujacej Barbarze G. (okolice Croydon)

Postautor: OszukanyPrzezBarbareG » 03 sty 2018 13:22

Jeśli piszę w niewłaściwym miejscu, proszę o przeniesienie wpisu do odpowiedniego działu.

Jeżeli chcesz wynająć w Londynie pokój od uczciwego landlorda, na jasnych od początku do końca zasadach, bez kombinowania i niedopowiedzeń, bez kłopotów z odzyskaniem depozytu po wyprowadzce - NIE WYNAJMUJ U BARBARY G.
Jeżeli chcesz wynająć pokój bez ukrytych kosztów oraz niezapowiedzianych i nieuzasadnionych dodatkowych opłat za suszenie ubrań, ogrzewanie mieszkania zimą itp. - NIE WYNAJMUJ U BARBARY G.
Jeżeli chcesz mieć w swoim pokoju spokój, swobodę oraz prywatność i nie potrzebujesz ciągłej, uciążliwej obecności nerwowego landlorda w mieszkaniu pod byle pretekstem - NIE WYNAJMUJ U BARBARY G.

Ten wpis to opinia o Barbarze G., która jest osobą wynajmującą Polakom pokoje w południowo-wschodnim Londynie (okolice Croydon, kod CR7). Nie chodzi tu o oczernianie Wynajmującej, a wpis nie ma formy mowy nienawiści /hate speech/. Chodzi o przedstawienie - na podstawie własnych, kilkumiesięcznych doświadczeń - jak faktycznie mieszka się w wynajmowanym u niej pokoju. A mieszka się bardzo nieprzyjemnie - nie ze względu na standard mieszkania (który jest dobry), ale ze względu na sama Barbarę G. i jej zachowania.

PRZEWINIENIA BARBARY G.:

1. KRÓLOWA NIEDOMÓWIEŃ - Nie licz na otrzymanie jakichkolwiek konkretnych informacji od Barbary G.
Przy podpisywaniu umowy najprawopodobniej podsunie ci tzw. fixed-term contract, którego domyślnie nie można wypowiedzieć przed terminem - i nie wspomni ani słowem o tym, że istnieją też inne typy kontraktów. Jeśli sam nie zorientujesz się w porę i nie wymusisz na niej zgody (choćby ustnej) na możliwie krótki okres wypowiedzenia, będziesz musiał płacić czynsz do końca trwania waszej umowy - niezależnie czy będziesz tam mieszkał czy nie. A prawdopodobnie nie będziesz chciał, bo trudno z nią wytrzymać (o czym niżej w pkt. 3)

Weźmie od ciebie depozyt (kaucję), ale raczej nie dostaniesz od niej żadnej informacji co z nim zrobi. Nie powie ci pewnie, że ma obowiązek trzymać go w rządowej komórce "Deposit Protection Service (DPS)". Nie powie ci prawdopodobnie - i zrobi to wbrew prawu - że to ty masz prawo wybrać na jakich warunkach ona będzie trzymać depozyt. Nie powie ci też na 90% kiedy konkretnie otrzymasz depozyt z powrotem po wyprowadzce. Przy wyprowadzce może próbować przejąć dla siebie jak największą część twojego depozytu. Nawet jeśli posprzątałeś mieszkanie, raczej powie ci że zostawiłeś chlew i musi z twoich pieniędzy opłacić Cleaning Service. Może też powiedzieć ci, że zepsułeś bardzo drogą suszarkę do ubrań - nawet jeśli nigdy jej nie używałeś - i że cały twój depozyt musi iść na pokrycie kosztów tej naprawy.

Nigdy nie dowiesz się od niej, jakie są jej szczegółowe dane osobowe - nie poznasz raczej numeru dowodu osobistego, adresu zamieszkania, numeru konta bankowego. Nie będziesz wiedział o niej prawie nic, żeby po ewentualnym oszustwie trudniej ci było ją ścigać. Za to ona wymusi na tobie maksimum twoich danych. I co tydzień przyjdzie do ciebie odebrać czynsz w gotówce.

2. UKRYTE KOSZTY
Przy podpisywaniu umowy Barbara G. zapewni cię - ale tylko jeśli o to spytasz - że w czynsz wliczone są wszystkie opłaty. Niestety, niedługo potem powie ci pewnie, że musisz płacić dodatkowo co tydzień za ogrzewanie mieszkania zimą; Potem dowiesz się, że musisz płacić dodatkowo za każdym razem kiedy chcesz użyć suszarki do ubrań po zrobieniu prania (i że w swoim pokoju nie możesz suszyć ubrań); Potem usłyszysz, że musisz płacić dodatkową kwotę miesięczną na środki czystości, które ona sama kupi do mieszkania, ale raczej nie przedstawi ci rachunku za te zakupy, nawet jeśli będziesz się tego domagał.

3. NATRĘTNA OBECNOŚĆ I NARUSZANIE PRYWATNOŚCI
Szybko przekonasz się, że Barbara G. - kiedy jest w Londynie - pojawia się w mieszkaniu prawie codziennie, pod byle pretekstem. Możesz nieoczekiwanie spotkać ją późnym wieczorem w korytarzu mieszkania. Może zapukać do twojego pokoju z samego rana z błahego powodu - np. żeby upomnieć cię, że po zmywaniu naczyń po kolacji nie schowałeś ich z ociekacza do szafki. Może przyjść do mieszkania w środku twojego dnia wolnego i zacząć ci opowiadać, że sąsiad z pokoju obok wygaduje jej o tobie straszne rzeczy - mimo że masz z tym sąsiadem dobre stosunki i wiesz, że na pewno tak nie jest. Może zadzwonić do ciebie w dowolnym momencie i nakrzyczeć, że zużywasz w mieszkaniu za dużo prądu. Może nawet wchodzić do twojego pokoju pod twoją nieobecność i w ten sposób próbować kontrolować to, jak mieszkasz.
Jeśli upomnisz Barbarę G., że przekracza prawa landlorda do wchodzenia na posesję - prawa które masz zapisane w kontrakcie - ona powie ci pewnie, że to jej dom i może tam przychodzić, kiedy zechce. Otóż nie może - płacisz jej także za to, by szanowała twoją prywatność.

Powyższa opinia to OBYWATELSKIE OSTRZEŻENIE kierowane do każdego uczciwego, ciężko pracującego w Londynie Polaka - jeśli nie chcesz mieć do czynienia z człowiekiem, który podczas wynajmu najprawdopodobniej będzie próbował cię kontrolować, uprzykrzy ci życie, a na koniec być może cię oszuka - UNIKAJ BARBARY G.

Jeśli chcesz poznać szczegółowe dane Barbary G. (jej nazwisko, numer telefonu, adresy wynajmowanych nieruchomości, rysopis, wiek) napisz na adres e-mail: precz.oszusci@gmail.com. Ze względu na ochronę danych osobowych, nie mogę upublicznić danych Barbary G. w tym miejscu. Napisz na ten adres również, jeśli Barbara G. oszukała cię w przeszłości i do tej pory jest ci winna pieniądze. Im więcej nas będzie, tym większe mamy szanse na odzyskanie naszych pieniędzy w sądzie.

Uczciwych Polaków zachęcam do dzielenia się tą wiadomością na wszystkich kanałach komunikacji dotyczących wynajmu nieruchomości. Nie wierzcie oszustom. Nie wierzcie hejterom..

Pozdrawiam,
Oszukany Przez Barbarę G.

Wróć do „Mieszkanie”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości