Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Miria
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2016 18:54

council tax - dwie raty w jednym miesiącu

Postautor: Miria » 28 paź 2016 19:25

Witam,
mam problem - od niedawna wynajmuję mieszkanie, umowa podpisana na pół roku. Po miesiącu przyszedł rachunek za council tax, przyznali tymczasowo strefę B. Parę dni temu dostałam listowne poinformowanie o permanentnym przyznaniu strefy B, po czym przysłali mi drugi rachunek, w którym pozostałą kwotę do zapłaty podzielili na 4 raty (według starego rachunku pozostały mi 3 raty do zapłaty). Dodatkowa rata przypada na ten miesiąc, czyli do 1 listopada. Wysłałam im maila z zapytaniem, dlaczego mam w tym miesiącu zapłacić dwukrotnie podatek i czy nie mogą rozłożyć tego tak, jak poprzednio. Odpowiedzieli mi jedynie, że poprzedni rachunek jest nieważny.
Chciałabym się dowiedzieć, czy na pewno council ma prawo do takiej zmiany i narzucenia podatnikowi zapłaty jeszcze jednej raty w ciągu tygodnia?
Pozdrawiam

Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości