Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation

Z jakimi ludzmi mieszkasz??

Czas głosowania minął 01 lip 2008 18:01

-czarni (afryka)
1
10%
-czarni (karaiby, ameryka pol i pol, inni)
0
Brak głosów
-europejczycy
7
70%
-azjaci (skosnoocy-chiny,korea,mongolia,japonia,malezja)
0
Brak głosów
-azjaci (ciemnoskorzy-indie,pakistan,bangldesz itd)
1
10%
-inni biali
1
10%
-inni kolorowi
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

paulinamm
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2008 17:49

Mieszkać z Rumunami!

Postautor: paulinamm » 02 maja 2008 18:01

Nigdy przenigdy nie mieszkajcie z ludzmi z Rumunii mowcie co chcecie nie jestem rasistka moj chlopak jest z Nigerii i wierzcie mi nie mieszkam z ani jenym Polakiem w pokoju na przeciwko meiszka chłopak z Pakistanu ze swoją dziewczyna z Walii a w 3 pokoju mieszkają Włoszka, Hiszpanka i 2 Słowaczki a w 4 oczywiście rodzina z Rumunii wierzcie mi są okropni wszystkich wnerwiają nie sprzątają to już 2 raz keidy meiszkam na chacie z Rumunami za pierwszym razem mój chlopak został przez jednych okradziony po czym wyprowadzili się w srodku nocy ci natomiast maja jakas manie wlanczania ogrzewania na maxx jak na dworze jest 15 stopni i generalnie nei ejst zimno!!!!Ludzie strzerzcie sie to jakis dziwny narod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 04 maja 2008 13:52

Bzdura! Nie mozesz wyciagac takich wnioskow na podstawie jednego przykladu.

Ja mialam klopoty z współlokatorem z Walii, ale nie chodze teraz po ludziach i nie opowiadam, ze trzeba uciekac przed wszystkimi Walijczykami, bo gryzą. Po prostu trafilam na oszoloma - zdarza sie.

Rumunia to bardzo fajny kraj, piekne gory, mili ludzie i swietne jedzenie. Trzy lata temu tam podrozowalam i bylam bardzo zadowolona. I zeby nie bylo, ze spalam w hotelu pieciogwiazdkowym i zycia nie znam. Jezdzilam duzo autostopem, kilka razy pociagiem noca, spalam na kwaterach i w tanich hotelach - nigdy krzywda mi sie nie stala. Jesli w Rumunii nalezy sie juz kogos bac, to Romow (Cygan) ktorych sporo kreci sie po dworcach autobusowych i biedniejszych dzielnicach i unika sie ich, chocby dlatego, ze strasznie namolnie rzebrza.

Poza tym Rumunia pelna jest milych i zyczliwych ludzi. Mam znajomych studentow z tego kraju, i zareczam, ze sa to ludzie, tacy sami jak my. Nie porywaja cudzych dzieci i nie pija ludzkiej krwi jak Hrabia Drakula :-)

Przykre, ze masz kiepskie doswiadczenia akurat z Rumunami - wspolczuje Ci. Nie masz racji generalizujac na wszystkich ludzi tej narodowosci.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 maja 2008 18:54

Bardzo logiczne rozumowanie. Masz negatywne doswiadczenia z JEDNA rodzina rumunska to znaczy ze wszyscy Rumuni to dziwny narod.


Naprzeciwko mnie mieszka trzech Polakow, wiecznie pijani albo zacpani. Mam z tego wysnuc wniosem ze wszyscy Polacy to alkoholicy i narkomani?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 04 maja 2008 20:03

Widac, ze wszyscy rumuni kradna, a Polki sie puszczaja z murzynami po Twoim poscie ;)
gratuluje

jarek_cov
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2008 22:03

Postautor: jarek_cov » 26 maja 2008 22:10

W kazdej legendzie jest troche prawdy :-) Moze po jednej rodzinie nie warto przestrzegac przed calym narodem bo mysle ze wsrod nas tez jest sporo dziwnych rodzin ;-) A tak serio to mieszkalem z litwinami i to byl horror, moi znajomi mieli podobne doswiadczenia z ludzmi z Litwy. Jak ich spytalem czemu sie nie myja odpowiedzieli z duma ze robia to raz na tydzien i starcza. Moze litwa to nie kazachstan ale kulturowo moga byc nizej. Taraz patrze na to z dystansem ale to byl prawdziwy koszmar. Nie chce mowic co oni jedli, jaki stosunek do czystosci i plesni mieli bo i tak nikt nie uwierzy. Bo jak uwierzyc ze ktos pije splesniala smietane i ma sie swietnie :-) A wy mieliscie podobne doswiadczenia, czy tez zupelnie inne? Chetnie poznam szerszy punkt widzenia, nie tylko swoj czy znajomych.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 27 maja 2008 23:13

ooooo, a czemu Fotosia zostala zbanowana??? Czy cos przeoczylam :roll:

Marc !!!???

Kosioris
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2008 17:02

Postautor: Kosioris » 27 maja 2008 23:44

Ja osobiście rok temu miałem pewne nieprzyjemności ze względu na lokatorów z Afryki.. Mieszkałem z dziewczyna i sześcioma Polakami w domu w Chelmsford niedaleko Londynu, w jedynym wolnym pokoju zamieszkała młoda murzynka z chlopakiem, murzynka była w ciąży, ja rozumiem, że to trudny okres w życiu kobiety i wiele rzeczy może je irytować ale bez przesady !!!! wszystko zaczęło sie od tego, że pewnego dnia zacięły się drzwi w łazience, koleżanka gdzieś tam się wybierała i poprosiła mnie o pomoc! Pukanie do drzwi, pytania po polsku i po angielsku czy ktoś jest w środku, w końcu dobijanie się do drzwi, zero odpowiedzi.. cisza.. W końcu zajrzałem przez okienko nad drzwiami co sie tam dzieje a tu siedzi murzynka na sedesie !!!! Wrzask, wisk, wyszła momentalnie z łazienki i od razu: Polacy - rasiści, bo zajrzeli do łazienki. Nie pomogły przeprosiny! następnego dnia siedzę sobie z laską w pokoju a tu przychodzi kumpel i mówi, że wrócił młody murzyn i ma do nas jakieś wąty. Pomyślałem, że chodzi o tą sytuacje z łazienką, ale co sie okazało.. pada zarzut, że mój kolega wyzwał ową murzynkę poprzedniego dnia gdzieś w centrum. Gdy wszedłem do pokoju obrad murzynka zmieniła raptem zarzut i powiedziała, że to ja ją wyzwałem mówiąc na nią "black trash". Olaliśmy to ciepłym moczem, sprawa ucichła. Za kilka dni przychodzi policjant i chce rozmawiać z moją dziewczyną w sprawie murzynki, która oskarżyła ją o rasizm. Dalszy tok sprawy to chodzenie po komisariatach i wyjaśnienia. Brak słów normalnie, cokolwiek nie zrobisz dla tych murzynów to od razu oskarżają Cie o rasizm, a czasami nawet bez przyczyny...

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 27 maja 2008 23:51

temat poruszany wielokrotnie, przez ludzi ktorzy _SLEPO_ bronia kazdej nacji i latwo wierza w slowo rasizm, teraz nie mozna zlego slowa powiedziec do ciemnoskorego, czy brazowoskorego bo cie od rasistow wyzwie...
a niestety rasizm teraz dziala glownie w druga strone.

pozdrowionka
ps. wspolczuje _SUPER_ wspolokatorow
ps2. swoja droga zastanawia mnie taka sytuacja, jak sie ciemnoskory nie myje to nie mozna powiedziec do niego per brudasie bo to rasizm, nie?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 maja 2008 00:19

Kaslawka:

Nie mam pojecia, ja jej nie banowalem.

Jej konto zostalo usuniete, wiec chyba musisz zapytac Vojtasa... moze to jakas pomylka. Ewentualnie sama prosila o usuniecie swojego konta.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 maja 2008 00:22

Rozumowanie:

“widzialam kilku zebrzacych/nie chcacych pracowac/smierdzacych Romow/Murzynow wiec WSZYSCY Romowie to zebraki i lenie a Murzyni to brudasy”

jest rownie logiczne jak rozumowanie:

“widzialem dzis w Tesco kilku pijanych Polakow przekrzykujacyc sie k… na lewo i prawo, wiec WSZYSCY Polacy to alkoholicy i chamy”

Cytat z niezlego artykulu Aleksandry Lojek-Magdziarz pt.
“Nie jestem rasista ale…”
“Fraza ?Nie jestem rasistą, ale?? to moja ulubiona fraza, bo słyszałam ją z wielu już ust i zawsze po niej następuje to samo, czyli pada rasistowska uwaga.. ”
http://londynek.net/londyneknews/articl ... &cat_id=48





“According to the Oxford English Dictionary, racism is a belief or ideology that all members of each racial group possess characteristics or abilities specific to that race, especially to distinguish it as being either superior or inferior to another racial group or racial groups”

jarek_cov
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2008 22:03

Postautor: jarek_cov » 28 maja 2008 09:45

Tak jasne poprawnosc polityczna przedewszystkim :-) Wkurza mnie ze nie mozna rzeczy po imieniu nazywac bo od razu jest problem. Uwarzam ze jak ktos mowi ze nie jest rasista to wlasnie to chce powiedziec i nie doszukuje sie ukrytych podtekstow. Mieszkajac z ludzmi z roznych kregow kulturowych zawsze sa problemy. Jak przywyknac na przyklad ze ktos nie uzywa papieru toaletowego, albo myje sie raz na tydzien?? CZy to jest rasizm? Mam kumpla z Nigerii ktory dostal sie na Stanford w Kaliforni a nigdy chyba zebow nie myl, a prysznic tez raczej rzadko bral. Bardzo go lubilem bo fajnie bylo pogadac, byle tylko nie za blisko byl ;-) Teraz mailujemy i mam szacunek do niego a jednak byl brudasem bo nie dbal o higiene. To nie zaden rasizm. Jesli ktos nie ma uprzedzen to najczesciej jest tak, ze po prostu oglada inne nacje tylko w telewizji sniadaniowej. Ja mieszkam w dzielnicy arabskiej i nawet nie wiecie jak sie ciesze ze sie wyprowadzam. Najgorzej tu maja dziewczyny z Polski ciagle zaczepiane na ulicach. Czy to tez rasizm? Abstrahujac od innych nacji to tez wkurzaja mnie sami polacy, a przynajmniej spora ich czesc. Nasze zachowanie tez pozostawia duzo do zyczenia i jesli ktos wytyka mi ze widzial Polaka zachowujacego sie w okreslony sposob to sie nie obrazam i nie wzywam policji. Kazdemu kto tak zaciekle broni innych nacji lub polakow zycze trudnych lokatorow :-) Pakistanczykow, Litwinow czy Arabow, tudziesz paru naszych dresow :-) Ja wynajmuje wlasne mieszkanie razem z narzeczona wiec poznawanie milych i przykrych cech innych nacji czy jednostek pozostawiam innym. Swoje przezylem ;-)

PS To [piii...] to slowo Abstrahowac :-)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 maja 2008 10:09

apropos poprawnosci politycznej :lol: niedlugo emigranci beda tu panami a obywatele nikim i nic im nie bedzie wolno ...

http://wiadomosci.onet.pl/1756929,28350 ... osceu.html

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 28 maja 2008 10:28

Nie jestem rasistą, ale?? to moja ulubiona fraza, bo słyszałam ją z wielu już ust i zawsze po niej następuje to samo, czyli pada rasistowska uwaga..


toz to jak najbardziej logiczne i nie wiem czego autorka artykulu sie czepia. Po pierwsze ktos kto wyjezdza z takim tekstem nie chce byc posadzony o rasizm a po drugie moze on rzeczywiscie rasista nie jest, poprostu nie pasuje mu jakas nacja, nie chce w jej poblizu przebywac, ma do tego przeciez prawo, ale nie ma nic naprzeciwko zeby sobie gdziestam zyli.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 28 maja 2008 11:56

w/g mnie zgodnie z tym tekstem a przeciw tak opisanemu _rasizmowi_ kazdemu gejowi musze dac kwiaty, jak spotkam czarnego to pytac czy moze wezmie moja prace albo moja pensje, bo nie chce byc rasista.
bardzo slusznie zauwazyl Artur, sa pewne granice tolerancji zachowania, gdy dana osoba je przekroczy to nalezna reprymenda nie jest rasizmem, tak samo jak odpowiedz na moje pytanie przed postem Marc'a.
Sprobujcie (co juz pisalem) isc cos zalatwic do Coucilu (oprocz westminster i camden gdzie w 90% pracuja biali), na kazde pytanie do obslugi, ktora calkiem przypadkowo wywodzi sie z Indii/Pakistanu/AfrykiPoludniowej itd..., slyszysz odpowiedz prosze sobie zadzwonic, lub prosze sobie sprawdzic a potem bez czekania na twoja riposte "Next", zas jezeli osoba pytajaca jest takze z tego kraju (co latwo zauwazyc po podobnym ubraniu kosci) odopowiedz jest dluga wyczerpujaca i pomoc jakosciowo lepsza.
To jak jest z tym rasizmem?

regards,

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 maja 2008 17:59

Luuuudzie!!!

Czy to jest naprawde tak ciezko pojac?
Przeczytajcie sobie definicje rasizmu z Oxford Dictionary.

Rasizmemj jest przypisywanie ogolowi populacji cech negatywnych.

To ze twoj kolo z Nigerii suie nie myl to NIE ZNACZY ze Murzyni sie generalnie nie myja.

To ze wielu Polakow chleje to NIE ZNACZY ze wschodnioeuropejczycy to alkoholicy.


I tak dalej i tak dalej.

Negatywne zachowania jednostek nie powinny byc uogholniane na populacje ze wzgledu na laczace jednostki czynniki zewnetrzne (takie jak wspolny jezyk czy wspolny kolor skory).


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości