Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation

Z jakimi ludzmi mieszkasz??

Czas głosowania minął 01 lip 2008 18:01

-czarni (afryka)
1
10%
-czarni (karaiby, ameryka pol i pol, inni)
0
Brak głosów
-europejczycy
7
70%
-azjaci (skosnoocy-chiny,korea,mongolia,japonia,malezja)
0
Brak głosów
-azjaci (ciemnoskorzy-indie,pakistan,bangldesz itd)
1
10%
-inni biali
1
10%
-inni kolorowi
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 28 maja 2008 18:21

“According to the Oxford English Dictionary, racism is a belief or ideology that all members of each racial group possess characteristics or abilities specific to that race, especially to distinguish it as being either superior or inferior to another racial group or racial groups”


Z tej definicji wychodzi ze samo przypisywanie jakiejs cechy to juz rasizm. Czyli jesli napisze ze wsrod czarnych jest najwiecej najlepszych lekkoatletow i koszykarzy to bedzie to wg. definicji taki sam rasizm jakbym napisal ze nierobów i bandytów :)

Pozatym co za roznica jaka jest definicja, mnie interesuje jak to wyglada w praktyce a nie jakies slownikowe definicje. Jesli mozna miec problemy z powodu posiadania w samochodzie flagi wlasnego kraju, to jakas paranoja. Pozatym stereotypy nie biora sie z powietrza chcialbym zauwazyc.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 28 maja 2008 18:32

Ale widzisz to jest tak, ze nawet jak w konkretnej sytuacji powiesz/ocenisz konkretne zachowanie zostajesz posadzony o rasizm... Wiec po co uwazac na co sie mowi jak obroncy ucisnionych i tak nie widza roznicy?

Pozdrowionka

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 maja 2008 19:14

Jesli napiszesz ze wsrod 100 najlepszych lekkoatletow jest 60% czrnych to nie jest to rasizm.

Jesli napiszesz ze czarna skora determinuje to ze ktos czy nierobem czy zlodziejem to tak, TO JEST rasizm. Mowimy o uwarunkowaniach psychicznych a nie fizycznych.

Rasizmem jest wierzenie ze przynaleznosc do okreslonej grupy etnicznej determinuje twoje cechy osobowosciowe. Rasizmem jest stwierdzenie "czrni to nieroby" tak samo jak stwierdzenie "Arabowie to brudasy".

Przypomne ze kilkadziesiat lat temu na roznicy w ksztlacie nosow zbudowano ideologie ktora pochlonela miliony istnien ludzkich. Przypomne rowniez obu panom, ze wedlug tej ideologi obaj byliscie podludzmi (bo slowianami), ktorych rasa determinowala nalezne wam, wedlug Nordykow, nizsze miejsce w spolecznosci. Wedlug nich nie byliscie zdolni do samodzielnego myslenia, tak jak na przyklad czarni wedlug was nie sa zdolni do ciezkiej pracy czy zycia uczciwie.

Twierdzac "czarni to zlodzieje" nie roznicie sie niczym od bandytow w czarnych mundurach ktorzy twierdzili ze "Zydzi to odwieczni wrogowie Niemcow" i wysylali obcych im rasowo do komor gazowych.

Jestescie na tej samej sciezce, tyle ze na jej poczatku.

Tyle.

Chinenye
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2008 20:20

Postautor: Chinenye » 28 maja 2008 20:37

A ja mieszkam z Nigeryjczykami 8) ...z moich doswiadczen;brudni,nic tylko chodzic i po nich sprzatac,kuchnia nigeryjska-smrod niesamowity...,ale najgorsze ze sa baardzo ,naprawde bardzo glosni,nie wiem ,ponoc to ekspresyjny glos czy cos tam ,ale kiedy te paskudy rozmawiaja przez teleon(a rozmawiaja sporo) caly budynek ich slyszy....A sprobuj zwrocic im uwage.... :evil: Takie mam doswiadczenia i taka jest moja opinia ,nie wziela sie z niczego,ale nie wydae mi sie ze to rasizm :?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 maja 2008 20:47

1. Bigos dla nich zapewne cuchnie nie do wytrzymania :D

2. Polacy flejtuchy zdarzaja sie rowniez dosc czesto. Nie znaczy to ze wszyscy Polacy to flejtuchy.

Nie jest rasizmem wyrazenie swojego zdania o konkretnej grupie ktora jest ci osobiscie znana. Byloby, gdybys doswiadczenia z tej wlasnie grupy uogolniala na cala populacje (i to w dodatku nie na narodowosc ale na cala rase - czyli zapewne kilkaset narodowosci).

Wiekszosc rzeczy o ktorych pisalas wynika z roznic kulturowych. Zadna nie wynika z roznic rasowych.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 28 maja 2008 21:12

Przez pomylke zapewne bo inaczej tego nazwac nie mozna, w moja okolice do domu pewnie 3 sypialnianego wprowadzilo sie jakies 12 sztuk osob plci meskiej. Po ubraniach i kolorze skory moge zalozyc okolice Pakistanu.
W pierwszy dzien chyba parapetowa byla bo cos gotowali... przepraszam ale nikt mi nie powie, ze mozna porownac zapach/swad bigosu do zapachu ni mniej ni wiecej stolca.
Druga przyklada. Bedac kierowca mialem okazje, badz nieprzyjemnosc przestawiac czasem samochody na parkingu dilera, gdy nie bylo miejsca na nowy ktory przyprowadzilem. Wszystkie, doslownie wszystkie samochody, ktore byly wlasnoscia osob bardziej opalonych w srodku wygladaly jak hmmm, polna drozka podczas suszy, ktora przechodzi dziennie szfadron palacych papierosy gornikow. Moge napisac w skrocie, syf.
Przykro mi to stwierdzic ale nie spotkalem sie z czystym autem nalezacym do tej grupy etnicznej.
Mnogosc przykladow jakie przedstawiam swiadczy o skali nie zas o moim zwracaniu uwagi.

Mozemy zagrac w gre, kazdy z osobna, idac po ulicy popatrzcie na domki wybierzcie najbardziej zaniedbane z najwieksza iloscia smieci (niezbenych rzeczy na pozniej). Zrobcie liste z narodowoscia jaka tam przewidujecie a potem w wolnej chwili odkreslajcie czy dobrze strzeliliscie czy nie.

pozdrawiam
ps. Masz racje Marc, sa to roznice kulturowe, jedna reka sie je a druga podciera.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 maja 2008 21:20

brain,

czy ty usilujesz powiedziec ze ilosc smieci w samochodzie/domu jest wprostproporcjonalna do ilosci pigmentu w skorze?

Proponuje zebys oglosil to drukiem, nagroda gwarantowana. I spowodujesz rewolucje w recyclingu :evil:

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 28 maja 2008 21:27

Nie, usiluje powiedziec, ze jedna jaskolka nie czyni wiosny.
Tak jak z opinia o glupich modelkach, pustych kolesiach w czarnych bmw, kleptomanskich (chyba tak to powinno sie odmienic) sklonnosciach Romow, itd...
Poprostu nie bronmy na sile nacji jakiejs niech sami zapracuja na inny wizerunek. Tak samo jak my musimy na niego pracowac sami, a nam jest ciezej bo jestesmy biali i jak mowimy slowo rasizm to nie brzmi to tak donosnie.

pozdrawiam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 maja 2008 21:36

Coraz lepiej.

Do tezy o tym iz ciemnoskorzy bardziej smieca widze dodajesz ze kolor wlosow determinuje poziom IQ.

To co wlasnie napisales w kilku koljenych postach to prejudice. I swiadczy tylko wylacznie o autorze :evil:

Z mojej strony to tyle - dyskutowac z teza ze blondynki sa glupie a Romowie maja wrodzone sklonnosci kleptomanskie mi sie nie chce.

Tak na marginesie nie jestes tu oryginalny - teze o sklonnosciach Romow oglosil przed toba niejaki Adolf Hitler, ktory masowo gazowal ich w komorach obozow koncentracyjnych. Teze o nizszosci Murzynow masowo wcielali w zycie panowie z Ku-Klux-Klanu mordujac czarnych aktywistow i politykow.


Ps. w latach '90 prasa niemiecka opisywala czeste przypadki kradniecia aut przez pewna nacje, lezaca na wschod od Odry. Alez wtedy bylo rejwachu w Polsce ze mozna z tych artykulow wysnuc teze ze WSZYSCY Polacy to zlodzieje a to przeciez nieprawda.
Nic wam to nie przypomina?

Pozdrawiam z getta (zydowskiego, arabskiego, czarnego - wszystko jedno). Wstydzcie sie biali Aryjczycy :cry:

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 28 maja 2008 22:26

Coraz lepiej.

Tez sie ciesze.
Do tezy o tym iz ciemnoskorzy bardziej smieca widze dodajesz ze kolor wlosow determinuje poziom IQ.

Mowie ci o stereotypach, nie wiem mam napisac tak:
Stereotyp pierwszy: Blondynki/modelki sa glupie.
Stereotyp drugi: Czarnym BWM jezdza tylko karki i dresy.
Stereotyp trzeci: Romowie sa wrodzonymi kleptomanami.
Stereotyp czwarty: Szkoci to skapy narod.

Tak na marginesie nie jestes tu oryginalny - teze o sklonnosciach Romow oglosil przed toba niejaki Adolf Hitler, ktory masowo gazowal ich w komorach obozow koncentracyjnych.

Chcialem niesmialo Ci zwrocic uwage, ze piszesz to co Ci tylko pasuje. Masz do tego pelne prawo oczywiscie ale jednak troszke szerzej musisz spojzec, bo nie tylko Romowie gineli w komorach gazowych, a takze a moze przede wszystkim Zydzi i Polacy.
Teze o nizszosci Murzynow masowo wcielali w zycie panowie z Ku-Klux-Klanu mordujac czarnych aktywistow i politykow.

Powod tych mordow byl rasowy a wiesz czemu? Zniesienie wieloletniego niewolnistwa i z jednej strony zmuszenie do placenia za prace z drugiej strony masa taniej sily roboczej na rynku.
Za kazdymi skrajnymi pogladami gdzies daleko jest kasa.
ps

I sam widzisz jak trudno jest zmazac pietno jakie przylgnelo do narodu.

Wiec ja nie zamierzam bronic zadnej nacji. Wsrod moich przyjaciol sa inne nacje/rasy i nie dla tego ze chce pokazac jaki jestem wielokulturowy, poprostu zachowuja oni pewne przyjete normy zachowania, higieny, slownictwa.
Jak przyjedziesz do obcego kraju tak jak my tutaj to musisz sie do niego dostosowac a nie zas jak wiekszosc fundamentalistow zmieniac go a gdy to sie nie udaje lub spotyka sprzeciw chwytac sie rasizmu.

Prosze Marc pomysl o tym w takich kategoriach jak Ci to opisalem.

pozdrawiam
ps. chyba bardziej tolerancyjnego faceta tu nie znajdziesz, ale nie mylmy tolerancji ze slepota
ps2. moge to porownac do sytuacji a raczej do ogolnej nagonki na tzw. "Carbon Footprint", a zaden z zagozalych zielonych wiecznie plujacych na 4x4 nie zadal sobie trudu zeby przeczytac ten raport (click).

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 28 maja 2008 22:31

Kazdy ma inne doswiadczenia; mialam kiedys sasiada z Nigerii, jak gotowal to sie na chama wspraszalismy, takie bylo jedzonko! szczegolnie gulasz z koziolka mmmmniam! Kiedys zrobil imprezke i bylo bardzo milo, nikt nie krzyczal oprocz jego malego chrzesniaka - taka rodzinna imprezka, mozna powiedziec.

Mieszkalam tez z Irakijczykami, bardzo fajni ludzie, wielkie serducha mieli. Zdarzylo mi sie tez mieszkac z - uwaga - piecioma Szwedkami - najgorsze syfiary na swiecie, ale pewnie dlatego ze gowniary, nie dlatego ze Szwedki.

I tak mozna dalej wymieniac. Ludzie, chcecie byc szanowani, wy tez szanujcie - inne nie musi byc gorsze (choc oczywiscie moze), jest po prostu inne.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 29 maja 2008 09:00

a mi sie zdazylo mieszkac z roznymi ... polakami - niektorzy super a niektorym spokojnie moge przypisac wszystkie wyzej wymieniane cechy ... temat rzeka

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 29 maja 2008 10:50

Wlasnie banita, chocdzi o to ze nie mozna mowic 'wszyscy Polacy( lub jakakolwiek nacja) to...', bo ludzie nie owce, kazdy jest inny. Wiec moze dajmy spokoj z generalizowaniem, ze Rumuni sa dziwni, a Francuzi sie nie myja itepe, bo to stad sie biora stereotypy i rasizm - od debili, ktorzy nie potrafia uszanowac cudzej innosci.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 29 maja 2008 10:56

jesli ktos przyjezdza do jakiegos kraju to powinien troche swoja "innosc" poskromic i dostosowac sie do norm obowiazujacych w danym kraju. szkoda tez ze przedstawiciele innych krajow naszej innosci tak nie szanuja.
przyklad, jesli ktos kto swoj indywidualizm wyraza przez niemycie sie, bedzie mial tutaj co najwyzej zawsze wolne miejsce obok siebie w autobusie ale niech np jakas kobieta wyjdzie w bikini na plazy w muzulmanskim kraju, dostanie wtedy kare chlosty, juz nie wspomne co dostana geje itp "grzesznicy". Fajnie ze jestesmy tacy tolerancyjni, tylko ze to za nic nie dziala w druga strone.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 29 maja 2008 11:17

O to wlasnie chodzi w moim ostatnim zdaniu, tolerancja tak, slepota nie.

Pozdrawiam
ps. milo, ze ktos tez tak mysli


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości