Strona 1 z 1

Koszty budowy domów Londyn/UK

: 01 wrz 2015 12:09
autor: AIPA
hej, czy raczej Hi.
Jakie są ceny mieszkać w Londynie czy ogólnie UK w stosunku do cen mieszkań?
W Polsce póki co budowa domu jest mniej więcej tak samo kosztowna (no może nieznacznie więcej) niż kupno dobrego mieszkania w fajnej lokalizacji.
Przykładowo wybudowanie takiego domu http://www.galeriadomow.pl/projekty-dom ... wej-3.html jest paradoksalnie tańsze niż nowe mieszkanie w Krakowie.
Jak to jest w UK?
Bless Ya :) 8)

Re: Koszty budowy domów Londyn/UK

: 06 sty 2016 16:15
autor: Monkey234
Przecież ceny mieszkań czy domów w UK to jest katorga z punktu widzenia Polaka. Druga sprawa, że na dom ciężko dostać pozwolenie więc to już inna rzecz. Chociaż z drugiej strony masz w Polsce całą masę polaków - fachowców których brakuje w kraju. Wiele prac mogą zrobić po taniości takie jak chociażby obróbki blacharskie - http://www.budmax-metal.com.pl/obrobki-blacharskie.html - zawsze jest to jakaś oszczędność, Chociaż to nie zmienia faktu, że UK pod względem cen nie należy do najlepszych lokalizacji.

Re: Koszty budowy domów Londyn/UK

: 07 mar 2016 07:57
autor: TomGie
To zależy jak to wszystko rozplanujesz - jeśli będziesz na każdym etapie liczyć koszty to można to zrobić w naprawdę rozsądnej cenie. My budowaliśmy się w zeszłym roku, już mieszkamy. Zależało nam na dobrym wykonaniu, nie na najtańszych opcjach. Żeby to lepiej ująć chodziło o dobre ceny w swojej klasie. Np. okna i schody naprawdę dobrej jakości zamawialiśmy w polskiej firmie http://klassen24.co.uk/ która robi głównie na rynek angielski i mimo tego, ze wszystko leciało do nas z Polski to i tak cenowo było konkurencyjnie. Podsumowując wszystkie koszty, to myślę, że podobnie kosztowałby nas dom pod Warszawą, co tu.

Re: Koszty budowy domów Londyn/UK

: 12 cze 2017 07:35
autor: werabam
Moja siostra budowała się w Polsce i wszystkim zajmowała się http://firmabudowlanawalczak.pl My w uk wynajmujemy mieszkanie. Ktoś wie, jak wygląda budowa domu w UK krok po kroku? jakie pozwolenia trzeba mieć?

Re: Koszty budowy domów Londyn/UK

: 20 kwie 2018 00:17
autor: kacper433
Koszty budowy domu zależą między innymi od czynników takich jak lokalizacja, wielkość domu itp. Na pewno tańsze są domy w UK niż w polsce :D

Re: Koszty budowy domów Londyn/UK

: 24 kwie 2018 17:53
autor: Parpookin
Polecam zapoznać się z tą ofertą - http://mawit.com.pl/

Re: Koszty budowy domów Londyn/UK

: 23 lip 2020 12:01
autor: Andrzejek43
Mój brat ma kolegę który budował sobie dom, skorzystał z usług tej firmy : http://budowa-remonty.xlx.pl/
Ale nie jestem pewien czy działają za granicą, coś tam wspominał, ale pewności nie mam, trzeba się chyba tam dowiedzieć jak coś

Re: Koszty budowy domów Londyn/UK

: 27 lip 2020 13:53
autor: Netek2
wydaje mi się, że ceny budowy są porównywalne jak w Polsce

Re: Koszty budowy domów Londyn/UK

: 28 lip 2020 12:43
autor: AnkaDe
A jak wygląda kwestia wywozu gruzu w UK? Interesuje mnie głównie czy gruz odbierany przez firmę jest przez nią segregowany i przetwarzany? Jakie są koszty wywozu gruzu w UK? Spodziewam się, że prawo brytyjskie reguluje te kwestie w większym stopniu niż prawo polskie.