Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Mariusz117
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2008 23:01

Wynajem mieszkania - kilka pytań

Postautor: Mariusz117 » 13 kwie 2008 23:07

Cześć wszystkim,
planuje wspólnie ze znajomymi wynając 4 pokojowe mieszkanie/dom. Mam kilka pytań z tym związanych:
- O czym należy pamiętać tak żeby nie wpaść w pułapki pośredników?
- Jeśli miesięcznie mieszkanie wychodzi około £85/tygodniowo, to do ilu cena może wzrosnąć gdy dodamy do tego council tax oraz rachunki (wiem, że zależy to od rodzaju ogrzewania, pory roku etc., chodzi mi o cenę mniej-więcej)
- Ile może zażyczyć sobie pośrednik za sporządzenie umowy?
- Czy poza kosztem umowy, Councilem oraz rachunkami dochodzą jakieś dodatkowe koszta?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi,

Mariusz

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 14 kwie 2008 08:24

Council tax zalezy od miejsca w ktorym mieszkasz. Sprawdz sobie po prostu na stronie councilu. Moglbym strzelac £120-£150/m-c (przez 10 miesiecy w roku) ale to zgadywanka - nie wiem o jakiej miejscowosci mowimy, nie wiem jaki "band" ma nieruchomosc.

Rachunki - liczylbym okolo £40/osobe (miesiecznie).

Agencje - z tego co pamietam (wynajmowalem cos ostatnio ze dwa lata temu) oplata wynosila okolo £100, ale nie pamietam czy zalezala od ceny wynajmu czy nie....

Do podanych przez ciebie kosztow dojdzie ci depozyt (to nie koszt co prawda, ale trzeba pieniadze wyciagnac z kieszeni. Kiedys tam wroca).

SCREAM
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2009 14:29

Postautor: SCREAM » 14 kwie 2008 23:02

dzięki

widze ze siedzisz trochę w Londynie, mam pytanie, znasz moze adresy mailowe do Polskich teatrow w Londynie?
znalazlem tylko 1 i jest zly bo mi odrzuca nadawce.
Dzieki

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 14 kwie 2008 23:16

Neeeee.... Nie jestem z Londynu.
Ale radzilbym Ci poszukac przez stowarzyszenia branzowe (w kazdym razie robi sie tak w przypadku innych profesji, moze na teatry czy aktorow to tez dziala?).

SCREAM
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2009 14:29

Postautor: SCREAM » 16 kwie 2008 00:30

oki thx ;]

cafemaster
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2008 18:56

Postautor: cafemaster » 12 maja 2008 19:26

Wynajmuje z kolega prawie taki wlasnie dom, o jakim piszesz (nie 4 lecz 5 pokoi). Jest to 5-ta strefa (Hayes). Miesieczny czynsz dla landlorda to £950, do tego dochodzi Council Tax w wysokosci £140 miesiecznie. Jesli chodzi o media to oczywiscie zuzycie energii i gazu zalezy w duzej mierze od pory roku (czytaj: temperatury) oraz ilosci osob zamieszkujacych pod jednym dachem (a takze - co jest istotne - od ich plci :) ). Tak, tak - plci wlasnie, bo panie maja zwykle tendencje do uzywania wanny zamiast prysznica i to z reguly conajmniej 2 razy dziennie wiec nieraz juz z kolega dziwilismy sie wielce widzac jednego miesiaca rachunek za wode na £70, zeby nastepnego wygrzebywac z kieszeni dwa razy tyle :) Podnajmujemy 3 pokoje i wiekszoscia naszych dotychczasowych wspollokatorow byly dziewczyny (spora rotacja - zwlaszcza w jedynkach).
Jesli chodzi o konkretne kwoty za media to ksztaltuja sie nastepujaco ( zalozenia dla 6-7 osob w domu):
- gaz - zima / jesien - £80 mc; wiosna / lato - £40 mc;
- elektryka - zima / jesien - £60 mc; wiosna / lato - 45 mc;
- woda - niezaleznie od pory roku - ok £70 mc;
- internet plus telefon - £30 mc;
Tak wiec podliczajac wszystko miesieczny koszt wynajmu powinien ksztaltowac sie w przedziale £1275 - £1330 przy zakladanej liczbie osob.
Milo mi, jesli moje wyliczenia byly pomocne.
Pozdrawiam.

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 20 maja 2008 10:36

Sprawdzic Council Tax band mozesz tutaj: http://www.voa.gov.uk/cti/InitS.asp?lcn=0

potem na stronie councilu sprawdzic jaki jest council tax


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 33 gości

cron