Strona 1 z 2

Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 21 sty 2015 07:29
autor: Bloom15
Zastanawiam się, czy jest sens kupić teraz mieszkanie w Polsce. Pewnie jeszcze na kilka lat tu zostanę, więc miałbym z czego spłacać kredyt. Ale z drugiej strony to mieszkanie stałoby przez te lata puste. Jak myślicie, jest sens?

: 21 sty 2015 16:10
autor: krapj
A dlaczego miałoby stac puste? Są różne opcje. Moi znajomi kupili np mieszkanie w jakiejś nadmorskiej miejscowości które zaaranżowali na apartament. Wynajmują go ludziom w okresie wiosenno-letnim. Na brak klientów nie mogą narzekać. Mieszkanie spłaca się samo. Można też kupić w jakimś dużym mieście - np Warszawa.

: 21 sty 2015 16:31
autor: kaju123
Ma sens i to jak najbardziej. Wynajmujesz mieszkanie i jak wspomniano, kredyt sam się spłaca. ;). Nie masz się nad czym zastanawiać. Prosisz kogoś ze swojej rodziny, żeby sprawdzali od czasu do czasu czy wszystko jest dobrze i po problemie praktycznie.

: 22 sty 2015 15:51
autor: beernie88
Najlepiej wynająć rodzinie (uważać na studentów) - kredyt spłaca się sam a nieruchomość zostaje :)

: 26 sty 2015 15:35
autor: bluevalentine44
Opłaca się i to bardzo, można przecież wynająć i zarabiać w ten sposób dodatkowe pieniądze :)

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 10 lut 2017 09:31
autor: Kloda345
Zgadzam się. A żeby zarobić na nim jeszcze więcej, warto zamontować klimatyzację

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 06 maja 2017 21:45
autor: hajmaciej
To w sumie najbardziej zależy od tego, czy chcesz potem wracać i od tego, co będziesz ewentualnie robić z mieszkaniem pod wynajem. Bo jak do wynajęcia to wiadomo, że drożej zapłacisz w centrum dużego miasta, ale łatwiej je potem wynajmiesz. A jak dla siebie to na przykład decydując się na mieszkanie gdzieś w okolicach Warszawy to raczej możesz lepiej wyjść na tym, że sprawdzisz takie oferty jak Akacjowa Aleja w Radzyminie lub podobne, bo jest taniej a z dojazdem w miarę ok.

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 19 maja 2017 22:28
autor: zielononiebieska
Moim zdaniem warto, sama chcę kupić mieszkanie w Polsce, póki co rozważam różne lokalizacje , ale jedną z najlepszych jest Trójmiasto. Mam do tego regionu sentyment i chętnie tam zamieszkam po powrocie. Co do samych mieszkań to dobrą lokalizację mają mieszkania na sprzedaż gdańsk morena na nowoczesnym osiedlu Alfa Park.

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 03 cze 2017 14:11
autor: Ankara2
Moim zdaniem warto mieć w zanadrzu mieszkanie w Polsce.Nigdy bowiem nie wiesz jak ułoży się życie.
Należy jednak pamiętać,że każde mieszkanie wymaga jakiegoś remontu ,jakiś zmian.Warto inwestować w nie,by potem,kiedy do niego się wprowadzimy mieszkało nam się i wygodnie i stylowo.Jeśli zdecydujesz się na rolety,czy żaluzje.

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 06 cze 2017 11:42
autor: LauraQ
Dlaczego miałby stać puste, nie chcesz pomyśleć o wynajęciu go? Jest to teraz naprawdę niezły biznes, zwłaszcza w większych miastach.

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 08 cze 2017 16:50
autor: hajmaciej
Też mi sie tak wydaje, można wynajmować w trakcie pobytu w UK. Tak robi całkiem sporo osób. Sam myślę nad tym, czy nie kupić mieszkania na osiedlu Akacjowa Aleja w Radzyminie, wydają się być całkiem w porządku.

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 20 cze 2017 08:02
autor: kajametrowska
Warto:

pod wynajem
dla zabezpieczenia się w przyszłości
ewentualnie turystycznie ( w miejscowościach nad morze czy w górach buduje sie bardzo wiele fajnych lokali, które można zaadaptować pod nasze mieszkanie wakacyjne).

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 22 cze 2017 16:31
autor: marrek44ds
Według mnie jak najbardziej warto kupić.

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 02 lip 2017 10:47
autor: hajmaciej
Przy wyborze mieszkania kierujesz się na pewno wieloma kwestiami, nie tylko ceną i wielkością, ale również położeniem i infrastrukturą. Więc na pewno możesz zwrócić uwagę na osiedle Akacjowa Aleja w Radzyminie, gdzie znaleźć można zacisze pozwalające na dobry wypoczynek po długim dniu pracy.

Re: Czy warto kupić mieszkanie w Polsce?

: 03 lip 2017 21:21
autor: gustawson
Inwestycje w nieruchomości w dalszym ciągu mają sens. Dając mieszkanie na wynajem nie martwię się o to, że będzie stało puste, na pewno będzie w stanie samo na siebie zarobić.